SYCYLIA - objazd po Wyspie Słońca

Od niedziela, 22. Wrzesień 2024 do niedziela, 29. Wrzesień 2024

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim
Sycylia jest największą wyspą położoną na Morzu Śródziemnym, a jej krajobraz jest niezwykle zróżnicowany, znajdują się tu góry, wyżyny, kaniony i przede wszystkim Etna, najwyższy czynny wulkan w Europie! Wyspa ma jednak do zaoferowania znacznie więcej – są tu urokliwe miasteczka, np. Ragusa z imponującą starówką i wspaniałym pałacem Arezzo Di Trifiletti, malownicze Syrakuzy, pełne barokowych kościołów i pałaców Palermo czy położona u stóp Etny Katania.
Sycylia jest też idealnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wyspa oferuje możliwości do nurkowania, pieszych wędrówek, spływów kajakowych, zwiedzania jaskiń i sportów wodnych, piękne plaże i wspaniała kuchnia. 
 
 
 
• Taormina i groźna Etna • Syrakuzy i cytrynowa riwiera • Wulkaniczne wyspy Liparyjskie • Agrigento - Dolina Świątyń • sycylijska cermaika i prawdziwa oliwa • Palermo - niesamowita stolica Sycylii • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii
 
 
 
 
PROGRAM:
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Katanii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w pn.-wsch. części wyspy (ok. Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katanii). (Trasa ok. 80 km).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd na Etnę – największy i najwyższy czynny wulkan w Europie. Wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m., spacer po jednym z wygasłych kraterów oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (dodatkowa opłata na miejscu, ok. 78 EUR/os. - wjazd jedynie przy znacznej liczbie chętnych). Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy – najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 3
Po śniadaniu rejs na Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego. Możliwość plażowania. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 180 km).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Syrakuz – jednego z najpotężniejszych miast greckich w czasach starożytnych. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawiane są dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dionizjusza”. Przejazd na starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej. Przejazd do Noto – stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez centrum wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) – jednego z najbardziej niezwykłych zabytków, przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń – wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Po południu wizyta w jednej z sycyliskich manufaktur cermiki, gdzie z bliska będziemy mogli przyjrzeć się rzemieśliniczej pracy i zapoznać się z procesem powstawania produktów ceramicznych, z których słynie wyspa. Przejazd do hotelu w ok. Mazara del Vallo/ Castelvetrano, nocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka po zachodniej Sycylii. W programie: Erice – średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Następnie przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża – płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Następnie Marsala - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Wizyta w winiarni, możliwość degustacji wina Marsala. Powrót do hotelu na nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji i proponujemy wieczór sycylijski (dodatkowo płatny). (Trasa ok. 220 km).
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy z katedrą budowaną przez kilka stuleci. Przejazd do pobliskiego Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaik.  Po południu wizyta w jednej z sycyliskich tłoczni oliwy, gdzie zapoznamy się z procesem tłoczenia oliwy, która jest jednym z najważniejszych towarów eksportowych wyspy. Przejazd do hotelu w pn.-wsch. części wyspy, nocleg. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Sycylii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.
 
 
Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży B.P. Rainbow, w połączeniu z klientami indywidualnymi.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.
 
Liczba miejsc ograniczona!
OFERTA WAŻNA DO 16.06.2024, później miejsca na zapytanie
 
 
 
 

TERMIN: 22-29.09.2024

CENA: 6 800pln/os.

Liczba uczestników: minimum 10, maksymalnie 20 osób.

Cena szkolenia obowiązuje do dnia 12.06.2024, po tym terminie może ulec zmianie.
 
 
Harmonogram wpłat:
3 800pln/os. + dobrane ubezpieczenia - przy zgłoszeniu
3 000pln/os. - do 20.07.2024

 

 

CENA ZAWIERA:
- przelot samolotem: Warszawa (ew. Katowice) - Katania, Katarnia - Warszawa (ew. Katowice)
- opłaty lotniskowe,
- hotele 4*/ 5* . 7 rozpoczętych dób hotelowych: pn.-wsch. Sycylia, okolice: Giardini Naxos/ Taormina/ Fondachello/ Katania/ Nicolosi (5), Mazara del Vallo/ Castelvetrano / Zafferana (2). (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych),
- przejazdy klimatyzowanym autokarem,
- 7 śniadań kontynentalnych i 6 obiadokolacji,
- program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż),
Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.
 
 
CENA NIE ZAWIERA:
- kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- lokalnych przewodników,
- kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 265 EUR/os. płatne pilotowi imprezy).
- Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
- Wycieczki lokalne: wjazd na Etnę na wysokość ok. 3000 m n.p.m. ok. 70 EUR/os., wieczór sycylijski ok. 55 EUR/os.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.
 
 
 
PROPONOWANY PRZELOT (wg. czasu lokalnego):
22.09.2024 09:30 Warszawa (WAW) - 12:15 Sycylia - Katania (CTA) Enter Air
Czas przelotu: 2 godziny 45 min
Bagaż główny: 20 kg/os.
Bagaż podręczny: 5 kg/os.
 
29.09.2024 05:55 Sycylia - Katania (CTA) - 08:30 Warszawa (WAW) Enter Air
Czas przelotu: 2 godz. 35 min
Bagaż główny: 20 kg/os.
Bagaż podręczny: 5 kg/os.
 
 
 
DODAKTOWE INFORMACJE:
 • Do dyspozycji gości: bar, restauracja, recepcja 24h, Wi-fi.
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacjae serwowane do stołu lub w formie bufetu
 • Wizy: Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

 

ŚWIADCZENIA:

 • Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
 • Sezonowość
 • Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Sycylia (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJE ONLINE:

 • Formularz rezerwacji online (poniżej)
 • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
  na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
  z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia. Więcej informacji w „PLIKI DO POBRANIA”

Popularność szkolenia: 328 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 29 Maj 2024 do 9 cze 2024
Od 5 wrz 2024 do 12 wrz 2024

HOTEL FLOWER & SPA***** / all inclusive premium...

Od 6 wrz 2024 do 10 wrz 2024, Od 18 paź 2024 do 22 paź 2024
Od 8 wrz 2024 do 15 wrz 2024

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31