Kuba - SYLWESTER W HAWANIE

Od niedziela, 29. Grudzień 2019 do czwartek, 9. Styczeń 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Ameryka Południowa i Środkowa

Kuba - SYLWESTER W HAWANIE

 

1 dzień: WARSZAWA – HAWANA (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Hawany przez jeden z portów europejskich. Na lotnisku czekać będzie lokalny przewodnik. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, powitalny drink. Odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg w Hawanie.

2 dzień: PINAR DEL RIO (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do prowincji Pinar del Rio – położonej w zachodniej części wyspy – to jeden z najpiękniejszych rejonów Kuby, w którym uprawia się najlepszy tytoń na świecie. Wizyta w słynnej lokalnej wytwórni cygar, gdzie będziemy się uczyć zwijać cygara. Przejazd do doliny Vinales. Obiad w malowniczym miejscu. W ramach sjesty rejs łódką po podziemnym jeziorze do indiańskiej jaskini – Cueva del Indio. Powrót do Hawany. Wieczorem przejazd Coco Taxi (2 osoby w pojeździe) na kolację do lokalnej restauracji wraz z muzyką Buena Vista Social Club. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień: HAWANA (Ś, O, K)

Po śniadaniu  ruszamy na zwiedzanie magicznej Hawany, poznamy najstarszą część miasta wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Malownicze place, kolonialna architektura.  Następnie wizyta w Muzeum Rumu – będzie również okazja do degustacji tego wyjątkowego trunku. Obiad w lokalnej restauracji. Czeka nas również nie lada przygoda – nauka salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca. Poznamy podstawowe kroki i poddamy się gorącemu klimatowi tego tańca.  Powrót  do hotelu. Wieczorem wyjazd na Sylwestra na Placu Katedralnym – najbardziej wyjątkowy sylwester n Kubie, na placu katedralnym, który na tę jedną  noc zamienia się w salę balową. Uwaga> Kolacja sylwestrowa nie jest wliczona w cenę.

4 dzień: HAWANA (Ś, O, K)

Po śniadaniu rozpoczynamy wyjątkową podróż w czasie – by zrozumieć, czym była Kuba przed rewolucją, Hawanę zwiedzać będziemy zabytkowymi samochodami (4 osoby w aucie – czas zwiedzania ok. 1h), w trakcie przejazdu przewidziane są miejsca na przystanki i zdjęcia. Zatrzymamy się w słynnym hotelu Nacional na drinka. Obiad w lokalnej restauracji.   Po południu nauka salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca. Kolacja, a następnie czeka nas wyjątkowy wieczór – szalona noc w Tropicanie – jednym z najsłynniejszych kabaretów na Kubie, gdzie udamy się old timerami.  Powrót do hotelu i nocleg w Hawanie.

5 dzień: CIENFUEGOS (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do malowniczo położonego Cienfuegos. Spacer po starówce, zobaczymy Teatro Terry i Pałac Valle zbudowany w stylu neomauretańskim, jeden z najpiękniejszych budynków na Kubie, a także Palacio Ferrer oraz Park Jose Marti. Obiad w lokalnej restauracji.  Przyjazd do Trinidadu, najpiękniejszego kolonialnego miasteczka Kuby. Meldujemy się w casas particulares (kwatery prywatne) – to najlepszy sposób na nawiązanie bliższego kontaktu z mieszkańcami Kuby oraz poznanie ich kultury i pełniejsze zasmakowanie wyjątkowej atmosfery wyspy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w casas particulares.

TRINIDAD (Ś, O, K)

Po śniadaniu ruszamy na południowy kraniec wyspy, do kolonialnego Trinidadu. Po przyjeździe udamy się na zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Spacerujemy, delektując się klimatem jednego z pierwszych miast założonych przez Hiszpanów. Dzisiaj Trynidad zachwyca sennymi brukowanymi uliczkami, świetnie zachowanymi kolonialnymi budowlami. Zobaczymy m.in. kościół parafialny pw. Świętej Trójcy, Plaza Mayor, a także będziemy degustować lokalny trunek – canchanchara w słynnym barze o tej samej nazwie. Obiad w lokalnej restauracji. Meldujemy się w casas particulares (kwatery prywatne) – to najlepszy sposób na nawiązanie bliższego kontaktu z mieszkańcami Kuby oraz poznanie ich kultury i pełniejsze zasmakowanie wyjątkowej atmosfery wyspy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w casas particulares.

6 dzień: TRINIDAD (Ś, O, K)

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Spacerujemy, delektując się klimatem jednego z pierwszych miast założonych przez Hiszpanów. Dzisiaj Trynidad zachwyca sennymi brukowanymi uliczkami, świetnie zachowanymi kolonialnymi budowlami. Zobaczymy m.in. kościół parafialny pw. Świętej Trójcy, Plaza Mayor, a także będziemy degustować lokalny trunek – canchanchara w słynnym barze o tej samej nazwie. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu kolejna lekcja salsy i czas wolny na samodzielne penetrowanie miasta. Wieczorem po kolacji udam się do Casa de Musica- atmosfera jest gorąca i wyjątkowa. Nocleg w casas particulares.

7 dzień: SANTA CLARA (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do Santa Clara. Zwiedzanie miasteczka – zobaczymy m.in. Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, wystawione w miejscu, w którym między 28 grudnia 1958 a 1 stycznia 1959 toczyła się bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Udamy się również do bardzo oryginalnego muzeum mieszczącego się w pociągu pancernym. Jest to pociąg, którym podczas rewolucji jechali rządowi żołnierze do Hawany i został wykolejony w okolicach Santa Clara przez samego Che. Obok tego pociągu pancernego możemy zobaczyć buldożer, którym Che osobiście zniszczył trakcję kolejową. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Varadero. Przyjazd do Varadero, zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive. Czas na odpoczynek po pełnym wrażeń zwiedzaniu wyspy. Nocleg w Varadero.

8 dzień: VARADERO (ALL INCLUSIVE)

Wypoczynek na karaibskich plażach. Będzie czas na błogie lenistwo, plażowanie, nurkowanie, relaks. Zakwaterowanie w systemie ALL INCLUSIVE.

9 dzień: VARADERO (ALL INCLUSIVE)

Wypoczynek na karaibskich plażach. Będzie czas na błogie lenistwo, plażowanie, nurkowanie, relaks. Zakwaterowanie w systemie ALL INCLUSIVE. Dla chętnych, opcjonalnie,za dodatkową opłatą, rejs katamaranem.

10 dzień: VARADERO ALL INCLUSIVE
Czas na błogie lenistwo, plażowanie i nurkowanie…

11 dzień: VARADERO – HAWANA – WYLOT (Ś, O)

Po śniadaniu czas na ostatnie łapanie promieni słonecznych i kąpiele. Wykwaterowanie do 12:00. Obiad w hotelu. Przejazd na lotnisko w Hawanie. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów.

12 dzień: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

 

CENA: 2050 USD/os. + 6750 PLN/os.

(przy grupie min. 16 osób pełnopłatnych)

I rata: 3.750 PLN/os. – przy zgłoszeniu

II rata: 3.000 PLN/os. do dnia 10.09.2019

III rata: 2.050USD/os. * – do dnia 20.10.2019
*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport autokarem z klimatyzacją podczas zwiedzania wg programu
 • w Hawanie 4*  i Varadero 5* zakwaterowanie w hotelach  w pok. 2-os. (dopłata do pok. 1-os.)
 • w Trinidadzie zakwaterowanie w casas particulares w pok. 2-os. (dopłata do pok. 1-os.)
 • śniadania, obiady i kolacje według programu
 • napoje do obiadów i kolacji (woda, 1 lokalny napój alkoholowy w formie drinka, kawa)
 • ALL INCLUSIVE w hotelu w Varadero (zgodnie z ofertą hotelu)
 • wycieczki według programu
 • obsługę lokalnego przewodnika zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • kolację z muzyką Buena Vista Social Club
 • wieczór w Tropicanie z kolacją
 • naukę salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca – 3 lekcje
 • godzinną przejażdżkę zabytkowymi samochodami po Hawanie
 • przejazd coco-taxi na kolację
 • wizę kubańską wraz pośrednictwem Polka Travel
 • opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe)
 • lokalne podatki i opłaty
 • 1 butelkę wody mineralnej/os. podczas przejazdów z lotniska
 • słuchawki podczas zwiedzania Hawany
 • podczas pobytu w Varadero – serwis concierge w hotelu, gdzie pilot Polka Travel dyżuruje w czasie pobytu, odpowiada na wszelkie potrzeby Gości (duplikat klucza, wszelkie rezerwacje, pomoc w tłumaczeniu, pomoc przy organizacji czasu wolnego na miejscu, etc.)
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • pakiet powitalny podróżnika : identyfikator z niezbędnymi informacjami, dokumenty podróży
 • silny branding podczas trwania całej podróży: autokar, stoliki w restauracjach
 • opiekę „emergency” 24 h w biurze w trakcie trwania imprezy oraz kontakt  przed rozpoczęciem imprezy odnośnie szczegółów  wyjazdu
 • aplikację Polka Travel podczas wyjazdu
 • specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi), napoi do posiłków,
 • Biletu na wieczór sylwestrowy,
 • Rejsu Katamaranem.

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 144 odsłony

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 20 sie 2019 do 27 sie 2019

Prowadzący: lek....

Od 18 wrz 2019 do 25 wrz 2019

...

Od 20 wrz 2019 do 24 wrz 2019

>>Już wkrótce...

Od 23 paź 2019 do 31 paź 2019

Chongqing, Groty Dazu, Chengdu...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy