PANAMA & KOLUMBIA - EL DORADO NA STYKU DWÓCH AMERYK!

Od sobota, 7. Listopad 2020 do środa, 18. Listopad 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Panama to jedno z nielicznych miejsc na Ziemi, gdzie tropikalna dżungla bezpośrednio sąsiaduje z klimatyzowanymi drapaczami chmur. Ten niewielki kraj zamieszkały przez niecałe 4 miliony ludzi kusi przyjezdnych niezliczoną ilością skarbów: przepięknymi szlakami wijącymi się po górskich zboczach porośniętych przez tropikalną dżunglę, górskimi rzekami, niezwykle bogatą i różnorodną fauną i florą oraz rajskimi plażami idealnymi zarówno do błogiego relaksu jak i uprawiania wodnych aktywności. Poza zwiedzaniem kolorowej starówki samej Panamy i Kanału Panamskiego, proponujemy wizytę u Indian Embera, trekking po lesie tropikalnym do wodospadu i wizytę w miasteczku znajdującym się wygasłym kraterze wulkanu! Czas na wyprawę na styku dwóch Ameryk!

Natomiast Kolumbia to magia sama w sobie - wyjazd do tego kraju to jak wyprawa do wielu krain na raz. W naszym programie skupimy się na jej karaibskim wybrzeżu –  ta tropikalna część Kolumbii jest kopalnią atrakcji i egzotycznych przeżyć, które zapewnimy naszym uczestnikom! Wizyta u Indian Koguis, trekking przez las tropikalny, spacer w Parku Tayrona, nocleg w samym środku lasu tropikalnego i kąpiel w wulkanie błotnym to esencja naszej kolumbijskiej propozycji!

 

Nasza ekspedycja będzie detoksem od polskiej rzeczywistości!

 

 

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIE Z FOTOGRAFII,

NIEZBĘDNE PODCZAS PROWADZENIA DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ.

 

DZIEŃ 1 - WARSZAWA/AMSTERDAM/PANAMA – KOLACJA POWITALNA

Spotkanie i przywitanie uczestników wyjazdu na lotnisku Okęcie w Warszawie o godzinie 04:00 rano. Rozdanie dokumentów podróży. Przelot linią KLM do Amsterdamu, a następnie do Panamy. Lądowanie w Panamie o 16:25 lokalnego czasu. Załatwienie formalności lotniskowych i odebranie bagaży. Transfer do  hotelu 4* zlokalizowanego w sercu miasta. Zakwaterowanie. Wyjście na kolację powitalną. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 2 - JEZIORO GATUN – EKSPLORACJA WYSEPEK Z ŁODZI MOTOROWYCH / WYPRAWA KAJAKOWA POD WODOSPAD / NOCNY TREKKING PRZEZ DŻUNGLĘ

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejazd nad sztuczne Jezioro Gatun utworzone na przesmyku Panamskim. Przylega ono do Parku Narodowego Soberania. Tam uczestnicy wyjazdu wsiądą na małe motorowe łódki i rozpoczną nawigację po jeziorze rozciągającym się na trasie Kanału Panamskiego. Poruszanie się po tym obszarze małymi łódkami ułatwi nam zbliżenie się do brzegów Parku Narodowego i obserwację tutejszej fauny i flory z bliska. Najpiękniejszą częścią wyprawy jest eksplorowanie sieci małych wodnych kanałów  przecinających dżunglę panamską i las namorzynowy. Pełno tu małych wysepek porośniętych najdziwniejszymi okazami tropikalnych roślin
i zamieszkałych przez egzotyczne zwierzęta. Podpłynięcie do Wyspy Małp, którą zamieszkują ciekawskie kapucynki, które z gracją pozują do zdjęć. Obiad  w czasie wycieczki w środku lasu tropikalnego. Następnie czas zmienić środek transportu na kajaki! To właśnie nimi dotrzemy pod malowniczy wodospad w samym sercu lasu tropikalnego! Następnie transfer do hotelu zlokalizowanego nad brzegiem Jeziora Gamboa w środku lasu deszczowego. Kolacja w hotelu.

Po kolacji, dla chętnych – nocny trekking z latarkami. Po zmroku do życia budzą się zwierzęta, które polują i żerują pod osłoną nocy. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 3 - Z WIZYTĄ U INDIAN EMBERA / PRZEJAZD PODNIEBNYM TRAMWAJEM W KORONACH DRZEW!

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Rozpoczęcie wyprawy do wioski Indian Embera rejsem indiańską łodzią. Embera to rdzenni mieszkańcy Panamy, jedno z wielu etnicznych plemion, które wciąż żyją z dala od cywilizacji. Zwiedzanie miejscowej wioski Embera Drúa znajdującej się w tropikalnym lesie deszczowym w Parku Narodowym Chagres. W wiosce będziemy mieli możliwość poznać kulturę i życie codzienne Indian, ich rękodzieło i kuchnię. Pokaz tradycyjnego tańca w wykonaniu mieszkańców wioski.  Lunch w wiosce podany w stożku wykonanym z liści palmowych. Następnie przejazd do Rezerwatu Gamboa, gdzie tropikalną dżunglę będziemy podziwiać z poziomu korony drzew. W planach wejście na platformę widokową i przejazd podniebnym tramwajem. To idealna perspektywa by podziwiać tutejszą faunę i florę. Przejazd do Panama City. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja na mieście. Powrót do hotelu na nocleg.

