Oman - Orientalny OFF ROAD

Od sobota, 9. Listopad 2019 do sobota, 16. Listopad 2019

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Jeden z mniej znanych, a jednocześnie najpiękniejszych krajów Półwyspu Arabskiego.  Wyjazd pozwoli poznać nie tylko piękno interioru i wybrzeża lecz także lokalnych mieszkańców, ich kulturę oraz sposób spędzania wolnego czasu. Uczestnicy spróbują lokalnej kuchni, a także będą mieli możliwość poznania najpiękniejszych miejsc sułtanatu. Rajdy samochodami terenowymi po pustyni, nocleg na wydmach, zakupy na bazarach to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy w imperium orientu.

 

Dzień 1: 09.11.2019

Spotkanie i przywitanie uczestników wyjazdu na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie przy przygotowanym dla Państwa stanowisku recepcyjnym oznaczonym logo firmy. Rozdanie uczestnikom dokumentów podróży i materiałów dotyczących wyjazdu. Następne odprawa biletowo-bagażowa i lot do Muskatu z przesiadką w Zurychu. Lądowanie, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg
w Muskacie.

Dzień 2: 10.11.2019

Około godziny 08:00 śniadanie w hotelowej restauracji. Po śniadaniu odwiedzimy jeden z największych i najpiękniejszych meczetów świata islamu - Wielki Meczet Sułtana Kabusa. Jego budowa trwała 6 lat. Zmieścić się tam może aż 20 tys. osób, podłogę pokrywa drugi największy na świeci perski dywan, tworzony przez 600 kobiet na przestrzeni czterech lat, a sala rozświetlona jest przez 35 żyrandoli dekorowanych kryształami Swarovskiego! Dalej objazd poprowadzi nas w stronę słynnej Opery Królewskiej. Wstąpimy też do wyjątkowej perfumerii Amouage – marki produkującej egzotyczne zapachy, gdzie przyjrzymy się z bliska procesowi ich powstawania. Następnie przesiądziemy się na łódź i odbędziemy fascynujący rejs w krystalicznie czystej wodzie Zatoki Omańskiej. Zapewniamy niezapomniane wrażenia i rajskie krajobrazy! Oszałamiające góry i ukryte piaszczyste plaże tworzą przepiękną panoramę. Ciesząc się spokojnym rejsem będziemy mieć możliwość podziwiania delfinów pływających i bawiących się koło naszej łodzi!  Następnie wrócimy na ląd i zajrzymy na souk obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany, zlokalizowany w jednej z najładniejszych dzielnic – Mutrah. Tutaj zjemy tradycyjny lunch. Dzień pełen wrażeń zakończymy kolacją w eleganckiej restauracji z muzyką na żywo.

Dzień 3: 11.11.2019

Dzień rozpoczniemy śniadaniem w hotelowej restauracji. Rano udamy się na wyprawę jeepami 4x4 malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża. Po drod

Dzień 4: 12.11.2019ze odwiedzimy warsztat budowy tradycyjnych łodzi dhow. Następnie przejedziemy do Wadi Shab, czyli wąwozu pomiędzy klifami. Naszym zdaniem jest to jedno z najbardziej uroczych miejsc w Omanie. Swoimi turkusowymi basenami kąpielowymi, wodospadami i ukształtowanymi tarasowo plantacjami, zaspokaja wymagania nawet najbardziej wymagających podróżników! W tych niezwykłych okolicznościach przyrody zostanie Państwu podany lunch. Następnie przejedziemy do hotelu w celu zakwaterowania się na kolejną noc. Wieczór spędzimy na obserwacji migracji żółwi morskich! Półwysep Arabski to miejsce, w którym rocznie ponad 20 000 samic żółwia morskiego wychodzi na brzeg celem złożenia jaj. Będziecie Państwo mogli być świadkami tego niezwykłego momentu! Dzień zakończymy kolacją.

Śniadanie zjemy w hotelowej restauracji. Następnie jeepami 4x4 ruszymy w kierunku Wadi Bani Khalid, niesamowicie ukształtowanego pustynnego terenu pełnego koryt wypełnionych płynącą praktycznie przez cały rok błękitną wodą. W tej niezwykłej okolicy zorganizujemy dla Państwa lunch. Stamtąd wyruszymy w ekscytującą podróż na pustynię Wahiba. Po przyjeździe będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe wydmy oraz beduińskie osady, bo region ten jest domem dla kilku tysięcy Beduinów. Obszar znany jest z piasków w kolorze bursztynu i wysokich wydm piaskowych, niektóre z nich mają wysokość nawet 100 metrów! Gwarantujemy, że zjazdy samochodami po wydmach przy zachodzie słońca będą dla wszystkich niezapomnianymi przeżyciami! Noc spędzimy na pustyni – grupa zostanie zakwaterowana w lodge. Ponieważ obóz jest otoczony wydmami, goście będą mogli cieszyć się poczuciem całkowitego odosobnienia. Tutaj zostanie nam zaserwowana kolacja. Dzień zakończymy obserwacją afrykańskiego nieba. Nocleg pod rozgwieżdżonym niebem zawsze jest wspaniałym doświadczeniem!

