MADAGASKAR - W królestwie lemurów

Od sobota, 6. Czerwiec 2020 do poniedziałek, 22. Czerwiec 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

MADAGASKAR jest czwartą pod względem wielkości wyspą świata. Przedziwną historię geologiczną, przyrodniczą i dziejową Madagaskar zawdzięcza swemu położeniu.  Możemy odnaleźć tu wpływy :afrykańskie – ciemny odcień skóry tutejszych mieszkańców; azjatyckie –pierwszymi ludźmi zamieszkującymi wyspę byli przybysze z Indonezji, którzy stworzyli system polityczny oparty na królestwach i kultywowali swoje wierzenia; europejskie –architektura z XIX i XX w., jeden z obowiązujących języków (francuski) oraz melanż genów jaki pozostawili po sobie portugalscy żeglarze i piraci .Najciekawsze są jednak unikalne cechy Madagaskaru, które stanowią o jego wyjątkowości: flora i fauna, która od 80 milionów lat bez styczności ze światem zewnętrznym stworzyła cały wachlarz endemitów. Jednym z nich jest Lemur, tak więc pozwólmy mu wprowadzić się w malgaski świat...

 

 

DZIEŃ 1 06.06.2020 WARSZAWA/MADAGASKAR

Wcześnie rano spotkanie z uczestnikami na lotnisku w Warszawie. Przelot na Madagaskar. Po przejściu procedur imigracyjnych i po odebraniu bagażu transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

 

DZIEŃ 2 07.06.2020 ANTANANARIVO/ANDASIBE

Rano, po śniadaniu przejazd do ANDASIBE. Piękna trasa przez górski region wiąże się z pokonaniem wielu serpentyn i zakrętów. Nie mniej jednak trudna podróż zostanie zrekompensowana niesamowitymi widokami centralnej części Madagaskaru z polami uprawnymi i niewielkimi wioskami przyklejonymi do stromych wzgórz. Po drodze odwiedziny w Madagascar Exotic Park. Dojazd do parku narodowego Andasibe-Mantadia zajmującego powierzchnię 155 km2 (158 km od stolicy). Jest to jeden z najstarszych rezerwatów wyspy, stanowiący jedną z ostatnich ostoi pierwotnego lasu deszczowego Madagaskaru. Po południu wizyta w Mitsinjio Reserves oraz nocny spacer po lesie deszczowym. Nocleg w Lodge’y.

 

DZIEŃ 3 08.06.2020 ANDASIBE/ANTSIRABE

Rano piesze safari w Parku Narodowym Andasibe i poszukiwanie lemurów oraz poznawanie wielu innych gatunków lokalnej fauny i flory. Trekking po lesie w poszukiwaniu lemurów, chyba najsłynniejszych zwierzęcych mieszkańców wyspy. W parku można zobaczyć kilka gatunków tych małpiatek, ale z całą pewnością niekwestionowaną gwiazdą jest Indris krótkoogonowy, najbardziej medialny i największy wśród wszystkich lemurowatych; mogący osiągnąć nawet metr wysokości.Odwiedzany obszar to typowe odwieczne i bardzo mało zmienione środowisko lemurów i jednocześnie jedno z najlepszych i najłatwiejszych miejsc do ich obserwacji na całej wyspie. Prawie stuprocentowa gwarancja zobaczenia Lemurów nie zwalnia jednak od wypatrywania innych gatunków (ponad 100) unikalnej fauny a także niezwykle bogatej flory. Następnie przejazd do Antsirabe, do stolicy prowincji, gdzie królują ryksze i transport rowerowy. Po drodze lunch w Moramanga. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 4 09.06.2020 CAŁODZIENNY PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO RANOMAFANA

Po śniadaniu dalszy przejazd na południe. Po drodze przystanek w Ambositra, centrum rękodzieła z wieloma sklepami i straganami, gdzie można nabyć typowe regionalne wyroby i pamiątki. Po południu dotarcie do Parku Narodowego Ranomafana, wpisanego na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Po zakwaterowaniu, krótki nocny spacer w okolicy lodge’y i podziwianie endemicznej fauny oraz flory i poszukiwanie aktywnych w nocy lemurów. Nocleg w lodge’y w pobliżu parku narodowego.

UWAGA: dzień bardzo długi. Wielogodzinny (nawet 8h) przejazd.

 

Dzień 5 10.06.2020 TREKKING W RANOMAFANA/REZERWAT/ANJA/PRZEJAZD DO ISALO

Rano eksploracja jednego z najpiękniejszych parków narodowych wyspy. Kolejna szansa na obserwację lemurów, których w parku żyje aż 12 gatunków. Następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Isalo. Po drodze przystanek w Rezerwaie Anja, gdzie można zobaczyć niesamowite Lemury Katta!Dalszy przejazd i zmiana krajobrazu. Ta część wyspy jest bardziej sucha i pojawia się coraz więcej sucholubnej roślinności. Zakwaterowanie w lodge’y. Następnie, jeśli czas pozwoli spacer w okolicy hotelu i podziwianie magicznego zachodu słońca nad skalistym terenem Parku Isalo.

UWAGA: dzień bardzo długi. Wielogodzinny (nawet 8-10h) przejazd.

 

Dzień 6 11.06.2020 ISALO N.P.

Całodniowa eksploracja parku narodowego. 80 000 hekatrów piaskowcowych form skalnych to raj dla fotografów i miłośników przyrody. Spacerując stosunkowo łatwymi szlakami turystycznymi można natknąć się nie tylko na oczka wodne, niezwykłe skalne formy ale też na lemury zamieszkujące ten marsjański krajobraz. Podczas trekkingu czas na ochłodę w lokalnym wodospadzie. Po południu powrót do lodge’y. Odpoczynek po trudach wędrówki. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 7 12.06.2020 ISALO/TULEAR

Rano przejazd nad Ocean Indyjski Tulear. Po drodze odwiedziny w Parku Narodowym Zombitse-Vohibasia oraz w ogrodzie botanicznym Arberetum d’Antsokay. Dalszy przejazd do Ifaty. Zakwaterowanie w lodge’y nad brzegiem morza i odpoczynek. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 8 13.06.2020 TULEAR

Po śniadaniu możliwość skorzystania z atrakcji wodnych oferowanych przez hotel z rejsem na wieloryby włącznie. Odpoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 9 14.06.2020 TULEAR

Po śniadaniu możliwość skorzystania z atrakcji wodnych oferowanych przez hotel. Odpoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 10 15.06.2020 TULEAR/ANTANANARYWA

Po śniadaniu możliwość skorzystania z atrakcji wodnych oferowanych przez hotel. Odpoczynek na plaży. Przejazd na lotnisko w Tulear (Toliara) i przelot do Antananarywy. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu lotniska. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 11 16.06.2020 ANTANANARYWA/MORONDAWA/KIRINDI

Rano przejazd na lotnisko i przelot do Morondawy, miasta słynącego z  Alei Baobabów. Po lądowaniu przejazd do rezerwatu Kirindi. Po drodze przejazd przez słynną Aleję Baobabów.Aleja baobabów to jedyna na świecie droga usiana po obu stronach tymi wyjątkowymi drzewami. Zazwyczaj baobaby rosną pojedynczo lub w małych skupiskach, stąd unikalność tego miejsca. Kolacja i nocleg w lodge’y w Kirindi (proste warunku w otoczeniu rezerwatu przyrody).

 

Dzień 12 17.06.2020 KIRINDI/TSINGI

Wcześnie rano spacer po rezerwacie Kirindi. Jest to jedno z niewielu miejsc na wyspie, gdzie można stosunkowo łatwo zobaczyć największego drapieżnika Madagaskaru fosę. Poszukiwanie wielu innych gatunków zwierząt i endemicznych roślin z lemurami na czele. Następnie przejazd jeepem w kierunku rzeki Tsiribinia. Przeprawa promem przez rzekę. Lunch w słynnej restauracji Mad Zebu. Po południu dotarcie do Bekopaka w rejonie wielkiego Tsingi. Kolacja i nocleg w hotelu.

UWAGA: dzień bardzo długi. Wielogodzinny (nawet 8-10h) przejazd bardzo trudną drogą szutrową.

 

Dzień 13 18.06.2020 TSINGI

Rano początek wymagającej wyprawy w rejon Parku Narodowego Tsingi.

 • Dla osób „niestrachliwych” wspinaczka z asekuracją przez niezwykłe formacje skalne w Parku Narodowym w towarzystwie lokalnego przewodnika – Wielkie Tsingi (dla chętnych).
 • Alternatywnie łatwiejszy trekking w Małym Tsingi połączony z rejsem łodzią.
 • Po południu powrót do hotelu i zasłużony odpoczynek po trudach trekkingu i wspinaczki.

UWAGA: wspinaczka po formacjach skalnych Tsingi odbywa się w pełnej asekuracji. Każdy uczestnik musi założyć specjalną uprząż i przechodzi krótki kurs asekuracji i posługiwania się linami. Osoby, które zdecydują się na trekking nie powinny mieć lęku wysokości.

 

Dzień 14 19.06.2020 TSINGI/ALEJA BAOBABÓW/MORONDAWA

Po śniadaniu całodniowy powrót do Morondawy. Po południu dotarcie do Alei Baobabów. Tym razem niesamowity spektakl pożegnania zachodzącego słońca w towarzystwie kilkusetletnich drzew. Dotarcie do hotelu w Morondawie na kolację i nocleg.

UWAGA: dzień bardzo długi. Wielogodzinny (nawet 10-12h) przejazd bardzo trudną drogą szutrową.

 

Dzień 15 20.06.2020 MORONDAWA/ANTANANARYWA

Rano zasłużony odpoczynek nad basenem lub podczas spaceru wzdłuż wybrzeża. Następnie przelot z Morondawy do Tana. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 16 21.06.2020 ANTANANARYWA/WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Czas na zakupy pamiątek w lokalnych sklepach i na straganach. Wieczorem wczesna kolacja. Następnie wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Madagaskaru i powrót do Europy.

 

Dzień 17 22.06.2020 WARSZAWA

Przylot do Warszawy z międzylądowaniem w Paryżu.  Zakończenie  wyjazdu.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży Terra Aventura  na wyłączność firmy IDF Sp. z o.o.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

PROPONOWANE PRZELOTY:

 1. AF1247  06 Czerwica WARSZAWA - PARYŻ              06:25 – 08:55  
 2. AF 934  06 Czerwca  PARYŻ - ANTANANARYWA      10:40 – 22:15  
 3. AF 935  22 Czerwca  ANTANANARYWA - PARYŻ      00:55 – 10:50  
 4. AF1346  22 Czerwca  PARYŻ - WARSZAWA              13:05 – 15:25  

 

Termin: 6-22.06.2020
Ilość dni: 17 dni

 

CENA: 9.980pln + 2.880eur* / os.

I rata: 4.980pln/ os.– przy zgłoszeniu

II rata: 5.000pln/ os. – 20.11.2019

III rata: 2.880eur*/ os. – 10.02.2020

*Płatne w Polsce eur przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

Cena zawiera:

 • Noclegi w hotelach wg programu w pokojach 2-osobowych.
 • Wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje (jak w programie).
 • Napoje : woda podczas przejazdów.
 • W hotelu w pobliżu Toliary – śniadania i kolacje.
 • Atrakcje wymienione w programie.
 • Bilety wstępów według programu.
 • Ubezpieczenie AXA: NW  4000 EUR, KL 100 000 EUR.
 • Przygotowanie materiałów informacyjnych dla każdego uczestnika wyjazdu.
 • Opiekę pilota oraz przewodników i instruktorów lokalnych.
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

Cena nie zawiera:

 • Kosztu wizy na Madagaskar – ok. 30EUR.
 • Napojów bez/alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów niż wymienione w programie.
 • Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Zwyczajowych napiwków. – ok. 50EUR
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej.

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 473 odsłony

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 30 gru 2019 do 6 sty 2020

...

Od 30 sty 2020 do 2 lut 2020

Największe wyprzedaże, Teatro alla...

Od 15 lut 2020 do 18 lut 2020

Tysiące lat historii, miejsca...

Od 16 lut 2020 do 24 lut 2020

 Jordańska sceneria...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy