Kolumbijskie el dorado! (Majówka)

Od sobota, 27. Kwiecień 2019 do środa, 8. Maj 2019

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Kolumbia to magia sama w sobie - wyjazd do tego kraju to jak wyprawa do wielu krain na raz. Przez różnorodność etniczną, zmieniające się krajobrazy  i temperatury jest w stanie zaoferować niemal wszystko nawet najbardziej wymagającym turystom. W naszym programie skupimy się na jej karaibskim wybrzeżu –  ta tropikalna część Kolumbii jest kopalnią atrakcji i egzotycznych przeżyć, które zapewnimy naszym uczestnikom! Wizyta u Indian Koguis, trekking przez las tropikalny, spływ na oponach, nocleg w hamakach w Parku Tayrona,  rejs na Wyspy Różańcowe, nauka gotowania karaibskich przysmaków czy lekcja salsy – to esencja naszej kolumbijskiej propozycji!

Wpadniemy też na chwilę do stolicy - tętniącą życiem metropolię należy koniecznie odwiedzić, tak jak
i Medellin, gdzie podążymy śladami słynnego Pablo Escobara! Nie zabraknie też rozkoszowania się prawdziwym smakiem najlepszej kawy w Regionie Kawowym i wizyty na plantacji!
Nasza ekspedycja będzie detoksem od polskiej rzeczywistości!

 

DZIEŃ 1: WARSZAWA/AMSTERDAM/BOGOTA

Spotkanie i przywitanie uczestników wyjazdu na lotnisku Okęcie w Warszawie przy stanowisku recepcyjnym oznaczonym logo „IDF Sp. z o.o.” o godzinie 04:00 rano. Rozdanie dokumentów podróży.  Przelot linią KLM do Amsterdamu, a następnie do Bogoty. Lądowanie w stolicy Kolumbii o 14:00 lokalnego czasu. Załatwienie formalności lotniskowych i odebranie bagaży. Powitanie grupy na lotnisku kolumbijskim rumem i słynnym przysmakiem - mrówkami. Transfer do  hotelu w Bogocie. Zakwaterowanie. Czas na krótki odpoczynek. Wyjście na kolację do jednej z najlepszych kolumbijskich restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2: BOGOTA – SPACER PRZEZ KOLONIALNĄ DZIELNICĘ, WZGÓRZE MONSERRATE, MUZEUM ZŁOTA I CHRZEST KAWOWY

Śniadanie w hotelu. Następnie, przejazd do kolonialnej dzielnicy miasta – La Candelarii, miejsca narodzin Bogoty. Historyczne centrum odkrywać będziemy w trakcie porannego spaceru. Charakterystyczna, niska, kolorowa zabudowa, romantyczne patia i tajemnicze postacie na dachach i balkonach będą odkrywać przed naszą grupą swe tajemnice! Następnie wjedziemy kolejką linową na Wzgórze Monserrate położone na wysokości 3 150 m n.p.m., z którego roztacza się niezapomniana panorama Bogoty. Następnie zwiedzanie największego na świecie Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze złote wyroby licznych kultur indiańskich zamieszkujących terytorium Kolumbii przed przybyciem do niej Krzysztofa Kolumba. Później pierwszy chrzest kawowy, czyli nauka profesjonalnego rozpoznawania najlepszej jakości kawy. Zakupy na lokalnym targu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: REGION KAWY – WIZYTA NA PLANTACJI KAWY

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do Zony Cafetery – regionu, gdzie rośnie najlepsza kolumbijska kawa. Lądowanie w Pereirze. Następnie wizyta na plantacji kawy - poznamy jej proces produkcji – od ziarenka do pysznej filiżanki. Zobaczymy jak rośnie kawa, jak się ją zbiera i przechowuje. Kawowi eksperci nauczą nas, jak rozpoznać po zapachu, smaku, kolorze i aromacie najlepszą kawę na świecie. Następnie przejazd do hotelu typu „hacienda” (typowa dla Regionu Kawy niska , kolorowa zabudowa). Zakwaterowanie ok. godziny 17:00. Czas na odpoczynek. Kolacja w haciendzie. Nocleg.

DZIEŃ 4: JEEPAMI WILLYSAMI I KONNO PRZEZ DOLINĘ COCORA

Po śniadaniu w hacjendzie przejazd do niezwykle malowniczego i kolorowego miasteczka Salento. Miasteczko położone jest miedzy monumentalnymi Andami i uważane jest za jedno z najpiękniejszych w andyjskiej części Kolumbii. Z centralnego placu miasteczka przejazd kultowymi w tym regionie Jeepami Willysami do naturalnej doliny o charakterystycznym klimacie „mglistego lasu” (Valle del Cocora) porośniętej narodowym drzewem Kolumbii – palmą woskową, której wysokość dochodzi do 60 m. Po mglistym lesie następnie  przemieszczać będziemy się konno (lub dla chętnych pieszo), aby mieć możliwość obserwowania fauny i flory tego regionu  z najlepszej perspektywy. Powrót do Salento i obiadokolacja z pstrągiem w roli głównej. Czas wolny na spacer po Salento i zakupy. Miłośnicy rękodzieła znajdą na głównej ulicy miasteczka „Calle Real” nieprawdopodobną ilość sklepików oferujących produkty lokalnych artystów i rzemieślników. Powrót do hacjendy na nocleg.

DZIEŃ 5: MEDELLIN – KOLACJA W OGRODZIE BOTANICZNYM

Śniadanie w hacjendzie i ostatni rzut oka na region kawy. Transfer autokarem do Medellin (ok. 6h) - nowoczesnej, doskonale rozwijającej się metropolii i najbardziej innowacyjnego miasta świata wg Wall Street Journal. Tę mniej chwalebną sławę Medellin zawdzięcza również obecności karteli narkotykowych w przeszłości i najsłynniejszemu mieszkańcowi – Pablo Escobarowi. Do Medellin przejedziemy przez jeden z najpiekniejszych regionow Kolumbii, czyli północną część Regionu Kawy. W krainie wiecznie zielonych Andów porośniętych plantacjami najlepszej na świecie kawy - powietrze przesycone jest jej zapachem . Domy ustawione są na wysokich palach, a ich nieodzownym elementem są otaczające budynek balkony, zwane „corredores”. Na balkonach, miedzy doniczkami, zawieszone są kolorowe hamaki. Ściany domów pomalowane są na intensywne kolory, co na tle krzewów kawowych wygląda bardzo soczyście. Nie pominiemy oczywiście przystanków na tzw. miradorach (pkt. widokowych), gdzie skosztujemy różnych typów kaw. Po przyjeździe -  zakwaterowanie w hotelu. Czas na krótki odpoczynek po podróży. Wyjazd na kolację. Kolacja w  Ogrodzie Botanicznym, w słynnej restauracji “In Situ”. Narodowym kwiatem Kolumbii jest orchidea, której kształt zainspirował projektantów tej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 6: MEDELLIN – ŚLADAMI PABLO ESCOBARA

Po śniadaniu odkryjemy tajemnice najsłynniejszego i najbardziej kontrowersyjnego Kolumbijczyka – Pablo Escobara, największego przestępcy XX wieku, przez jednych znienawidzony, przez innych uwielbiany. Jest to postać kontrowersyjna, która po dzień dzisiejszy dzieli Kolumbijczyków. W 1989 roku magazyn “Forbes” ulokował Escobara, którego majątek zgromadzony został w oparciu o handel narkotykami, na siódmym miejscu wśród najbogatszych ludzi świata. Następnie, rozpoczniemy odkrywanie Medellín. Przemieszczać się po nim będziemy jedynym w swoim rodzaju metrem, znanym na całym świecie, gdyż jego niektóre linie zamiast szybkich pociągów posiadają wagoniki zawieszone niczym kolejka linowa nad najbiedniejszymi dzielnicami miasta, udostępniając ten środek transportu najbardziej potrzebującym. Dodatkowo, jedna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic połączona została z resztą miasta ruchomymi schodami, aby ułatwić do niej dostęp. Przejedziemy tym niesamowitym metrem nad kolumbijskimi „fawelami” znanymi tutaj jako comunas, szczególnie „Comuna 13”, z której wywodził się najsłynniejszy na świecie przemytnik narkotyków i kolumbijskiej kokainy. Powrót do hotelu na odpoczynek, wyjście na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7: PARK TAYRONA, TREKKING PRZEZ LAS TROPIKALNY I NOCLEG W HAMAKACH

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko, a następnie przelot na karaibskie wybrzeże  do Santa Marty. Po wylądowaniu - przejazd do niesamowitego Parku Tayrona. Plaże Parku Tayrona zostały uznane za jedne z 10 najpiękniejszych na świecie w plebiscycie National Geographic (chociaż na większości z nich pobyt jest zabroniony przez spektakularne, olbrzymie fale i silne prądy!). Po przekroczeniu wejścia do Parku Tayrona, trekking przez las tropikalny do Arrecifes (ok. 1,5h). Niepowtarzalna okazja do spaceru przez niezwykłe przestrzenie pełne egzotycznej fauny i flory. Po dotarciu do Arrecifes, czas na odpoczynek, a dla chętnych dalsze spacery po lesie tropikalnym i wypoczynek na plaży. Kolacja w Parku Tayrona. Po kolacji proponujemy również niebanalny nocleg - w wygodnych, typowych dla całej Ameryki Południowej hamakach! Do snu utulą nas odgłosy lasu i fale Morza Karaibskiego! (*możliwość zakwaterowania w tzw. cabanas – domkach 4osobowych).

DZIEŃ 8: WIZYTA U INDIAN KOGUIS, SPŁYW NA OPONACH

Śniadanie w Arrecifes. Transfer do Palomino (1,5h). Wizyta u Indian Koguis w Sierra Nevada de Santa Marta – uznawanych za najbardziej autentyczną społeczność indiańską zamieszkującą tereny Kolumbii, która od wieków nie zmieniła swojego stylu życia. Żyjąc w zgodzie z Pachamamą (Matką Ziemią) stronią od wszelkiej cywilizacji i nowych technologii. Wizyta będzie zatem unikalnym doświadczeniem dalekim od „turystycznych pokazów” umożliwiającym podpatrzenie ich codziennego życia. Wizyta u Indian zostanie poprzedzona 3h trekkingiem przez dziewicze tereny zamieszkałe przez Koguis. Lunch w formie pikniku nad rzeką. Spływ na oponach po Świętej Rzece Indian Palomino – niebanalny sposób na przemieszczenie się w dół rzeki płynącej przez serce tropikalnego lasu! Transfer do Santa Marty. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odświeżenie się po podróży i przeżyciach w Parku Tayrona. Wyście na kolację. Nocleg.

DZIEŃ 9: CARTAGENA – KARAIBSKA LEKCJA GOTOWANIA

Śniadanie. Transfer do Cartageny uważanej za najpiękniejsze i najbarwniejsze miasto regionu Karaibów. Trasa z Santa Marty do Cartageny to niezwykle barwne doświadczenie podróżnicze, pozwalające na obserwację codziennego życia mieszkanców tego regionu Kolumbii. Ciekawostką jest, że w rzece Magdalenie, która przekroczymy wlaśnie w Barranquilla, pływaja hipopotamy, które zainkasowano z prywatnego ZOO Pablo Escobara i wypuszono wlaśnie tutaj na wolność.

Po przyjeździe transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie przejazd do centrum miasta, gdzie wspólnie, pod okiem profesjonalnego szefa kuchni, ugotujemy pyszną, karaibskią obiadokolację. Nie zabraknie kultowych dań, takich jak: ceviche czy arroz con coco  (ryż kokosowy). Po pożywnym posiłku czas spalić kalorię w trakcie spaceru po starówce Cartageny, która  zachwyci każdego! Dzień zakończymy wizytą w kawiarni, która znajduje się w starym forcie, a słynie ze spektakularnych zachodów słońca. Powrót do hotelu. Dla chętnych wyjście do klubu na karaibską imprezę. Nocleg.

DZIEŃ 10: REJS PO DZIEWICZYCH WYSPACH RÓŻAŃCOWYCH, KARAIBSKIE RYTMY

Po śniadaniu przejazd do portu jachtowego w Cartagenie i transport szybką motorówką na archipelag Wysp Różańcowych. Wyspy Różańcowe to dziewicze plaże z białym, delikatnym piaskiem, krystalicznie czystą wodą, której kolor w zależności od kąta padania słońca zmienia się od turkusowego po błękitny. Do tego dodać należy delikatny szum karaibskiego morza, tropikalną roślinność czy rafy koralowe.

Dzień relaksu, plaży i słońca z tradycyjnym, karaibskim lunchem, w skład którego wchodzi świeżo złowiona langusta.  Popołudniu powrót motorówką do Cartageny. Przejazd do hotelu i krótki odpoczynek. Wieczorny spacer na kolację do restauracji położonej na najpiękniejszym placu kolonialnej Starówki miasta. Następnie przejazd bryczkami do miejsca naszej lekcji latynoskich tańców. Taneczny show w wykonaniu profesjonalnych tancerzy, a następnie lekcja tańca pod ich okiem, odbędzie się na specjalnie przygotowanym dla nas ekskluzywnym miejscu na słynnych murach obronnych otaczających Starówkę Cartageny. Po lekcji czas, aby zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce -  w kolumbijskich klubach i barach. Po zabawie powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 11: CARTAGENA/AMSTERDAM

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Cartagenie. Przelot do Amsterdamu.

DZIEŃ 12: AMSTERDAM/WARSZAWA

Lądowanie w Amsterdamie. Przelot do Warszawy. Odbiór bagażu. Pożegnanie uczestników i zakończenie wyjazdu.

Wyjazd organizowany przy współpracy biura podróży Terra Aventura na wyłączność dla firmy IDF.

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi

 

CENA:

12-16 osób: 4.750 PLN + 4.465 USD + 284 USD (bilety wewnętrzne)/OS.*

17-20 osób: 4.750 PLN + 4.151USD + 284 USD (bilety wewnętrzne)/OS.*

21-25 osób: 4.750 PLN + 3.855 USD + 284 USD (bilety wewnętrzne)/OS.*

*Ceny przelotów są podane na dzień 06.07 dla grupy min. 10 osób

 

I rata:  4.750 PLN/os. –  przy zgłoszeniu
II rata: 2.500 USD/os. – do dnia 10.10.2018
III rata: 2.249-1.639 USD/os. – do dnia 20.01.2019
*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

Cena zawiera:

 • Przelot główny na trasie Warszawa –  Kolumbia – Warszawa oraz przeloty wewnętrzne.
 • Noclegi: w Bogocie, Medellin, Cartagenie i Santa Marcie – hotele 3 i 4* (pokoje 2-os.), w Regionie Kawy – hacjenda (standard 3*), w Parku Narodowym Tayrona  w hamakach lub domkach 4osobowych.(w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym).
 • Wyżywienie i napoje: śniadania i obiadokolacje.
 • Napoje: 0,5l wody mineralnej na dłuższe przejazdy autokarowe, do kolacji powitalnej
  i pożegnalnej – drink na bazie rumu i jeden soft drink.
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Bilety wstępów według programu
 • Ubezpieczenie AXA NNW 4000 EUR, KL 100 000 EUR ; bagaż 400 EUR
 • Wsparcie merytoryczne i przygotowanie materiałów wykorzystywanych w komunikacji z uczestnikami programu
 • Opieka przewodnika Terra Aventura podczas wyjazdu i opieka przewodników lokalnych
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych

Cena nie zawiera:

 • Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów niż wymienione w programie
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego.
 • Wydatków natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 388 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 10 lis 2018 do 17 lis 2018

Ciepłe, błękitne morze, szerokie, białe plaże z drobnym...

Od 18 lis 2018 do 28 lis 2018

 Bangkok, Samut Songkram,...

Od 27 gru 2018 do 4 sty 2019

Niezapomniane widoki, piaszczyste plaże, krystalicznie czysty...

Od 30 gru 2018 do 6 sty 2019

Zjawiskowe plaże, ezgotyczne krajobrazy,...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i...

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Nasi Partnerzy