Meksyk – Kaktus, Frida, Piramida

Od czwartek, 26. Grudzień 2019 do poniedziałek, 6. Styczeń 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Mexico City, Guadalupe, Teotihuacan, Puebla, Taxco, Acapulco, Vista Hermosa, Tula, La Casa Azul, Coyoacan

Tajemnice Piramid, plaże Acapulco, zakupy w mieście srebra, latynoska fiesta, mężni Atlanci z Tuli, wyjątkowa Frida Kahlo, ambrozja z kaktusa i jeszcze więcej atrakcji czeka na nas w Meksyku!

                                                             

 

 

DZIEŃ 1: WARSZAWA

W radosnych nastrojach widzimy się na lotnisku Okęcie, tym razem ruszamy na podbój Ameryki! Lecimy, z przesiadką, ale wprost do Mexico City, najludniejszego miasta świata, położonego na wys. 2200 m n.p.m..

DZIEŃ 2: VIVA MEXICO - REJS, TEQUILA I SERENADY (Ś, O)

Po przylocie ok. 04:35 mkniemy do hotelu po jednej z wielokilometrowych alei. Wszak wszystko tutaj jest ogromne, to i ulice mają po kilkadziesiąt kilometrów. Wczesne zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Po późnym śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie tego co mamy w okolicy hotelu, a jako że mieszkamy w centrum, w niedalekim  sąsiedztwie stoją: Pałac Prezydencki, największa w Ameryce Katedra oraz największy w Ameryce rynek główny – Zocalo, na którym powiewa imponujących rozmiarów flaga (zwiedzanie z zewnątrz). Potem cofniemy się o parę wieków w historii i  zwiedzimy Muzeum Antropologiczne, aby poznać tajemnice kultur prekolumbijskich Olmeków, Zapoteków, Majów czy Azteków.  To niesamowite, jakie technologie znane były tym kulturom w czasach, kiedy w Europie panowało wczesne średniowiecze.  Z takim bagażem wiedzy czas na relaks. Resztę dnia spędzimy jak typowa „familia mexicana” i w kolorowym parku Xochimilco wsiądziemy do tradycyjnej łodzi „tinajera” i udamy się w rejs po kanałach. Przejażdżkę umili nam zespół Mariachis, grając romantyczne ballady. Po południu wrócimy do centrum miasta. Nocleg w Mexico City.

DZIEŃ 3: GUADALUPE,  PREKOLUMBIJSKIE PIRAMIDY (Ś, O)

Dziś zaczynamy od wizyty w Sanktuarium Matki Boskiej  Guadelupe, najsłynniejszej Madonny Ameryki Łacińskiej,  czas na zwiedzanie,  zakup dewocjonaliów, piękne pamiątkowe zdjęcia. Potem szlakiem Daenikena ruszamy do Teotihuacan, aby zobaczyć tajemnicze Piramidy Słońca, Księżyca, Aleję Umarłych czy Świątynię Quetzalcoatla – Pierzastego Węża, a także inne budowle, które do dziś zadziwiają rozmachem i perfekcją wykonania. Tutaj także, o ile czas pozwoli zobaczymy co można zrobić z agawy…. Tequilę? Kapelusz? I jeszcze kilka rzeczy równie przydatnych. Po obiedzie zjedzonym w wyjątkowo malowniczym miejscu, ruszymy w kierunku „miasta aniołów”, Puebli (UNESCO). Po drodze zatrzymamy się w dwóch miejscach - Cholula, gdzie znajduje się niesamowita, jedna z najbardziej rozległych na świecie piramid, na której czubku wznosi się wielobarwny kościół oraz w Tonantzintla z bajkowo kolorowym kościołem w stylu indiańskiego baroku – unikalna architektura. Wieczorem dotrzemy do malowniczej Puebli, nocleg.

DZIEŃ 4: PUEBLA - CZEKOLADA I CERAMIKA (Ś, O)

Puebla słynie na cały kraj z dwóch rzeczy: wspaniałej ceramiki Talavera, ręcznie malowanej oraz wyjątkowego kurczaka w sosie czekoladowym „mole poblano”. Zwiedzimy malownicze centrum z domami o fasadach przypominających lukrowane pierniki, katedrę oraz imponujący kościół Santo Domingo ze złoconym ołtarzem. Na pobliskim „mercado” będzie można kupić tę kolorową, unikalną ceramikę. Następnie ruszamy do Taxco, miasta słynącego z kopalni srebra. Nocleg w Taxco.

DZIEŃ 5: TAXCO - MIASTO SREBRA I ACAPULCO (Ś, O, ALL INCLUSIVE)

Po śniadaniu rozpoczynamy eksplorację kolonialnego Taxco. Czeka nas między innymi przygoda etnograficzna – wizyta na barwnym targu owocowo-warzywnym, gdzie można kupić np. suszone świerszcze (super zakąska do tequili), czasem gąbkę loofah idealną do SPA, świeżo zerwaną z gałęzi. Pospacerujemy wąskimi uliczkami XVI-wiecznego centrum Taxco (UNESCO), a potem  odwiedzimy miejsce, gdzie specjaliści opowiedzą nam o meksykańskim srebrze, kamieniach szlachetnych i półszlachetnych. Czas wolny na zakupy sreber pod każdą postacią, kopii wzorów dawnej biżuterii Majów czy Azteków oraz współczesnej sztuki użytkowej. To moment, kiedy panie z reguły uważają, że jest mało czasu na zakupy a panowie, wręcz przeciwnie ;-) Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejazd na plaże Acapulco, zakwaterowanie w hotelu tuż przy plaży, kolacja. Nocleg w Acapulco.  

DZIEŃ 6: ACAPULCO  (ALL INCLUSIVE)

Przedpołudnie wolne na słodkie lenistwo, dzisiaj nie ma porannego budzenia, można poleniuchować, udać się na leniwe śniadanie a potem snuć się uliczkami Acapulco od straganu do straganu, albo opcjonalnie wybrać się na rejs jachtem i polować na „grubą rybę” czyli merlina. Można też pozostać w hotelu i  korzystać z formuły All inclusive.

Wieczorem zaprosimy Państwa na specjalną kolację sylwestrową w hotelu i szaleństwa nocy sylwestrowej. Zabawa do białego rana.

DZIEŃ 7: ACAPULCO  (ALL INCLUSIVE)

Po późnym śniadaniu czas wolny na wypoczynek po szaleństwach poprzedniej nocy i plażowanie, ewentualnie rozsądne uleganie ofercie plażowych „domokrążców”, oferujących biżuterię z muszelek, barwne pareo i inne wakacyjne drobiazgi. Posiłki w ramach All inclusive.

DZIEŃ 8: ACAPULCO  (ALL INCLUSIVE)

Po śniadaniu czas wolny, relaks w hotelu.

Z osobami chętnymi możemy wybrać się około 10 kilometrów od Acapulco do laguny Coyuca, gdzie kręcono zdjęcia do filmów Tarzan i Rambo 2 (wycieczka dod. płatna).  To wyjątkowe miejsce  z mikroklimatem tropikalnym, więc możemy tutaj zobaczyć palmy kokosowe, drzewa mango, lilie wodne, ponadto w wodach występuje 4 gatunków ryb jadalnych, kraby i krewetki. W czasach kolonii wyspa służyła jako więzienie, bez możliwości ucieczki zeń, gdyż w oblewających wodach roiło się od rekinów i krokodyli. Spokojnie, dziś te zwierzęta to rzadkość w tym rejonie.

Możemy również wspólnie popłynąć na zachód słońca rozśpiewanym statkiem Bonanza, gdzie gra latynoska muzyka, jest open bar, można się świetnie bawić. Trasa prowadzi wzdłuż wybrzeża, na którym stoją domy hollywoodzkich gwiazd, ludzi sportu i polityki. – cena ok. 45 USD/os.

Powrót do hotelu, kolacja.

DZIEŃ 9:  VISTA HERMOSA - MEXICO CITY  (Ś, O)

Po śniadaniu udamy się do małego miasteczka San Jose Vista Hermosa nieopodal jeziora Tequesquitengo, aby zjeść obiad w jednej z najbardziej urokliwych hacjend stanu Morelos. Zwiedzimy XVI wieczną hacjendę zbudowaną z polecenia Hernana Corteza, a następnie zjemy wspólny obiad. Po południu przejedziemy na nocleg do Mexico City. Wieczór wolny. Możemy pojechać na Plac Garibaldiego, znany z tego, że tutaj w jednym miejscu można spotkać najwięcej grup muzycznych w Meksyku. Będziemy mogli posłuchać serenad, a nawet przyłączyć się do koncertujących.