Dzień 5: 13.11.2019

Rano śniadanie w hotelowej restauracji. W dniu czwartym wyjazdu udamy się jeepami 4x4 do Niżwy – drugiego najbardziej turystycznego miasta w Omanie. Zwiedzimy tam charakterystyczny owalny fort oraz kryty bazar. Lunch zostanie podany w jednej z lokalnych restauracji. Później ruszymy w góry, by przed zachodem słońca zakwaterować się w luksusowym resorcie i móc przeżyć niezapomniany nocleg z fantastyczną górską panoramą.

Dzień 6: 14.11.2019

Dzień rozpoczniemy bardzo wczesnym śniadaniem w hotelowej restauracji. Następnie udamy się na 3-godzinny górski trekking. Trasa o długości 4 km, na wysokości 1900 m n.p.m. prowadzić będzie przez cztery małe wioski położone nad tarasami rolniczymi. Następnie znów wyruszymy jeepami 4x4 górską drogą w kierunku najwyższego szczytu Omanu - Jabel Shams. Nasza wyprawa przyjmie wybitnie górski charakter. Wjedziemy na wysokość około 3000 m n.p.m. - spektakularne widoki gwarantowane! Zatrzymamy się też w starej części miasteczka Al Hamra, aby przespacerować się pomiędzy zabytkowymi, opuszczonymi zabudowaniami. Lunch zorganizujemy dla Państwa w tradycyjnym kamiennym domu pośrodku bujnych zielonych ogrodów palmowych. Obiekt został niedawno odremontowany, tak aby sprostać oczekiwaniom międzynarodowych turystów. Jest to idealne miejsce gdzie będziemy mogli skosztować domowych dań w pięknych okolicznościach natury. Tego dnia noc spędzimy w jedynym prawdziwym eko-resorcie w Omanie. Proponowany przez nas obiekt leży u podnóża Jebel Shams Peak, z widokiem na surowe i naturalne piękno Jebel Misht, Wadi Ghul i słynnego Wadi Nakhr, znanego również jako Wielki Kanion Arabii, za sprawą podobieństwa do swojego amerykańskiego odpowiednika. Nasze prywatne bungalowy wykonane z lokalnego kamienia będą miały widok na góry. Oferujemy również wspaniałe namioty w stylu Beduinów. Kolacja zostanie dla nas przygotowana i podana w resorcie.

Dzień 7: 15.11.2019

Rano zjemy śniadanie przygotowane w resorcie. Następnie, tak samo jak dnia poprzedniego udamy się na 2,5-godzinny trekking w górskiej okolicy od wioski Al Khatim aż do wejścia do Wadi Nakhr. Potem jeepami 4x4 udamy się na przejażdżkę pomiędzy strzelistymi szczytami gór. Tutaj na własnej skórze odczujemy co znaczy słowo offroad! Wyboiste drogi poprowadzą nas do fortu Nakhal – odrestaurowanej fortecy z historią sięgającą czasów pre-islamskich, malowniczo usytuowanej na skale, u podnóża Północnych Gór Hajar. Ostatecznie dojedziemy do hotelu położonego w okolicach lotniska, gdzie będziemy mogli odpocząć i odświeżyć się przed podróżą do Polski. Wieczorem zjemy kolację, a następnie udamy się na lotnisko.  

Dzień 8: 16.11.2019

Wylot w kierunku Polski z przesiadką w Zurychu. Lądowanie w Warszawie, zakończenie wyjazdu.
Wyjazd organizowany przy współpracy biura podróży Terra Aventura, na wyłączność dla firmy IDF (dla max 20 os.)

 

TRANSFERY:

Dla Państwa wygody i podwyższonego komfortu transfery z/na lotnisko oraz podczas zwiedzania Muskatu zapewnimy klimatyzowanym 45-osobowym autobusem.

Pozostałe transfery odbywać będą się jeepami 4x4. Podczas wszystkich przejazdów będą Państwo mieli nielimitowany dostęp do butelkowanej wody.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi

 

 

Cena: 12.990 PLN/os.

I rata: 6.990PLN – przy zgłoszeniu

II rata: 6.000 PLN – do dnia 10.07.2019

 

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa – Muskat – Warszawa z przesiadką w Zurychu
 • Noclegi wymienionych wyżej hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie: śniadania, lunche, kolacje
 • Napoje: woda podczas transferów
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Bilety wstępów według programu
 • Koszt 10 – dniowej wizy do Omanu
 • Ubezpieczenie AXA NW 7000 PLN, KL 100 000 € ubezpieczenie bagażu 200 EUR
 • Przygotowanie materiałów informacyjnych
 • Wsparcie merytoryczne i opiekę przewodnika Terra Aventura podczas wyjazdu
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

Cena nie zawiera:

 • Napojów do posiłków i napojów alkoholowych
 • Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym
 • Wydatków natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej
 • Wszelkich opcji dodatkowych.

UWAGA: Rząd Omanu planuje wdrożenie podatku VAT, który nie jest obecnie uwzględniony w budżecie z uwagi na brak jasności ze strony rządu.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 296 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 30 kwi 2019 do 7 Maj 2019

Prowadzący: lek. dent. Tomasz Kiełkowicz 
...

Od 12 cze 2019 do 23 cze 2019

Nasza propozycja łączy ze sobą to, co Afryka ma...

Od 15 cze 2019 do 22 cze 2019

Wyspa jest zielonym, podzwrotnikowym rajem. Dzięki stałej...

Od 17 cze 2019 do 24 cze 2019

Wspaniałe plaże ze złotym piaskiem i pięknymi...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Cykl 3 kursów z prawnikami ze znanego...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Nasi Partnerzy