 

DZIEŃ 4 - REJS NA SAN BLAS!

Śniadanie w hotelu. Czas na błogi relaks i eksplorację karaibskich, rajskich wysepek archipelagu San Blas! W trakcie rejsu będzie możliwość snorkellingu dla chętnych i plażowania na poszczególnych wysepkach. Każda z nich jest inna, każda ma inną kulturę i historię, a mieszkańcy prowadzą odmienny tryb życia. Wszystkie wyspy jednak łączy jedno – złoty piasek, krystalicznie czysta woda i karaibski luz oraz latynoski optymizm ich mieszkańców! Karaibski lunch na jednej z wysepek. Po posiłku dalszy rejs po wysepkach. Powrót do Panamy. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 5 - DOLINA ANTON / KANAŁ PANAMSKI I ZWIEDZANIE STARÓWKI

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyruszymy na zachód słynną Autostradą Panamericaną. Naszym celem będzie Dolina Antona – malownicze miasteczko położone prawie 800 m n.p.m.
w środku olbrzymiego krateru wygasłego już wulkanu
. Żyje tu zagrożona wyginięciem Golden Frog – Złota Żaba. 45 minutowy trekking słynnym szlakiem India Dormida do wodospadu „El Macho”. Lunch w lokalnej restauracji. Wizyta na targu z rękodziełem i możliwość zakupu pamiątek. Powrót do Panamy. Czas, aby zobaczyć słynny Kanał Panamski - budowany przez ponad 10 lat i skończony 100 lat temu jest nadal czynny i zachwyca inżynierskimi rozwiązaniami. Z punktu obserwacyjnego grupa będzie mogła zobaczyć wszystkie etapy przeprawy statku na drugą stronę „świata”. Następnie spacer po starej części miasta – Casco Viejo, wpisanej na listę UNESCO, której architektura pochodzi jeszcze z czasów kolonialnych. Kolacja na starówce. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 6 - PANAMA / BARWNA CARTAGENA DE INDIAS

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa na lot do Kolumbii. Przelot do Cartageny.  Lądowanie w Cartagenie o 12:31. Odbiór bagażu. Przejazd na pierwszy, kolumbijski lunch. Przejazd do klimatycznego, butikowego hotelu na starówce i zakwaterowanie. Spacer po pięknej Cartagenie -  uważana jest za najpiękniejsze i najbarwniejsze miasto regionu Karaibów.Niegdyś odbywały się tu targi niewolników, a słynni piraci nigdy nie odpuszczali wizyty w Cartagenie. Dzisiaj zachwyca kolonialną zabudową, niezliczoną ilością barw i uroczymi zakątkami. Przechadzkę zakończymy o zachodzie słońca w kultowym miejscu – kawiarni Cafe del Mar położonej na zabytkowych murach otaczających stare miasto. To właśnie z tego miejsca zarówno turyści jak i mieszkańcy podziwiają spektakularne zachody słońca! Kolacja na starówce. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 7 - SPACER PO CARTAGENIE / PALOMINO – ECO HACJENDA W SERCU LASU TROPIKALNEGO

Śniadanie w hotelu. City tour – zgłębimy tajemnice pięknej Cartageny i przespacerujemy się zarówno po jej zabytkowej części jak i alternatywnym Getsemani słynącego głównie ze street artu. Lunch na starówce. Transfer do Palomino (6h). Przejazd przez niemal całe kolumbijskie, karaibskie wybrzeże będzie idealną okazją do obserwowania zmieniających się krajobrazów! Przyjazd do Eco Hacjendy znajdującej się pośrodku lasu tropikalnego. Urokliwe miejsce urządzone z iście latynoską duszą z pewnością pozwoli grupie wczuć się w klimat tropików. Kolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

DZIEŃ 8 - TREKKING PRZEZ LAS TROPIKALNY - WIZYTA U INDIAN KOGUIS

Śniadanie. Trekking przez las tropikalny do osady Indian Koguis około 2-3h. Wizyta u Indian Koguis w Sierra Nevada de Santa Marta – uznawanych za najbardziej autentyczną społeczność indiańską zamieszkującą tereny Kolumbii, która od wieków nie zmieniła swojego stylu życia. Żyjąc w zgodzie z Pachamamą (Matką Ziemią) stronią od wszelkiej cywilizacji i nowych technologii. Wizyta będzie zatem unikalnym doświadczeniem dalekim od „turystycznych pokazów” umożliwiającym podpatrzenie ich codziennego życia. Lunch w formie pikniku nad rzeką. Powrotny trekking przez las tropikalny. Przy odrobinie szczęścia można spotkać różnych mieszkańców karaibskiej dżungli – koliberki, papugi, kondory, tapiry, małpy, karaibskie sarenki, a nawet pumy i jaguary! Powrót do hacjendy. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 9 - SPACER W PARKU TAYRONA

Śniadanie. Krótki przejazd do Parku Tayrona. Plaże Parku Tayrona zostały uznane za jedne z 10 najpiękniejszych na świecie w plebiscycie National Geographic (chociaż na większości z nich pobyt jest zabroniony przez spektakularne, olbrzymie fale i silne prądy!) Po przekroczeniu wejścia do Parku Tayrona, spacer przez las tropikalny do Arrecifes (ok. 1,5h). Niepowtarzalna okazja do spaceru przez niezwykłe przestrzenie pełne egzotycznej fauny i flory. Trasa trekkingu obejmuje wiele punktów widokowych, z których rozpościerają się niesamowite pejzaże Parku Tayrona ze wspomnianymi dzikimi plażami i olbrzymimi ostańcami skalnymi. Po dotarciu do Arrecifes – lunch. Czas na odpoczynek, a dla chętnych dalsze spacery po lesie tropikalnym i wypoczynek na plaży. Trekking powrotny do wejścia do Parku. Transfer do hacjendy. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 10 - ODPOCZYNEK NA PLAŻY, KAPIEL BŁOTNA W WULKANIE I PRZEJAZD DO CARTAGENY

Śniadanie. Czas na relaks! Przedpołudnie spędzimy plażując na pobliskiej plaży. Odpoczynek
w pełni zasłużony po poprzednich trekkingach…Dla chętnych, którzy nie będą zainteresowani plażowaniem – spacer po okolicznym lesie tropikalnym. Lunch. Wykwaterowanie. Przejazd do Cartageny (6h). Trasa ta to niezwykle barwne doświadczenie podróżnicze, pozwalające na obserwację codziennego życia mieszkańców tego regionu Kolumbii. Ciekawostką jest, że w rzece Magdalenie, która przekroczymy właśnie w Barranquilla, pływają hipopotamy, które zainkasowano z prywatnego ZOO Pablo Escobara i wypuszczono właśnie tutaj na wolność. W przerwie zrelaksujemy się w naturalnym spa – wulkan błotny El Totumo pozwala turystom wykąpać się w błocie znajdującym się w jego kraterze! Po dotarciu do Cartageny – zakwaterowanie w hotelu. Wyjście na pożegnalną kolację. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 11 - CARTAGENA/AMSTERDAM

Śniadanie w hotelu. Czas wolny na zakupy i ostatnie pamiątkowe zdjęcia. Lunch na starówce. Transfer na lotnisko w Cartagenie. Przelot do Amsterdamu.

 

DZIEŃ 12 - AMSTERDAM/WARSZAWA

Lądowanie w Amsterdamie. Przelot do Warszawy. Odbiór bagażu. Pożegnanie uczestników i zakończenie wyjazdu.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży Terra Aventura  na wyłączność firmy IDF Sp. z o.o.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

Proponowana siatka połączeń (proponowane przeloty realizowane liniami  KLM):

07.11.2020         Warszawa – Amsterdam                     06:05 – 08:15   

07.11.2020         Amsterdam – Panama                        11:20 – 16:25

12.11.2020         Panama – Cartagena                          11:20 – 12:31

17.11.2020         Cartagena – Amsterdam                    19:10 – 11:05+1

18.11.2020         Amsterdam – Warszawa                     14:15 – 16:10

 

 

Termin: 07-18.11.2020

Ilość dni: 12

Liczba uczestników: 16 osób

 

Cena: 19.980pln/ os.*

I rata: 9.980pln / os. – przy zgłoszeniu

II rata: 10.000pln / os. do dnia 10.06.2020

 *gwarancja niezmienności ceny do 27 lutego, później może wzrosnąć nawet o 1000pln, w związku z rezerwacją w liniach lotniczych!

 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot główny na trasie Warszawa –  Panama –  Kolumbia – Warszawa
 • Noclegi wg programu w hotelach 3* i 4* w pokojach twin
 • Wyżywienie i napoje: śniadania, lunche i kolacje
 • Napoje: 0,5l wody mineralnej na dłuższe przejazdy autokarowe, do kolacji powitalnej
  i pożegnalnej – drink na bazie rumu i jeden soft drink.
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Bilety wstępów według programu
 • Ubezpieczenie AXA NNW 4000 EUR, KL 100 000 EUR ; bagaż 400 EUR
 • Wsparcie merytoryczne i przygotowanie materiałów wykorzystywanych w komunikacji
  z uczestnikami programu
 • Opieka przewodnika Terra Aventura podczas wyjazdu i opieka przewodników lokalnych
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów niż wymienione w programie
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (810 USD)
 • Wydatków natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 327 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 7 cze 2020 do 14 cze 2020

Sycylia, największa wyspa na Morzu Śródziemnym stała się natchnieniem...

Od 3 sie 2020 do 10 sie 2020

Nazywana Szmaragdową Wyspą i Zielonym Diamentem Morza Egejskiego...

Od 29 sie 2020 do 5 wrz 2020

 AKADEMIA ENDO - NOWOCZESNA ENDODONCJA W...

Od 10 wrz 2020 do 23 wrz 2020

Śladami Inków to wyprawa do jednego z...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy