PERU - Śladami inków

Od czwartek, 9. Wrzesień 2021 do środa, 22. Wrzesień 2021

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

Śladami Inków to wyprawa do jednego z najbardziej fascynujących krajów Ameryki Południowej. Starożytne ruiny, kolonialne miasta i zabytki, fantastyczna przyroda, lokalni mieszkańcy i jedna z najlepszych kuchni na kontynencie stanowią gwarancję wspaniałej podróży. Kraj szalonej geografii gdzie niemal z wybrzeża wyrastają majestatyczne łańcuchy górskie, najgłębsze kaniony na świecie sąsiadują z wierzchołkami wulkanów, a wiecznie zielony las równikowy stanowi ponad 50% powierzchni.

Trasa podróży wiedzie poprzez najbardziej spektakularne i warte odwiedzenia części Peru ze względu na krajobrazy, historię oraz lokalną faunę i florę: Zaginione miasto Inków – Machu Pichcu, fantastyczna Święta Dolinę Inków, najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie - Titicaca, kolonialne Cuzco i Arequipę z najgłębszym na świecie kanionem Colca na fantastycznym pustynnym wybrzeżu i stolicy Limie kończąc.

 

 

DZIEŃ 1 WARSZAWA/LIMA 9.09.2020

Spotkanie na MPL im Fryderyka Chopina. Odprawa i lot do Limy. Przylot wieczorem do Limy. Transfer do hotelu w reprezentacyjnej dzielnicy Miraflores. Zakwaterowanie i powitalna kolacja.

DZIEŃ 2 LIMA/CUZCO/PISAC 10.09.2020

Śniadanie. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Limie i przelot do Cuzco. Po przylocie wyjazd bezpośrednio z lotniska do doliny Urubamby – tzw. Świętej Doliny Inków. Po drodze wizyta w Pisac – bardzo dobrze zachowanej inkaskiej fortecy, gdzie również znajduje się kolorowy targ wyrobów indiańskich. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego należącego do jednego z najbardziej imponujących w Peru, oraz targu z wyrobami ludowymi. Wieczorem nocleg w miejscowości Yanahuara w komfortowej lodge.

DZIEŃ 3 MACHU PICHCU   11.09.2020

Wczesnym rankiem po bardzo wczesnym śniadaniu, przejazd do Ollantaytambo na stacje kolejową a następnie podróż pociągiem (ok. 1,5h) do Machu Picchu. Dzień ten poświęcony będzie na zwiedzanie najbardziej spektakularnego miejsca w Ameryce Południowej. Po południu powrót pociągiem do Yarahuana. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 YANAHUARA/MORAY/MARAS/CHINCHERO/CUZCO 12.09.2020

Po śniadaniu wyjazd z Yanahuara w kierunku Cuzco. Po drodze wizyta w solankach  Maras. Solanki w Maras to jeden z unikatów na skalę światową. Metoda niezmienioną od wieków lokalni Indianie pozyskują sól poprzez odparowywanie naturalnych solanek. Niesamowite położenie tego miejsca, oraz widoki ostro kontrastujących słonych pół z uprawami rolniczymi oraz otaczającymi górami sprawia, iż jest to miejsce którego nie można opuścić podczas wędrówki po Peru. Po drodze do Cuzco odwiedzimy jeszcze dwa niezwykłe miejsca – Moray i Chinchero. Moray - to ruiny z czasów inkaskich gdzie Inkowie testowali „roślinną inżynierię genetyczną”. Chinchero natomiast jest malowniczym miastem kolonialnym założonym niemal na ruinach świątyń inkaskich. Chinchero jest ośrodkiem słynącym z tradycyjnych tkanin. Późnym popołudniem przyjazd do Cuzco. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu. Kolacja i spacer po mieście.

DZIEŃ 5 CUZCO 13.09.2020

Po śniadaniu zwiedzanie katedry cuzkeńskiej – jednej z najwspanialszych świątyń w Ameryce Łacińskiej, oraz górujących nad miastem ruin twierdzy Sahsayhuman. Obiad. Po południu natomiast czas wolny na wizytę na licznych w Cuzco bazarach i antykwariatach.

DZIEŃ 6 PUNO 14.09.2020

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Titicaca, widokową trasa wiodącą górską drogą przez wyżynne Altiplano. W trakcie przejazdu wizyta w Raqchi – Świątyni Wirakoczy, miejscowości Andahuaylas – zwiedzanie indiańskiej „kaplicy Sykstyńskiej, oraz twierdzy w Puka Pukara – starożytnym mieście zamieszkałym przez plemiona preinkaskie. Obiad w Sicuani. Po południu, przyjazd do Puno – spacer po mieście.

DZIEŃ 7 JEZIORO TITICACA 15.09.2020

Rejs na pływające wyspy zamieszkałe przez Indian Uros. Obserwacja stylu życia na wyspach zapoznanie się z tradycyjnymi sposobami adaptacji do życia na pływającej wyspie. Następnie rejs na położoną niemal na pograniczu Boliwii i Peru wyspę Taquile, gdzie czas również się zatrzymał, a mieszkańcy opierają się wpływom cywilizacji. Wieczorem powrót do Puno. Wieczorem kolacja w regionalnej restauracji złożona z tradycyjnego przysmaku Peruwiańczyków  – świnek morskich !!!

DZIEŃ 8 PUNO/COLCA 16.09.2020

Po śniadaniu przejazd do Kanionu Colca, drugiego pod względem głębokości kanionu na świecie. Po około 4h drogi wjazd na przełęcz Patapampa 4800 m. z której widać szczyt skąd wypływają źródła Amazonki a także jest znakomity widok na 12 wulkanów w południowym Peru. Część z wulkanów jest aktywna i niejednokrotnie zobaczyć można małe erupcje wulkaniczne. Dojazd do komfortowej lodge na dnie kanionu po południu. Relaks w basenach z gorącymi źródłami. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 OBSERWACJA KONDOROW W CHIVAY W KANIONIE COLCA. 17.09.2020

Wczesnym rankiem wyjazd na punkt widokowy w Chivay – Cruz del Kondor, obserwacja kondorów latających nad kanionem, następnie wizyta w Cabanaconde małej miejscowości skąd Polacy rozpoczęli na przełomie lat 70/80 eksplorację kanionu. Po południu relaks w gorących źródłach w hotelu, dla chętnych lekki treking po okolicznych ruinach preinkaskich Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 KANION COLCA – AREQUIPA/LIMA 18.09.2020

Po śniadaniu wyjazd z kanionu i przejazd do kolonialnego miasta Arequipa. Po południu krótkie zwiedzanie miasta. Min. Muzeum Sanktuariów Andyjskich w którym znajduje się mumia słynnej dziewczynki z lodowca – Juanity  znalezionej na szczycie wulkanu Ampato – inkaskiej księżniczki. Wieczorem przelot do Limy, zakwaterowanie i nocleg w Limie.

DZIEŃ 11  LIMA/PARACAS 19.09.2020

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie centrum Limy: Plac San Martin, Plaza de Armas, Katedra w Limie. Następnie przejazd do Paracas. Nocleg w hotelu w Paracas.

DZIEŃ 12 NAZCA/ ICA /PARACAS 20.09.2020

Po wczesnym śniadaniu dla chętnych wyjazd do Nazca i przelot nad liniami Nazca. * Opcja dodatkowo płatna ok 120 USD. Dla pozostałych czas na odpoczynek w hotelu i przy basenie. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13 LIMA/WARSZAWA 21.09.2020

Po wczesnym śniadaniu wypłynięcie na Wyspy Ballestas nazywane małym Galapagos. Następnie około południa transfer na lotnisko w Limie. Odprawa na lot do Warszawy.

DZIEŃ 14 WARSZAWA 22.09.2020

Lądowanie w Warszawie.

 

Wyjazd organizowany przy współpracy biura podróży Terra Aventura na wyłączność dla firmy IDF.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

PROPONOWANE PRZELOTY:

W związku z panującą pandemią, podane daty przelotów są orientacyjne, mogą nieznacznie ulec zmianie.

W zależości od rozwoju sytuacji, będziemy potwierdzać dokładną datę wyjazdu.

 

 

Cena: 9.288 PLN/OS. + 2.800 USD/OS.

I rata:  4.288 PLN/os.–  przy zgłoszeniu
II rata:  5.000 PLN/os.–  do dnia 05.02.2020
III rata: 2.800 USD*/os. – do dnia 05.06.2020

*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

CENA ZAWIERA:

v  Noclegi w hotelach 4/3* na bazie pokojów dwuosobowych, pokoje typu standard       (w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym 775USD)

v  2 posiłki dziennie:  śniadania i kolacje

v  Przejazdy lokalnym transportem dla grupy

v  Pociąg klasy turystycznej  Ollantaytambo /Aguas Calientes / Ollantaytambo

v  Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem i wstępy do zwiedzanych obiektów

v   Opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie i przewodników lokalnych.

v  Przelot Lima-Cusco, Cuzco - Arequipa z opłatą lotniskową.

v  Ubezpieczenie: KL 100.000 EUR, NNW 6000 EUR, BP 400 EUR.

v  Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

CENA NIE ZAWIERA:

v  Wyżywienia oprócz ww.

v  Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.

v  Ubezpieczenia od rezygnacji.

v  Zwyczajowych napiwków dla przewodników lokalnych i kierowców.

v  Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

v  Przelotu nad liniami Nazca 120 USD + Opłata lotniskowa 10 USD.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 5579 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 25 cze 2021 do 2 lip 2021, Od 1 paź 2021 do 8 paź 2021

Hotel Lopesan Villa del Conde Resort...

Od 5 lip 2021 do 12 lip 2021

Hotel Alea & Suites****+ / ALL...

Od 19 lip 2021 do 26 lip 2021, Od 6 wrz 2021 do 13 wrz 2021

Hotel Impressive Playa Granada****+ / ALL INCLUSIVE

...

Od 8 sie 2021 do 15 sie 2021, Od 15 sie 2021 do 23 sie 2021, Od 26 wrz 2021 do 4 paź 2021

Hotel Giannoulis Cavo Spada Luxury Sports & Leisure Resort...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30