Wyspy Zielonego Przylądka - SAL

Od piątek, 12. Marzec 2021 do piątek, 19. Marzec 2021

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

 

Z A K W A T E R O W A N I E:

 

Hotel Oasis Atlantico Salinas Sea*****

Elegancki, położony w bliskim sąsiedztwie centrum Santa Maria, zaledwie kilka kroków od pięknej piaszczystej plaży – jednej z najsłynniejszych na archipelagu. W hotelu funkcjonują 3 restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowej i lokalnej oraz 3 bary, w tym jeden całodobowy. Ładny, podświetlany basen, brodzik i programy animacyjne zapewnią atrakcje zarówno dorosłym jak i dzieciom. Dodatkowym atutem jest bezprzewodowy internet w cenie.

 

POŁOŻENIE:ok. 500 m od centrum SANTA MARIA, przy jednej z najsłynniejszych plaż archipelagu; ok. 18 km od lotniska w Espargos.

PLAŻA:Santa Maria, publiczna, wydzielona część hotelowa, piaszczysta, szeroka, łagodne zejście do morza, bezpośrednio przy hotelu, przejście przez lokalną drogę, bezpłatne parasole i leżaki; bar objęty all inclusive.

HOTEL:pięciogwiazdkowy, zbudowany w 2013 r., 337 pokoi, 1 budynek, 2 piętra, eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja Tabanka – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki i menu dla dzieci, restauracje à la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja, menu degustacyjne): Tradicon – kuchnia lokalna i międzynarodowa, Pizzeria Pano di Terra – pizza i makarony; w restauracjach dostępne foteliki dla dzieci, bar Ponton (24h), bar przy basenie, bar Morna z przekąskami oraz napojami przy plaży, wieczorem kolacja Barbecue (wymagana wcześniejsza rezerwacja); wymiana walut; taras z widokiem na ocean, bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: room-service, pralnia, fryzjer; udogodnienia dla niepełnosprawnych; akceptowane karty kredytowe: Visa.

POKÓJ:standardowy: 2-os., ok. 36 m², indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, zestaw do kawy/herbaty, minibar (codziennie uzupełniany wodą); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka); pokój standardowy z dostawką, widokiem na ogród lub bocznym widokiem na morze na zamówienie, za dopłatą; suite: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), większy, ok. 65 m², wyposażenie jak w pokoju standardowym; pokój suite na zamówienie, za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA:basen, słodka woda, ok. 300 m², gł. 1,2-1,5 m, hydromasaż, brodzik dla dzieci, słodka woda, gł. 0,3-0,6 m, przy basenie bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki; siłownia, pokój gier; miniklub (5-12 lat), animacje dla dorosłych i dzieci, wieczorny show; za opłatą: sporty wodne na plaży.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH:• transfer lotnisko-hotel-lotnisko: pojazd przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych (na zamówienie)
• osoba na wózku inwalidzkim może swobodnie poruszać się z pokoju do recepcji, baru i ogrodu
• podjazdy dla wózków inwalidzkich: główne wejście do hotelu, hol, winda
• hotel przyjmuje zwierzęta – psy asystujące
• w hotelu możliwość wypożyczenia sprzętu: wózek inwalidzki, kule, krzesło kąpielowe itp.
Pokój:
• 2 pokoje junior suite (na zapytanie)
• wysokość łóżka: 50 cm z materacem
Łazienka:
• prysznic: poręcz, brodzik bezprogowy, krzesło opuszczane ze ściany na wysokości 44 cm
• lustro nie wyżej niż 100 cm od posadzki
• umywalka nie wyżej niż 80 cm i nie niżej niż 65 cm

SPA:Nativa Spa (za opłatą): jacuzzi, sauna, masaże, zabiegi pielęgnacyjne, aromaterpia, fryzjer, kosmetyczka.

ALL INCLUSIVE 24H:śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (18.30-21.30) w formie bufetu w restauracji Tabanka; przekąski w wyznaczonym barze(10.00-12.00; 15.00-17.30; 23.00-07.00); pizza w Pano di Terra przy basenie (12.00-15.00, 17.30-22.00); lokalne napoje bezalkoholowe i wybrane lokalne napoje alkoholowe w barze Ponton (24h); wymagane noszenie opasek all inclusive.

Wyjazd organizowany jest przy współpracy Biura Podróży Itaka, na wyłączność firmy IDF Sp. z o.o.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

 

 

Cena: 5.300 pln/os.

 

Cena zawiera:

- przelot czarterowy na trasie Warszawa – Sal – Warszawa,   

- obowiązkowe opłaty lotniskowe, dopłatę transportową,

- transfery lotnisko – hotel – lotnisko,   

- zakwaterowanie: 7 noclegów w wybranym hotelu, pokoje 2 osobowe, zgodnie z opisem oferty,

- obowiązkową opłatę wjazdową na Sal: 150 PLN/osoba. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski). W przypadku dokonania rezerwacji na 48 h przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości 30,83 EUR/os. na lotnisku w Sal,

- wyżywienie: formuła all inclusive lub all inclusive 24 h, zgodnie z opisem oferty,

- opiekę rezydenta,

- składkę na TFG,

- ubezpieczenie KL i NW – Itaka Simple,

- Warunki Rezerwacji Grupowych,

- specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.

 

Cena nie zawiera:

- wycieczek lokalnych: https://wycieczkilokalne.itaka.pl/wycieczki/wyspy-zielonego-przyladka/sal/

- dodatkowych atrakcji, wydatków własnych,

- obowiązkowy podatek turystyczny: Klienci powyżej 16 roku życia objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym w wysokości: podczas pobytu w jednym hotelu: 220 CVE/os./dzień (max. 2200 CVE/os./pobyt), płatny na miejscu w hotelu, przy pobytach 7+7: 220 CVE/os./dzień,

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/wyspy-zielonego-przyladka/

 

Test na COVID-19 jest wymagany
  • test RT-PCR lub antygenowy
  • należy okazać zaświadczenie w j. angielskim lub j. portugalskim potwierdzające negatywny wynik testu na COVID-19
  • test należy wykonać w Polsce maksymalnie na 72 godziny przed wylotem na Wyspy Zielonego Przylądka
  • obowiązek okazania negatywnego wyniku testu dotyczy wszystkich pasażerów, którzy ukończyli 7. rok życia

Bezpłatny test antygenowy w kierunku COVID-19 w sieci laboratoriów DIAGNOSTYKA dla Klientów, którzy zarezerwują i potwierdzą do 31 stycznia 2021 r. wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka z oferty ZIMA 2020/21. Usługa testu jest widoczna na dokumencie podróży w momencie rezerwacji, Bon na badanie można wygenerować dopiero na 72 godziny przed wylotem. Po wygenerowaniu dokumentu podróży za pośrednictwem systemu rezerwacyjnego w punkcie sprzedaży lub przez Strefę Klienta, Bon na badanie zostanie wygenerowany automatycznie. Każdy Bon na badanie posiada unikalny kod, którym należy się posłużyć przy autoryzacji w punkcie pobrań tuż przed badaniem.

Osoby przybywające na Wyspy Zielonego Przylądka, u których zostaną stwierdzone objawy wskazujące na zakażenie COVID-19 (gorączka, uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu lub inne objawy grypopodobne) będą miały wykonywany test na COVID-19. Koszt (pokrywany przez Klientów) to odpowiednio ok.: 100 EUR za test RT-PCR lub ok. 20 EUR za test antygenowy. Osoby oczekujące na wynik testu przebywają w izolacji, w certyfikowanym ośrodku wskazanym przez służby sanitarne Wysp Zielonego Przylądka.

  

Pilot: turyści objęci są opieką pilota, do zadań którego należy pomoc przy zakwaterowaniu i udzielanie informacji praktycznych oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal: 150 PLN/os. W przypadku dokonania rezerwacji na 2 dni przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości ok. 30,90 EUR/os. po przylocie – na lotnisku na Sal. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).

Czas przelotu: Warszawa-Espargos – ok. 7 godz.

Czas lokalny: czas polski minus 2 godziny; kiedy w Polsce obowiązuje czas letni, to minus 3 godziny.

Język: kreolski i portugalski, można porozumieć się także po angielsku i po włosku.

Stolica: Praia (wyspa Santiago).

Napięcie: 220V, standardowe gniazdka.

Waluta: jednostka monetarna: 1 escudo = 100 centavos; 1 EUR = ok. 110 CVE; wymiany najlepiej dokonywać w lokalnych bankach, kantorach czy hotelach. Dolary nie są akceptowane.

Klimat: suchy tropikalny; średnia temperatura roczna to 25ºC; pora deszczowa między sierpniem a październikiem.

Plaże: bezpłatne, publiczne.

Ceny: butelka wody mineralnej 1,5 l – ok. 120 CVE, butelka coli – ok. 160 CVE, piwo – ok. 160 CVE, bułka – ok. 20 CVE.

Obowiązkowy podatek turystyczny: Klienci powyżej 16 roku życia objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym w wysokości: podczas pobytu w jednym hotelu: 220 CVE/os./dzień (max. 2200 CVE/os./pobyt), płatny na miejscu w hotelu, przy pobytach 7+7: 220 CVE/os./dzień.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

 

INFORMACJE O REGIONIE:

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
Zjawiskowe plaże, egzotyczne krajobrazy, wspaniała pogoda, fantastyczne warunki do uprawiania sportów wodnych, oryginalna muzyka i znakomita kuchnia.

OSTATNI RAJ NA ATLANTYKU
Na Oceanie Atlantyckim, ok. 600 km na zachód od wybrzeży Senegalu rozciąga się Republika Wysp Zielonego Przylądka (po portugalsku Republica de Cabo Verde). Tworzy ją archipelag 10 wysp i 8 wysepek o różnorodnym, niepowtarzalnym krajobrazie i wyjątkowym klimacie.

SAL
Szczyci się jedną z najwspanialszych plaż na archipelagu, są tu doskonałe warunki do windsurfingu i kitesurfingu, wyśmienite restauracje i kolorowa miejscowość Santa Maria. Miasteczko ożywia się wieczorem, liczne knajpki rozbrzmiewają międzynarodowym gwarem i lokalną muzyką. Każdy czuje się tutaj proszonym i wyczekiwanym gościem.

NO STRESS…
Sal to wyspa dla leniuchów i szczęśliwych ludzi. Ulubione powiedzenie mieszkańców, które słyszy się w hotelu, restauracji i na ulicy, to właśnie: „no stress”. Z Sal można przywieźć mnóstwo pamiątek z tym hasłem, m.in. obrazy, koszulki, chusty, drewniane figurki, a prawdziwym hitem są robione ręcznie kolorowe bransoletki – można również poprosić o wersję z własnym imieniem!

KAŻDA INNA
Wyspy dzielą się na zawietrzne na północy i podwietrzne na południu, każda jest inna i każda wyjątkowa. Warto wybrać się na wulkaniczne Fogo z kolonialnym miasteczkiem São Felipe, spokojną i bardzo zieloną, uważaną za jedną z najpiękniejszych wysp archipelagu, Santo Antão, Sao Vicente z urokliwą stolicą – Mindelo oraz Santiago – największą z wysp z zielonymi wzgórzami, górskimi szlakami i pięknymi plażami.

WIND- I KITESURFERZY PRZYBYWAJCIE!
Sal to plaże i korzystne wiatry, które przyciągają pasjonatów windsurfingu i kitesurfingu. Doskonałe warunki, wypożyczalnie sprzętu i liczne szkoły to świetna zachęta dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy nie spróbować wodnych szaleństw na desce. Na wyspie uprawiać można również inne sporty, m.in. nurkowanie – są tu podwodne groty, ryby tropikalne i zatopione statki.


MORNA – TYM ŻYJE WYSPA

Z Wysp Zielonego Przylądka pochodzi słynna piosenkarka Cesaria Evora – królowa niezwykle popularnej na Cabo Verde formy muzycznej zwanej morną. Muzyka towarzyszy mieszkańcom w ich codziennym życiu, ubarwia uroczystości, pozwala wyrazić emocje, a wieczorami rozbrzmiewa na ulicach miasteczka Santa Maria.

COŚ NA ZĄB
Na Cabo Verde można wyśmienicie zjeść w lokalnych restauracjach, których menu to przede wszystkim świeże ryby i owoce morza przyrządzane na setki sposobów. Koniecznie trzeba spróbować narodowego dania o dźwięcznej nazwie – catchupa, którego podstawą jest specjalny rodzaj kukurydzy, a na deser pudim ze słodkich ziemniaków. Do wszystkich potraw na wyspie pasuje grog – lokalny, mocny trunek na bazie rumu z dodatkami.


DLA KOGO?
Rewelacyjne miejsce dla aktywnych, ale nie tylko. Na Sal do wyboru są zarówno hotele rodzinne, z basenami, miniklubami i animacjami dla dzieci, jak i idealne na romantyczny wypoczynek. Rejsy katamaranem, łodzią z przeszklonym dnem oraz szaleństwa na quadach/buggy to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

Nasze miejsca: wyspa Sal – zaliczana do Wysp Zawietrznych ma jedną z najwspanialszych plaż archipelagu, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, dla aktywnych, na rodzinny wypoczynek, Santa Maria kolorowe miasteczko, miejsce spotkań turystów, liczne sklepiki i knajpki, życie nocne.

Na plaży: Santa Maria – szeroka, złoty piasek, łagodnie schodząca do oceanu, promenada, Ponta Preta polecana miłośnikom sportów wodnych: wind- i kitesurferom, wysokie fale, wiatr.

Dla aktywnych: surfing, windsurfing i kitesurfing, szczególnie na plaży Ponta Preta, nurkowanie, wędkowanie, trekking. Od kuchni: catchupa – narodowe danie, kukurydza z fasolą i dodatkami, caldo di pesce rosół z ryby, ziemniaków, manioku i bananów warzywnych, pudim deser na bazie słodkich ziemniaków.

Na zakupy: wyroby z wikliny, rzeźby z drewna, batiki – tkaniny barwione specjalną metodą, ceramika, płyty z muzyką słynnej piosenkarki Cesarii Evory.

Zwiedzaj: naturalne słone jezioro Buracona, wyspa Fogo – jedna z najbardziej fascynujących na archipelagu, jej główną atrakcją jest aktywny wulkan Fogo (z port. ogień), Santo Antão najbardziej zielona i górzysta z wysp, São Vicente słynne z karnawału w Mindelo.

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 314 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 12 Mar 2021 do 19 Mar 2021

Hotel Oasis...

Od 27 Mar 2021 do 3 kwi 2021

Hotel Lopesan Costa Bávaro Resort, Spa & Casino***** ...

Od 2 kwi 2021 do 9 kwi 2021

PREMIERA!  ...

Od 4 kwi 2021 do 11 kwi 2021

Hotel Rixos Bab Al Bahr***** 

T...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy