PERU - Śladami inków

Od czwartek, 10. Wrzesień 2020 do środa, 23. Wrzesień 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

Śladami Inków to wyprawa do jednego z najbardziej fascynujących krajów Ameryki Południowej. Starożytne ruiny, kolonialne miasta i zabytki, fantastyczna przyroda, lokalni mieszkańcy i jedna z najlepszych kuchni na kontynencie stanowią gwarancję wspaniałej podróży. Kraj szalonej geografii gdzie niemal z wybrzeża wyrastają majestatyczne łańcuchy górskie, najgłębsze kaniony na świecie sąsiadują z wierzchołkami wulkanów, a wiecznie zielony las równikowy stanowi ponad 50% powierzchni.

Trasa podróży wiedzie poprzez najbardziej spektakularne i warte odwiedzenia części Peru ze względu na krajobrazy, historię oraz lokalną faunę i florę: Zaginione miasto Inków – Machu Pichcu, fantastyczna Święta Dolinę Inków, najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie - Titicaca, kolonialne Cuzco i Arequipę z najgłębszym na świecie kanionem Colca na fantastycznym pustynnym wybrzeżu i stolicy Limie kończąc.

 

 

DZIEŃ 1 WARSZAWA/LIMA 10.09.2020

Spotkanie na MPL im Fryderyka Chopina. Odprawa i lot do Limy. Przylot wieczorem do Limy. Transfer do hotelu w reprezentacyjnej dzielnicy Miraflores. Zakwaterowanie i powitalna kolacja.

DZIEŃ 2 LIMA/CUZCO/PISAC 11.09.2020

Śniadanie. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Limie i przelot do Cuzco. Po przylocie wyjazd bezpośrednio z lotniska do doliny Urubamby – tzw. Świętej Doliny Inków. Po drodze wizyta w Pisac – bardzo dobrze zachowanej inkaskiej fortecy, gdzie również znajduje się kolorowy targ wyrobów indiańskich. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego należącego do jednego z najbardziej imponujących w Peru, oraz targu z wyrobami ludowymi. Wieczorem nocleg w miejscowości Yanahuara w komfortowej lodge.

DZIEŃ 3 MACHU PICHCU   12.09.2020

Wczesnym rankiem po bardzo wczesnym śniadaniu, przejazd do Ollantaytambo na stacje kolejową a następnie podróż pociągiem (ok. 1,5h) do Machu Picchu. Dzień ten poświęcony będzie na zwiedzanie najbardziej spektakularnego miejsca w Ameryce Południowej. Po południu powrót pociągiem do Yarahuana. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 YANAHUARA/MORAY/MARAS/CHINCHERO/CUZCO 13.09.2020

Po śniadaniu wyjazd z Yanahuara w kierunku Cuzco. Po drodze wizyta w solankach  Maras. Solanki w Maras to jeden z unikatów na skalę światową. Metoda niezmienioną od wieków lokalni Indianie pozyskują sól poprzez odparowywanie naturalnych solanek. Niesamowite położenie tego miejsca, oraz widoki ostro kontrastujących słonych pół z uprawami rolniczymi oraz otaczającymi górami sprawia, iż jest to miejsce którego nie można opuścić podczas wędrówki po Peru. Po drodze do Cuzco odwiedzimy jeszcze dwa niezwykłe miejsca – Moray i Chinchero. Moray - to ruiny z czasów inkaskich gdzie Inkowie testowali „roślinną inżynierię genetyczną”. Chinchero natomiast jest malowniczym miastem kolonialnym założonym niemal na ruinach świątyń inkaskich. Chinchero jest ośrodkiem słynącym z tradycyjnych tkanin. Późnym popołudniem przyjazd do Cuzco. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu. Kolacja i spacer po mieście.

DZIEŃ 5 CUZCO 14.09.2020

Po śniadaniu zwiedzanie katedry cuzkeńskiej – jednej z najwspanialszych świątyń w Ameryce Łacińskiej, oraz górujących nad miastem ruin twierdzy Sahsayhuman. Obiad. Po południu natomiast czas wolny na wizytę na licznych w Cuzco bazarach i antykwariatach.

DZIEŃ 6 PUNO 15.09.2020

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Titicaca, widokową trasa wiodącą górską drogą przez wyżynne Altiplano. W trakcie przejazdu wizyta w Raqchi – Świątyni Wirakoczy, miejscowości Andahuaylas – zwiedzanie indiańskiej „kaplicy Sykstyńskiej, oraz twierdzy w Puka Pukara – starożytnym mieście zamieszkałym przez plemiona preinkaskie. Obiad w Sicuani. Po południu, przyjazd do Puno – spacer po mieście.

DZIEŃ 7 JEZIORO TITICACA 16.09.2020

Rejs na pływające wyspy zamieszkałe przez Indian Uros. Obserwacja stylu życia na wyspach zapoznanie się z tradycyjnymi sposobami adaptacji do życia na pływającej wyspie. Następnie rejs na położoną niemal na pograniczu Boliwii i Peru wyspę Taquile, gdzie czas również się zatrzymał, a mieszkańcy opierają się wpływom cywilizacji. Wieczorem powrót do Puno. Wieczorem kolacja w regionalnej restauracji złożona z tradycyjnego przysmaku Peruwiańczyków  – świnek morskich !!!

DZIEŃ 8 PUNO/COLCA 17.09.2020

Po śniadaniu przejazd do Kanionu Colca, drugiego pod względem głębokości kanionu na świecie. Po około 4h drogi wjazd na przełęcz Patapampa 4800 m. z której widać szczyt skąd wypływają źródła Amazonki a także jest znakomity widok na 12 wulkanów w południowym Peru. Część z wulkanów jest aktywna i niejednokrotnie zobaczyć można małe erupcje wulkaniczne. Dojazd do komfortowej lodge na dnie kanionu po południu. Relaks w basenach z gorącymi źródłami. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 OBSERWACJA KONDOROW W CHIVAY W KANIONIE COLCA. 18.09.2020

Wczesnym rankiem wyjazd na punkt widokowy w Chivay – Cruz del Kondor, obserwacja kondorów latających nad kanionem, następnie wizyta w Cabanaconde małej miejscowości skąd Polacy rozpoczęli na przełomie lat 70/80 eksplorację kanionu. Po południu relaks w gorących źródłach w hotelu, dla chętnych lekki treking po okolicznych ruinach preinkaskich Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 KANION COLCA – AREQUIPA/LIMA 19.09.2020

Po śniadaniu wyjazd z kanionu i przejazd do kolonialnego miasta Arequipa. Po południu krótkie zwiedzanie miasta. Min. Muzeum Sanktuariów Andyjskich w którym znajduje się mumia słynnej dziewczynki z lodowca – Juanity  znalezionej na szczycie wulkanu Ampato – inkaskiej księżniczki. Wieczorem przelot do Limy, zakwaterowanie i nocleg w Limie.

DZIEŃ 11  LIMA/PARACAS 20.09.2020

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie centrum Limy: Plac San Martin, Plaza de Armas, Katedra w Limie. Następnie przejazd do Paracas. Nocleg w hotelu w Paracas.

DZIEŃ 12 NAZCA/ ICA /PARACAS 21.09.2020

Po wczesnym śniadaniu dla chętnych wyjazd do Nazca i przelot nad liniami Nazca. * Opcja dodatkowo płatna ok 120 USD. Dla pozostałych czas na odpoczynek w hotelu i przy basenie. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13 LIMA/WARSZAWA 22.09.2020

Po wczesnym śniadaniu wypłynięcie na Wyspy Ballestas nazywane małym Galapagos. Następnie około południa transfer na lotnisko w Limie. Odprawa na lot do Warszawy.

DZIEŃ 14 WARSZAWA 23.09.2020

Lądowanie w Warszawie.

 

Wyjazd organizowany przy współpracy biura podróży Terra Aventura na wyłączność dla firmy IDF.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

PROPONOWANE PRZELOTY:

10.09.2020   06:00 – 08:00 Warszawa - Amsterdam

10.09.2020   12:35 – 18:10 Amsterdam – Lima

22.09.2020   19:55 – 15:25 Lima - Amsterdam.

23.09.2020   20:20 – 22:10 Amsterdam - Warszawa

 

 

Cena: 9.288 PLN/OS. + 2.800 USD/OS.

I rata:  4.288 PLN/os.–  przy zgłoszeniu
II rata:  5.000 PLN/os.–  do dnia 05.02.2020
III rata: 2.800 USD*/os. – do dnia 05.06.2020

*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

CENA ZAWIERA:

v  Noclegi w hotelach 4/3* na bazie pokojów dwuosobowych, pokoje typu standard       (w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym 775USD)

v  2 posiłki dziennie:  śniadania i kolacje

v  Przejazdy lokalnym transportem dla grupy

v  Pociąg klasy turystycznej  Ollantaytambo /Aguas Calientes / Ollantaytambo

v  Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem i wstępy do zwiedzanych obiektów

v   Opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie i przewodników lokalnych.

v  Przelot Lima-Cusco, Cuzco - Arequipa z opłatą lotniskową.

v  Ubezpieczenie: KL 100.000 EUR, NNW 6000 EUR, BP 400 EUR.

v  Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

CENA NIE ZAWIERA:

v  Wyżywienia oprócz ww.

v  Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.

v  Ubezpieczenia od rezygnacji.

v  Zwyczajowych napiwków dla przewodników lokalnych i kierowców.

v  Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

v  Przelotu nad liniami Nazca 120 USD + Opłata lotniskowa 10 USD.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 959 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 30 sty 2020 do 2 lut 2020

Największe wyprzedaże, Teatro alla...

Od 15 lut 2020 do 18 lut 2020

Tysiące lat historii, miejsca...

Od 16 lut 2020 do 24 lut 2020

 Jordańska sceneria...

Od 27 Mar 2020 do 30 Mar 2020

KOLEJNA EDYCJA WIOSNA 2020 -...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy