MEDIOLAN - DA VINCI NA ZAKUPACH VOL.3

Od czwartek, 30. Styczeń 2020 do niedziela, 2. luty 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Wyjazd organizowany jest podczas największych wyprzedaży, Teatro alla Scala – najsłynniejsza scena operowa w Mediolanie i we Włoszech i jedna z najsłynniejszych na świecie, zabytki zapierające dech w piersiach!

 Odwiedzimy również outletowe miasteczko Sarravalle. Jest to największy europejski outlet designerski: tutaj można znaleźć swoje ulubione marki w cenach od 30% do 70% taniej.

 

Dzień 1 30.01.2020

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie.

Przelot do Mediolanu liniami LOT o godzinie 07:30 – 09:45. Przylot do Mediolanu (Malpensa). Transfer do hotelu. Czas wolny. Wyjazd komunikacją miejską na zwiedzanie miasta. Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem (około 4 godzin): początek w centralnym puncie miasta – na Piazza del Duomo, z dwóch stron otoczonego portykami, miejsca spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Zwiedzanie słynnej katedry, Duomo. Wjazd windą (lub wejście schodami) na dach katedry, skąd rozpościera się widok na miasto i Alpy. Następnie Ca’Grande – dawny szpital, którego budowlę rozpoczęto w okresie renesansu na zlecenie mediolańskich władców z rodu Sforzów w XV wieku a obecnie służy jako budynek uniwersytecki. Spacer po jednym z najstarszych i najsłynniejszych centrów handlowym nie tylko we Włoszech ale i na świecie – Galerii Wiktora Emanuela II. Wybudowana w XIX wieku budowla okazała się być tak piękną, że krótko po jej otwarciu skopiowano ją w Neapolu. Znajdują się tutaj sklepy znanych włoskich projektantów oraz restauracje, kawiarnie, galerie i księgarnie. Galeria Wiktora Emanuela II nazywana jest „salonem Mediolanu”, ze względu na reprezentatywny charakter i fakt, że mediolańczycy lubią tu spędzać wolny czas. Spacerując po Galerii można dojść na Piazza Della Scala, gdzie wznosi się najsłynniejsza opera na świecie, La Scala. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 2 31.01.2020  (śniadanie)

Śniadanie. Wyjazd komunikacją miejską na zwiedzanie miasta.

Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem (około 4 godzin): wizyta w La Scali – najsłynniejszym teatrze operowym na świecie.

Następnie spacer po Złotym Kwadracie Mody pomiędzy ulicami Via Monte Napoleone, Via Sant'Andrea, Via della Spiga i Via Alessandro Manzoni, gdzie znajdują się butiki największych włoskich domów mody m.in. Dolce&Gabbana, Gianfranco Ferre, Ermenegildo Zegna, Fendi, Moschino Gucci, czy największy na świecie trzypiętrowy Armani.

Wizyta w galerii Pinacoteca Brera z jedną z najwspanialszych włoskich kolekcji sztuki. Mieści się ona w pałacu Palazzo di Brera z XIII wieku. Wystawione są tutaj takie dzieła jak: „Zaślubiny Marii” Rafaela Santi, „Wieczerza w Emmaus” Caravaggia, „Pietà” Giovanniego Bellini i „Ostatnia Wieczerza” Petera Paula Rubensa.  Są też takie nazwiska jak Rembrandt, Canaletto, Anton van Dyck, Andrea Mantegna, Francesco Hayez, Amedeo Modigliani, Francesco Hayez i Pablo Picasso.

Spacer po klimatycznej dzielnicy Brera, którą tworzą małe butiki, perfumerie oraz duża ilość restauracji, w których można zasmakować aromatycznej włoskiej kuchni.  Przy jednej z ulic tej artystycznej dzielnicy znajduje się rzeźba Petto a meta z 1986 roku, Igora Mitoraja, polskiego rzeźbiarza o międzynarodowej sławie.

Czas wolny na indywidualny spacer po uliczkach i zaułkach, gdzie można nawet poznać swoją przyszłość u jednego z wróżbitów

Wizyta w Zamku Sforzów – z epoki renesansu, twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, z którymi związana była polska królowa Bona. Obecnie znajdują się tutaj muzea zamkowe, których najcenniejszym eksponatem jest ostatnie, niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini.

Na zakończenie wizyta  w dzielnicy Navigli, gdzie toczy się życie nocne. Jest to najlepsze miejsce aby wypić kieliszek włoskiego wina i odpocząć po całodziennym zwiedzaniu. Nazwa dzielnicy pochodzi od sieci kanałów,  które budowano od XII wieku do XIX wieku. Całość składa się z pięciu kanałów które służyły do transportowania towarów i zaopatrzenia Mediolanu w wodę. Obecnie to popularne miejsce z uroczymi restauracjami, kawiarenkami i klubami nocnymi.

Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 3 01.02.2020  (śniadanie)

Śniadanie. Przejazd do miasteczka outletowego Sarravalle.

Serravalle Designer Outlet to największy europejski outlet designerski: tutaj można znaleźć swoje ulubione marki w cenach od 30% do 70% taniej niż w innych sklepach. W pięknej scenerii inspirowanej klasyczną włoską architekturą, znajdują się kawiarnie, restauracje i przed wszystkim ponad 230 sklepów. Każdy znajdzie coś dla siebie: od kultowych marek modowych, takich jak Armani, Burberry, Fendi, Gucci, Prada i Tod's, po sportowe marki, takie jak Adidas, Nike i Converse, oraz ulubione marki ulicy, takie jak Coccinelle, Furla, Michael Kors i Moncler.

Wyjazd około godziny 09:00 powrót o 17:00.

Nocleg.

 

Dzień 4 02.02.2020  (śniadanie)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i zdeponowanie bagaży w hotelu. Wyjazd komunikacją miejską na zwiedzanie miasta. Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem (około 4 godzin): wizyta w kościele Santa Maria delle Grazie, znanym z malowidła ściennego „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci (w miarę dostępności biletów). Następnie w programie: kościół św. Maurycego nazywany mediolańską Kaplicą Sykstyńską. Na zakończenie wizyta w Muzeum Nauki i Techniki Leonarda da Vinci gdzie w osobnej sali zgromadzono wynalazki, maszyny tego wielkiego wynalazcy, zrekonstruowane na podstawie zachowanych notatek.

Powrót do hotelu. Około godziny 16:00 transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do Warszawy o godzinie 19:30. Przylot do Warszawy o godzinie 21:45.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży CT Poland, grupa na wyłączność dla firmy IDF.

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

Cena zawiera:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Mediolan Malpensa- Warszawa liniami LOT w klasie ekonomicznej.
 2. Transfer autokarem lotnisko – hotel - lotnisko.
 3. Zakwaterowanie w hotelu ***+/**** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju) ze śniadaniami.
 4. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 5. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 6. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 7. Podatek VAT
 8. Obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 9. Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

 Cena nie zawiera:

 1. Opieka lokalnych przewodników, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie. Koszt około 160 EUR/os.
 2. Posiłki (poza śniadaniami).
 3. Udział w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualne opłaty za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usługa tragarzy na lotniskach oraz w hotelach.

 

UWAGI:

 • Oferta została skalkulowana dla grupy min. 16 osób zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulegnie zmianie.
 • Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 • REZERWACJE LOTNICZE ZOSTAŁY ZAŁOŻONE W LINIACH LOT DLA GRUPY 16 OSÓB + PILOT

LO 317 G 30JAN 4 WAWMXP HN17         07:30 – 09:45   *1A/E*

LO 320 G 02FEB 7 MXPWAW HN17      1  19:30 – 21:45   *1A/E*

 • Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14 i trwa do godz. 12 dnia następnego. Wcześniejsze zakwaterowanie w dniu przybycia do hotelu jest możliwe jedynie w przypadku dostępności pokoi hotelowych i zgody hotelu. Brak możliwości zakwaterowania przed rozpoczęciem się doby hotelowej nie stanowi wady usługi.
 • Podana standaryzacja hoteli jest kategoryzacją lokalną.
 • W wyjątkowych sytuacjach biuro zastrzega sobie prawo do zmiany podanych hoteli na inne o takim samym lub wyższym standardzie.
 • Cena imprezy obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (KL) i pomocy w podróży (assistance) do 100 000 PLN, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 10 000 PLN oraz kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Za dodatkową opłatą można rozszerzyć wartość ubezpieczenia (więcej informacji udzieli pracownik biura).
 • Klient ma prawo do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej i wczesnego powrotu na warunkach określonych w „ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLOBTROTER TUiR Allianz S.A.” Ubezpieczenie musi być zawarte w terminie 168 godzin od rezerwacji i wpłaty pierwszej zaliczki jeżeli do daty wycieczki pozostało więcej niż 30 dni lub w dniu rezerwacji i wpłaty zaliczki jeżeli do daty imprezy pozostało 30 dni lub mniej. Koszt ubezpieczenia wynosi 3,94% wartości imprezy w wariancie rozszerzonym o rezygnację z tytułu zaostrzenia chorób przewlekłych.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 1280 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 30 sty 2020 do 2 lut 2020

Największe wyprzedaże, Teatro alla...

Od 15 lut 2020 do 18 lut 2020

Tysiące lat historii, miejsca...

Od 16 lut 2020 do 24 lut 2020

 Jordańska sceneria...

Od 27 Mar 2020 do 30 Mar 2020

KOLEJNA EDYCJA WIOSNA 2020 -...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy