Peru - Śladami Inków

Od wtorek, 10. Wrzesień 2019 do poniedziałek, 23. Wrzesień 2019

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

DZIEŃ 1 WARSZAWA/LIMA 10.09.2019

Spotkanie na MPL im Fryderyka Chopina. Odprawa i lot do Limy. Przylot wieczorem do Limy. Transfer do hotelu w reprezentacyjnej dzielnicy Miraflores. Zakwaterowanie i powitalna kolacja.

DZIEŃ 2 LIMA/CUZCO/PISAC 11.09.2019

Śniadanie. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Limie i przelot do Cuzco. Po przylocie wyjazd bezpośrednio z lotniska do doliny Urubamby – tzw. Świętej Doliny Inków. Po drodze wizyta w Pisac – bardzo dobrze zachowanej inkaskiej fortecy, gdzie również znajduje się kolorowy targ wyrobów indiańskich. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego należącego do jednego z najbardziej imponujących w Peru, oraz targu z wyrobami ludowymi. Wieczorem nocleg w miejscowości Yanahuara w komfortowej lodge.

DZIEŃ 3 MACHU PICHCU   12.09.2019

Wczesnym rankiem po bardzo wczesnym śniadaniu, przejazd do Ollantaytambo na stacje kolejową a następnie podróż pociągiem (ok. 1,5h) do Machu Picchu. Dzień ten poświęcony będzie na zwiedzanie najbardziej spektakularnego miejsca w Ameryce Południowej. Po południu powrót pociągiem do Yarahuana. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 YANAHUARA/MORAY/MARAS/CHINCHERO/CUZCO 13.09.2019

Po śniadaniu wyjazd z Yanahuara w kierunku Cuzco. Po drodze wizyta w solankach  Maras. Solanki w Maras to jeden z unikatów na skalę światową. Metoda niezmienioną od wieków lokalni Indianie pozyskują sól poprzez odparowywanie naturalnych solanek. Niesamowite położenie tego miejsca, oraz widoki ostro kontrastujących słonych pół z uprawami rolniczymi oraz otaczającymi górami sprawia, iż jest to miejsce którego nie można opuścić podczas wędrówki po Peru. Po drodze do Cuzco odwiedzimy jeszcze dwa niezwykłe miejsca – Moray i Chinchero. Moray - to ruiny z czasów inkaskich gdzie Inkowie testowali „roślinną inżynierię genetyczną”. Chinchero natomiast jest malowniczym miastem kolonialnym założonym niemal na ruinach świątyń inkaskich. Chinchero jest ośrodkiem słynącym z tradycyjnych tkanin. Późnym popołudniem przyjazd do Cuzco. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu. Kolacja i spacer po mieście. 

DZIEŃ 5 CUZCO 14.09.2019

Po śniadaniu zwiedzanie katedry cuzkeńskiej – jednej z najwspanialszych świątyń w Ameryce Łacińskiej, oraz górujących nad miastem ruin twierdzy Sahsayhuman. Obiad. Po południu natomiast czas wolny na wizytę na licznych w Cuzco bazarach i antykwariatach.

DZIEŃ 6 PUNO 15.09.2019

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Titicaca, widokową trasa wiodącą górską drogą przez wyżynne Altiplano. W trakcie przejazdu wizyta w Raqchi – Świątyni Wirakoczy, miejscowości Andahuaylas – zwiedzanie indiańskiej „kaplicy Sykstyńskiej, oraz twierdzy w Puka Pukara – starożytnym mieście zamieszkałym przez plemiona preinkaskie. Obiad w Sicuani. Po południu, przyjazd do Puno – spacer po mieście.

DZIEŃ 7 JEZIORO TITICACA 16.09.2019

Rejs na pływające wyspy zamieszkałe przez Indian Uros. Obserwacja stylu życia na wyspach zapoznanie się z tradycyjnymi sposobami adaptacji do życia na pływającej wyspie. Następnie rejs na położoną niemal na pograniczu Boliwii i Peru wyspę Taquile, gdzie czas również się zatrzymał, a mieszkańcy opierają się wpływom cywilizacji. Wieczorem powrót do Puno. Wieczorem kolacja w regionalnej restauracji złożona z tradycyjnego przysmaku Peruwiańczyków  – świnek morskich !!!

DZIEŃ 8 PUNO/COLCA 17.09.2019

Po śniadaniu przejazd do Kanionu Colca, drugiego pod względem głębokości kanionu na świecie. Po około 4h drogi wjazd na przełęcz Patapampa 4800 m. z której widać szczyt skąd wypływają źródła Amazonki a także jest znakomity widok na 12 wulkanów w południowym Peru. Część z wulkanów jest aktywna i niejednokrotnie zobaczyć można małe erupcje wulkaniczne. Dojazd do komfortowej lodge na dnie kanionu po południu. Relaks w basenach z gorącymi źródłami. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 OBSERWACJA KONDOROW W CHIVAY W KANIONIE COLCA. 18.09.2019

Wczesnym rankiem wyjazd na punkt widokowy w Chivay – Cruz del Kondor, obserwacja kondorów latających nad kanionem, następnie wizyta w Cabanaconde małej miejscowości skąd Polacy rozpoczęli na przełomie lat 70/80 eksplorację kanionu. Po południu relaks w gorących źródłach w hotelu, dla chętnych lekki treking po okolicznych ruinach preinkaskich Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 KANION COLCA – AREQUIPA/LIMA 19.09.2019

Po śniadaniu wyjazd z kanionu i przejazd do kolonialnego miasta Arequipa. Po południu krótkie zwiedzanie miasta. Min. Muzeum Sanktuariów Andyjskich w którym znajduje się mumia słynnej dziewczynki z lodowca – Juanity  znalezionej na szczycie wulkanu Ampato – inkaskiej księżniczki. Wieczorem przelot do Limy, zakwaterowanie i nocleg w Limie.

DZIEŃ 11  LIMA/PARACAS20.09.2019

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie centrum Limy: Plac San Martin, Plaza de Armas, Katedra w Limie. Następnie przejazd do Paracas. Nocleg w hotelu w Paracas.

DZIEŃ 12 NAZCA/ ICA /PARACAS 21.09.2019

Po wczesnym śniadaniu dla chętnych wyjazd do Nazca i przelot nad liniami Nazca. * Opcja dodatkowo płatna ok 120 USD. Dla pozostałych czas na odpoczynek w hotelu i przy basenie. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13 LIMA/WARSZAWA22.09.2019

Po wczesnym śniadaniu wypłynięcie na Wyspy Ballestas nazywane małym Galapagos. Następnie około południa transfer na lotnisko w Limie. Odprawa na lot do Warszawy. 

DZIEŃ 14 WARSZAWA 23.09.2019

Lądowanie w Warszawie.

Wyjazd organizowany przy współpracy biura podróży Terra Aventura na wyłączność dla firmy IDF.

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi

Cena: 8.997 PLN/OS. + 2.800 USD/OS.

I rata:  3.997 PLN –  przy zgłoszeniu
II rata:  5.000 PLN –  do dnia 05.02.2019
III rata: 2.800 USD – do dnia 05.06.2019

*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi w hotelach 4/3* na bazie pokojów dwuosobowych. Pokoje typu standard (w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym + 685 USD),
 • 2 posiłki dziennie:  śniadania, obiady lub kolacje
 • Przejazdy autobusami/mikrobusami
 • Ubezpieczenie
 • Transfery z i na lotniska
 • Pociąg klasy turystycznej  Ollantaytambo /Aguas Calientes / Ollantaytambo
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem i wstępy do zwiedzanych obiektów
 • Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach
 • Opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • Przelot Lima-Cusco,  Arequipa - Lima z opłatami lotniskowymi
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Zwyczajowych napiwków
 • Przelotu nad liniami Nazca 120 USD + Opłata lotniskowa 10 USD
 • Wyżywienia oprócz ww.

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 1376 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 23 kwi 2019 do 3 Maj 2019

Wyjazd z wizytą w...

Od 28 kwi 2019 do 6 Maj 2019

Jordańska sceneria wyjazdu to olbrzymia i niezwykle...

Od 30 kwi 2019 do 7 Maj 2019

Prowadzący: lek. dent. Tomasz Kiełkowicz 
...

Od 11 Maj 2019 do 23 Maj 2019

Wenecja • Padwa • Werona • Piza • Florencja •...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy