PORTUGALIA - Lizbona weekend nad oceanem

Od czwartek, 14. Wrzesień 2023 do niedziela, 17. Wrzesień 2023

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

W związku z sukcesem realizacji wyjazdu 22-25.09.2022, publikujemy nowy proponowany termin w 2023 r.

(oferta podczas kalkulacji)

 

Różnorodne miasto zbudowane według starożytnych założeń, bogactwo jego kultury, obfitość zabytków i niepowtarzalny klimat. Alfama – najstarsza dzielnica miasta, z układem przestrzennym pamiętającym czasy Maurów, charakterystyczne, zabytkowe żółte tramwaje i kolejki linowo-szynowe mknące ulicami starej Lizbony to symbole dla tego miasta. Museu Calouste Gulbenkian – wspaniałe zbiory światowej sztuki, Museu Nacional do Azulejo – najtrafniejsze miejsce w kraju, gdzie można poznać z bliska słynne portugalskie azulejos, Torre de Belém – wieża obronna, symbol Portugalii. Wieczorem tętniące życiem restauracje i puby - w nich melancholijne nuty Fado.

 

 

PROGRAM:

1 dzień (czwartek)   Warszawa / Lizbona / Estoril (obiadokolacja)
Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie.
Przelot do Lizbony. Po przylocie transfer do hotelu w miejscowości Estoril. Zakwaterowanie.
Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.
 
2 dzień (piątek) Lizbona (śniadanie, obiadokolacja)
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Lizbony pociągiem jadącym wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego (ok. 35 min). Rozpoczynamy zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczniemy od podmiejskiej dzielnicy Belem, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luisa de Camoesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belem. Następnie zwiedzimy dolne i górne miasto; gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praca Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, windę Santa Justa, punkty widokowe – miradouro S. Pedro de Alcantara, miradouro Portas do Sol, miradouro Senhora do Monte. Odwiedzimy dzielnice Bairro Alto i Chiado, największy portugalski plac Praca do Comercio, a także Praca do Rossio. Następnie przejdziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic. Będzie oczywiście też czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.
 
3 dzień  (sobota) Estoril / Cascais / Cabo da Roca / Sintra (śniadanie, obiadokolacja)
Śniadanie. Przejazd autokarem do Cascais, urokliwego miasteczka, położonego nad samym Atlantykiem. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Cabo da Roca, czyli najdalej wysunięty na zachód przylądek Europy kontynentalnej – to tutaj kończy się ziemia i zaczyna bezkres oceanu. Z przylądka ruszymy w poszukiwaniu ukrytej Praia da Ursa. Według wielu to właśnie ta plaża jest najbardziej zjawiskową w całej Portugalii. Po południu dotrzemy do pięknej Sintry - górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu – między górami i oceanem – panuje tam bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania na tamtejszych wzgórzach letnich rezydencji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.
 
4 dzień (niedziela) powrót do Warszawy (śniadanie)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie. Wylot do Polski.
 
 
Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży CT Poland, grupa na wyłączność firmy IDF.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.
 
Liczba miejsc ograniczona!
 
 
 

Termin: 14-17.09.2023

liczba uczestników: min. 12 osób

cena: pln/os. + przelot

Harmonogram wpłat: I rata:  - przy zgłoszeniu, II rata - przelot - do 10.07.2022

Cena szkolenia obowiązuje do dnia (podczas kalkulacji), po tym terminie może ulec zmianie.

 

 

Cena obejmuje:
 1. Transfer autokarem lotnisko – hotel – lotnisko oraz podczas wyjazdu poza Lizbonę 3 dnia wycieczki.
 2. Przejazd kolejką podmiejską 2 dnia wycieczki.
 3. Zakwaterowanie w hotelu *** w Estoril w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju) ze śniadaniami.
 4. Posiłki wymienione w programie (trzy śniadania w hotelu, trzy obiadokolacje w restauracjach lokalnych. Kolacja w stylu portugalskim: przystawki (oliwki, szynka, pieczywo, pasztet z serdelek), główne danie (wcześniej damy do wybory rybę lub mięso, zazwyczaj wszystko grillowane), deser + kawa/herbata, wino do kolacji.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania.
 7. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Podatek VAT
 10. Obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.

Dodatkowo płatne:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Lizbona - Warszawa liniami Ryanair, Tap Portugal lub Lufthansa w klasie ekonomicznej (cena od około 1100 PLN/os).
 2. Dodatkowe posiłki.
 3. Udział w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualne opłaty za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usługa tragarzy na lotniskach oraz w hotelach.
 6. Ewentualne testy w kierunku COVID-19 jeżeli będą wymagane przez Portugalię, Polskę lub linie lotnicze.

 

Hotel*** Lido to kameralny obiekt zlokalizowany zaledwie 10 min pieszo od piaszczystej plaży Oceanu Atlantyckiego oraz 5 min od centrum kurortu Estoril oraz największego kasyna Portugalii. Pokoje są urządzone w klasycznym stylu, każdy w wyposażeniu podstawowym posiada telewizor, biurko, suszarkę do włosów oraz balkon. Dodatkowym atutem jest basen zewnętrzny ze strefą relaksu czynny od maja do października. 
https://www.hotellido.pt/ - link bezpośredni do hotelu

 

 

UWAGI:

 • Oferta została skalkulowana dla grupy min. 12 osób zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulegnie zmianie.
 • Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 • Przelot proponowany:
Linie lotnicze Tap Portugal lub Linie Lotnicze LOT (cena biletu: 1.700-2.200PLN/os.) - lot bezpośredni - cenę biletu potwierdzimy przy zakładaniu rezerwacji.
 
 • Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14 i trwa do godz. 12 dnia następnego. Wcześniejsze zakwaterowanie w dniu przybycia do hotelu jest możliwe jedynie w przypadku dostępności pokoi hotelowych i zgody hotelu. Brak możliwości zakwaterowania przed rozpoczęciem się doby hotelowej nie stanowi wady usługi.
 • Podana standaryzacja hoteli jest kategoryzacją lokalną.
 • W wyjątkowych sytuacjach biuro zastrzega sobie prawo do zmiany podanych hoteli na inne o takim samym lub wyższym standardzie.

 

UBEZPIECZENIE:

 • Organizator na czas wyjazdu na podstawie zawartej z SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. umowy generalnej ubezpieczenia o nr 519260 z dnia 12.02.2021 r. ubezpiecza Podróżnych Imprezy w SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. siedzibą ul. Przyokopowej 31, 01-208 Warszawa, na warunkach określonych w Bezpieczne Podróże wymienionych w rozdz. II ust. 1 Warunków uczestnictwa.
 • Cena imprezy obejmuje ubezpieczenie na warunkach wymienionych w ust. 1 kosztów leczenia za granicą (KL) (w tym ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych), pomoc w podróży (assistance) do 100 000 EUR, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15 000 PLN oraz kosztów utraty bagażu podróżnego do 1 000 PLN w zakresie wymienionym w punkcie V, § 21. Bezpieczne Podróże.
 • Podróżny ma prawo na warunkach wymienionych w ust. 1 do dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków (podwyższone sumy ubezpieczenia) oraz bagażu pod warunkiem pisemnego zgłoszenia oraz wniesienia dodatkowej opłaty na rzecz Ubezpieczyciela.
 • Klient ma prawo do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej i wczesnego powrotu. Składka w towarzystwie Allianz wynosi 10% wartości imprezy (obejmuje rezygnację z tytułu  chorób przewlekłych) lub 5% wartości imprezy (nie obejmuje chorób przewlekłych).

 

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Wyjazdu i Kosztów Skrócenia Uczestnictwa w Imprezie - Zwrot 100 %
Ubezpieczenie opisane jest na stronie 30.
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Wyjazdu i Kosztów Skrócenia Uczestnictwa w Imprezie - Zwrot 100 %
Możliwość zakupu ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu 100% najpóźniej w ciągu 168 godzin od daty potwierdzonej rezerwacji wyjazdu i wpłaty całości lub zaliczki, jeżeli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni. Jeżeli do wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni – ubezpieczenie może zostać wystawione tylko w dniu rezerwacji wyjazdu i wpłaty całości lub zaliczki.

Ubezpieczenie obejmuje: imprezy turystyczne, noclegi (hotele, apartamenty, mieszkania wakacyjne) oraz bilety (lotnicze, promowe, autokarowe).
Powody Rezygnacji:
 • nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, współmałżonka lub dziecka Ubezpieczonego, w tym również wskutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię (w szczególności COVID-19),
 • nagłe zachorowanie członka rodziny Ubezpieczonego (innego niż współmałżonek oraz dziecko Ubezpieczonego), w tym również wskutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię (w szczególności COVID-19), wymagające natychmiastowej hospitalizacji;
 • komplikacje związane z ciążą, która nie jest uznawana jako ciąża zagrożona w dniu zawarcia umowy Ubezpieczenia, skutkujące co najmniej 7 dniową hospitalizacją lub przedwczesnym porodem;
 • nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, współmałżonka lub dziecka Ubezpieczonego powodujący znaczne ograniczenie samodzielności ruchowej;
 • nieszczęśliwy wypadek członka rodziny Ubezpieczonego (innego niż współmałżonek oraz dziecko Ubezpieczonego) skutkujący natychmiastową hospitalizacją;
 • objęcia Ubezpieczonego Kwarantanną, która zgodnie z zaświadczeniem wystawionym przez uprawniony do tego podmiot nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu;
 • śmierć Ubezpieczonego lub członka rodziny Ubezpieczonego;
 • zdarzenie losowe w miejscu zamieszkania Ubezpieczonego, bezwzględnie wymagające jego obecności w okresie planowanego wyjazdu;
 • udokumentowana kradzież dokumentów niezbędnych podczas wyjazdu (np. paszportu, dowodu osobistego, wizy wjazdowej) w okresie maks. 7 dni przed wyjazdem;
 • utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia stanowiącego własność Ubezpieczonego, w wyniku kradzieży z włamaniem lub rozboju w okresie 15 dni przed wyjazdem;
 • kradzież pojazdu należącego do Ubezpieczonego w okresie do 15 dni przed wyjazdem;
 • wyznaczenia przez pracodawcę daty rozpoczęcia pracy przez Ubezpieczonego w okresie Wyjazdu lub w okresie 60 dni bezpośrednio poprzedzających datę rozpoczęcia Wyjazdu, pod warunkiem, ze w chwili zawarcia Umowy ubezpieczenia Ubezpieczony był zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny i nie znał daty rozpoczęcia pracy;
 • wypadku komunikacyjnego Pojazdu należącego do Ubezpieczonego, który powoduje konieczność dokonania czynności administracyjnych lub prawnych, wymagających obecności Ubezpieczonego w Kraju zamieszkania;
 • braku tolerancji Ubezpieczonego na szczepienia ochronne przed jego Podróżą do kraju, w którym są one wymagane;
 • zwolnienia Ubezpieczonego z pracy przez pracodawcę po dacie zawarcia Umowy ubezpieczenia udokumentowanego zaświadczeniem pracodawcy;
 • zakończenia procedury adopcji dziecka;
 • otrzymania przez Ubezpieczonego dokumentu potwierdzającego zakwalifikowanie do leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową z Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • Zawierając umowę Podróżny deklaruje, iż jego stan zdrowia umożliwia udział w imprezie. 

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJE ONLINE:

 • Formularz rezerwacji online (poniżej)
 • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
  na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
  z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia. Więcej informacji w „PLIKI DO POBRANIA”

Popularność szkolenia: 1335 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 25 gru 2022 do 8 sty 2023
Hotel Senator Puerto Plata...
Od 28 gru 2022 do 4 sty 2023, Od 8 lut 2023 do 15 lut 2023, Od 15 lut 2023 do 22 lut 2023
Hotel...
Od 29 gru 2022 do 6 sty 2023

Hotel Royal Beach ****+ / all inclusive

...

Od 30 gru 2022 do 6 sty 2023

Hotel Tabaiba Princess****/all inclusive...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30