DZIEŃ 10: TULA (Ś, O)

Dzisiaj po śniadaniu czeka nas kontakt z prekolumbijską kulturą Tolteków. Zobaczymy tajemnicze posągi Atlantów z Tuli mające ponad 5 metrów i wagę kilkunastu ton. Dawniej posągi tolteckich wojowników podtrzymywały dach świątyni. Obiad. Wieczorem istnieje możliwość wyjścia na wyjątkowy Balet Folklorystyczny, bardzo dobrej jakości spektakl prezentowany w Muzeum Sztuk Pięknych. Koszt ok. 65 USD/os.

DZIEŃ 11: FRIDA KAHLO i COYOACAN (Ś, O)

Po śniadaniu, śledząc losy słynnych Meksykanek, udamy się do La Casa Azul, czyli niebieskiego domu, w którym mieszkała znana artystka, żona Diego Rivery. Będzie można zobaczyć przedmioty, jakimi się na co dzień otaczała, jej obrazy, wnętrza, w jakich mieszkała. Potem zwiedzimy urokliwą dzielnicę kolonialną Coyoacan, gdzie na lokalnym ryneczku będzie możliwość zakupu biżuterii Huichol z koralików, obrazów z kory, pięknej ceramiki w żywych barwach czy tekstyliów. Wieczorem udamy się na lotnisko i w drogę powrotną do Europy. Posiłki na pokładzie samolotu.

DZIEŃ 12: EUROPA – WARSZAWA

Przylot do Europy. Następnie przelot do Warszawy i zakończenie latynoskiej wyprawy. Pozostają nam miłe, wyjątkowe wspomnienia, piękne zdjęcia, które pewnie nie raz obejrzymy sącząc tequilę i słuchając romantycznych ballad mariachis.

Wyjazd organizowany przy współpracy biura podróży Polka Travel na wyłączność dla firmy IDF.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi

 

Cena: 7.090 PLN/os. + 2.225 USD/os.

I rata:  3.090 PLN –  przy zgłoszeniu

I rata:  4.000 PLN –  do dnia 10.08.2019

II rata: 2.225 USD** – do dnia 10.10.2019

**USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

Cena zawiera:

 • bilet lotniczy z przesiadką na trasie Warszawa – Mexico City - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi i paliwowymi (podany poniżej)
 • transfery lotnisko – hotel - lotnisko
 • transport autokarem według programu
 • noclegi: hotele 3*/4*, pokoje 2 osobowe (w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym + 700 USD),
 • posiłki według programu, Ś- śniadanie, O-obiad/lunch, K-kolacja
 • kolacja  sylwestrowa w hotelu w Acapulco w dniu 31.12.2019
 • formułę All Inclusive podczas pobytu w Acapulco (wg oferty hotelu)
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i centrów archeologicznych
 • obsługę lokalnych angielskojęzycznych przewodników
 • opiekę licencjonowanego – polskojęzycznego pilota podczas trwania całego wyjazdu
 • rejs łodziami po Xochimilco,
 • degustację tequili
 • wyjazd do centrum archeologicznego w Tuli
 • ubezpieczenie KL – 30 000 EURO, NNW- 15 000 PLN, bagaż – 2 000 PLN (obejmującego choroby przewlekłe)
 • napiwki dla bagażowych w hotelach i na lotniskach
 • napiwki za serwisy hotelowe,
 • opłatę wylotową z Meksyku
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • innych świadczeń niż wymienione powyżej, oraz wydatków natury osobistej, napoi do obiadów i kolacji (poza Acapulco), opłat za fotografowanie w centrach archeologicznych,
 • napiwków poza wymienionymi powyżej (dla przewodników i kierowcy)
 • ewentualnej dopłaty za pakiety ubezpieczenia na wyższe kwoty (wg indywidualnych potrzeb)

Proponowane hotele (lub o podobnym standardzie)

Mexico City 4* – Galeria Plaza Reforma   https://www.galeriaplazahotels.com.mx/en/reforma/

Puebla – San Leonardo 4* http://hotelsanleonardo.com.mx/

Taxco – Pasada de La Mision 3*  http://posadamision.com/

Acapulco – HS Hotson Smart 4* http://granplazahotelacapulco.com-acapulco.com/

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 348 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 4 sie 2019 do 11 sie 2019

 L’Illa de la Calma – Wyspa Spokoju, jak czasem bywa...

Od 20 sie 2019 do 27 sie 2019

Prowadzący: lek. dent. Tomasz Kiełkowicz 
...

Od 5 wrz 2019 do 12 wrz 2019

Wspaniała przeszłość Cypru...

Od 20 wrz 2019 do 24 wrz 2019

Jedna z najmniejszych stolic europejskich żyje melancholijnym...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy