KENIA - Wielka migracja

Od piątek, 4. Sierpień 2023 do wtorek, 15. Sierpień 2023
Od sobota, 9. Wrzesień 2023 do środa, 20. Wrzesień 2023

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Propozycja wyjazdu do interioru Kenii to unikalne wydarzenie podróżnicze oparte o autorski program. Proponujemy przygodę w najlepszym stylu Safari w sercu Czarnego Lądu. Uczestnicy będą mieli unikalną okazję zobaczenia prawdziwego kawałka Afryki zagłębiając się w jej najdziksze obszary.

Główną osią wyjazdu będzie podziwianie Wielkiej Migracji zwierząt na równinach Masai Mara. Od lipca do października migracja koncentruje się na zielonych pastwiskach południowej Kenii na północ od rzeki Mara oraz Talek.  Migracja skupiająca około 1,5 miliona zwierząt z gnu oraz zebrami na czele pokonuje niebezpieczne rzeki, tylko po to, żeby dostać się do najbardziej żyznych obszarów o tej porze roku.

Trasa wyjazdu zostanie poprowadzona w taki sposób, żeby uczestnicy wyjazdu mogli dotrzeć jak najbliżej do zbierających się w duże stada zwierząt, a termin wyjazdu został dobrany w okresie statystycznie największej koncentracji migrujących zwierząt. Oprócz gnu możliwe jest zobaczenie całej Wielkiej Piątki z lwem, lampartem, bawołem, nosorożcem i słoniem.

Dodatkowo będzie okazja do eksploracji mniej znanych części Wielkiego Rowu Afrykańskiego, a także Parku Narodowego Amboseli u stóp Kilimanjaro oraz największego parku narodowego Kenii - Tsavo.

Odpoczynek na końcu podróży zapewnią śnieżnobiałe plaże Oceanu Indyjskiego w okolicach Mombasy.

 

 

ATUTY WYJAZDU:
 • Wyprawa w najlepszym stylu safari z głównym naciskiem na Wielką Migrację zwierząt w Masai Mara
 • Przeloty awionetkami skracają czasy przejazdów i pozwalają zobaczyć Kenię z góry
 • Specjalnie wyselekcjonowane miejsca noclegowe w środku parków narodowych i rezerwatów przyrody w samym sercu akcji
 • Całkowicie ekologiczne obozowisko safari – jedyne takie w Kenii – na terenie Masai Mara – tylko tu możliwe jest safari w poszukiwaniu Wielkiej Migracji zwierząt w autach 4x4 z napędem elektrycznym!
 • Program dobrany tak, żeby pokazać wiele różnorodnych krajobrazów Kenii od Wielkiego Rowu Afrykańskiego, przez równiny Masai Mara, mokradła wokół Kilimanjaro i półpustynne wyżynne tereny Tsavo, aż po wybrzeże Oceanu Indyjskiego
 • Unikalne przeżycia safari jak śniadanie w buszu z widokiem na Kilimanjaro czy zachód słońca z lampką wina na sawannie lub kolacja w skalnej jaskini na wybrzeżu oceanu

 

 

PROGRAM:
Dzień 1: Warszawa - Nairobi
Start wyjazdu z lotniska w Warszawie. Odprawa biletowa – bagażowa oraz formalności bezpieczeństwa. Nocny przelot do Kenii.

Dzień 2: Park Narodowy Nakuru
Lądowanie w Nairobi. Przejazd z lotniska do centrum miasta na śniadanie. Następnie przejazd samochodami terenowymi widokową drogą do krawędzi skarpy Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Postój na punkcie widokowym. Następnie zjazd 600 metrów na dno uskoku tektonicznego. Dojazd do regionu wielkich jezior Naivasha / Nakuru/ Baringo, krainy zamieszkałej przez Masajów. Dotarcie nad jezioro Nakuru i wjazd do Parku Narodowego o tej samej nazwie. Park został ustanowiony przede wszystkim w celu ochrony jednych z najrzadszych zwierząt Afryki, a mianowicie nosorożców. Na terenie ogrodzonego w całości parku, oprócz ponad 100 nosorożców (zarówno białych jak i znacznie rzadszych czarnych) można zobaczyć wiele innych zwierząt z lampartami na czele. Nakuru słynie także z mało znanych żyraf Rotshilda. Oprócz tego żyją tu także bawoły, kilka gatunków antylop i wiele innych przedstawicieli świata afrykańskiej fauny.
Lunch w lodge’y, następnie popołudniowe safari samochodowe.
 Kolacja i nocleg w komfortowej lodge’y safari na terenie parku w pobliżu brzegu jeziora, na którego tafli często można zobaczyć wielkie stada flamingów.
https://www.sarovahotels.com/lionhill-nakuru/gallery
 
Dzień 3: JEZIORO NAIVASHA
Rano ostatnie chwile w Parku Narodowym i szansa na zobaczenie nosorożców i flamingów.
Następnie przejazd do kampu namiotowego w prywatnym rezerwacie zwierząt w pobliżu jeziora Naivasha. Dzięki temu goście mają okazję na spotkanie oko w oko z afrykańską fauną. Na terenie rezerwatu można spotkać żyrafy, zebry, gazele Thomsona oraz Granta, elandy, kudu, guźce i wielu innych przedstawicieli świata zwierząt, które rezydują na terenie rezerwatu, a nawet skrytego lamparta.
Zakwaterowanie w sercu wygasłego wulkanu w prostych namiotach z łóżkami i łazienkami.
Po lunchu pieszesafari w prywatnym rezerwacie zwierząt i wspinaczka na grań krateru uwieńczona wspaniałymi widokami na okolicę.
Wieczorem kolacja w kampie safari.
https://www.wildlifekenyasafari.com/crater-lake-tented-camp-and-game-sanctuary/
 
Dzień 4: Masai Mara
Rano pożegnanie z urokliwym kraterem. Ostatnia szansa na obserwację zwierząt przychodzących do brzegów jeziora – spora szansa na zobaczenie kilku gatunków małp z gerezami i koczkodanami na czele.
Przejazd na lotnisko w Nairobi. Odprawa i przelot awionetką w kierunku Wielkich Równin Masai Mara.
Masai Mara to jeden z najsłynniejszych afrykańskich rezerwatów zwierząt. Należy do ekosystemu Serengeti, często zwanego jako „północne Serengeti”. Obszar ten zamieszkały jest przez dumnych „rycerzy sawanny”, czyli wojowników Masajskich. Większa część regionu to właśnie ich ziemie. Część terenu została wydzielona i obecnie jako Rezerwat Masai Mara stanowi miejsce chronione o powierzchni 1510 km2.
To Masai Mara od lipca do października stanowi tło dla Wielkiej Migracji zwierząt, które w swojej całorocznej wędrówce przybywają wielkimi stadami z sąsiedniej Tanzanii. Niezwykły spektakl przyciąga nie tylko drapieżniki, ale też …. miłośników przyrody z całego świata.
Po przylocie na lądowisko w buszu, transfer samochodami terenowymi do komfortowego obozowiska safari (nocleg w komfortowych namiotach z łazienkami, łóżkami i pościelą) położonego nad jedną z 2 rzek stanowiących tkankę wodną rezerwatu - Talek.
Po południu krótkie safari samochodowe na terenie rezerwatu. Kolacja i nocleg w tym niezwykłym miejscu.
Wybrane obozowisko jest pierwszym w pełni ekologicznym obiektem w rezerwacie Masai Mara. Warto podkreślić, że samochody terenowe, które będą wozić grupę podczas safari w tym miejscu są w pełni elektryczne a zatem są bezgłośne i nie wydzielają trujących zanieczyszczeń, co ma olbrzymie znaczenie podczas obserwacji zwierząt.
https://www.emboo.camp/

Dzień 5: Masai Mara
Po śniadaniu safari samochodowe w poszukiwaniu Wielkiej Migracji. Wielkie stada gnu (ponad 1 mln osobników) o tej porze roku koncentrują się w pobliżu połączenia dwóch rzek Masai Mara oraz Talek. To właśnie przejścia stad zwierząt przez te dwie rzeki są często pokazywane w filmach przyrodniczych. W okolicy znajduje się kilka słynnych miejsc, gdzie stada mają najłatwiejsze warunki do przejścia rzek w poszukiwaniu świeżych pastwisk dla siebie i swoich młodych.
W trakcie dnia lunch w obozowisku i odpoczynek. Po południu kontynuacja safari.
Kolacja oraz chłonięcie atmosfery buszu.
Nocleg w sercu krainy dzikich zwierząt przy niezapomnianych nocnych odgłosach, które niekoniecznie pozwolą spokojnie zasnąć...

Dzień 6: Masai Mara
OPCJONALNIE (Dla chętnych) Wcześnie rano ok. 45 minutowy lot balonem nad sawanną uwieńczony śniadaniem w buszu z lampką wina musującego. (Atrakcja uzależniona jednak od warunków atmosferycznych).
Kolejny dzień pełen wrażeń przeznaczony na poszukiwanie głównych stad tworzących trzon Wielkiej Migracji. Za stadami zawsze podążają drapieżniki. O tej porze roku stosunkowo łatwo można zobaczyć wielkie koty w akcji. Nierzadko spotyka się duże stada lwów liczące nawet około 20 osobników. Za lwami zawsze podążają hieny, a także gepardy, likaony i szakale. Od czasu do czasu, szczególnie z zaroślach w pobliżu rzeki można spotkać także lamparta. W Masai Mara występują także bardzo rzadkie nosorożce czarne, które czasami są widywane szczególnie w zachodniej części rezerwatu. W rzekach i oczkach wodnych łatwo wypatrzyć krokodyle nilowe, a także hipopotamy.
Lunche w obozowisku lub w formie pikniku podczas safari.
Kolacja i nocleg w sercu krainy dzikich zwierząt.

Dzień 7: Park Narodowy Amboseli
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na pas startowy. Przelot awionetką do Nairobi, a następnie dalszy przelot awionetkami do Parku Narodowego Amboseli w ekosystemie Tsavo. Transfer do lodge’y safari i zakwaterowanie.
Po południu safari samochodowe w Parku Narodowym u stóp najwyższej góry Afryki Kilimanjaro.
Kolacja i nocleg w lodge’y na terenie Parku Narodowego Amboseli.
https://www.serenahotels.com/ambosel

Dzień 8: P.N. Amboseli / Tsavo
Rano safari samochodowe z widokiem na śniegi Kilimanjaro. To właśnie wcześnie rano jest największa szansa na zobaczenie ośnieżonego szczytu góry. Później wierzchołek zaczynają pokrywać gęste chmury, aby w połowie dnia całkowicie zakryć cały masyw wulkanu. Atrakcją poranka, oprócz dzikich zwierząt, będzie śniadanie w buszu z lampką wina musującego z widokiem na Kili! (o ile pogoda pozwoli)
Po śniadaniu powrót do lodge’y i wykwaterowanie. Kontynuacja safari tym razem w kierunku parku narodowego Tsavo West. Zarówno Amboseli jak i Tsavo słyną z wielkich stad słoni, największych w Kenii. Oprócz tego można zobaczyć wiele innych gatunków fauny, a także duże ilości ptaków wodnych – szczególnie na mokradłach Amboseli.
Po południu dotarcie do Tsavo. Lunch w lodge’y. Zakwaterowanie w lodge’y safari w sercu parku narodowego. Po południu obserwacja zwierząt przy wodopoju bezpośrednio z lodge’y.
Kolacja i nocleg w komfortowych pokojach.
https://www.serenahotels.com/kilaguni
 
Dzień 9-10: DIANI BEACH
Rano wykwaterowanie z lodge’y i pożegnanie z safari. Wyjazd z parku i przejazd do Mombasy, największego portu Kenii położonego nad Oceanem Indyjskim. Transfer do kurortu Diani Beach położonego na południe od miasta. Zakwaterowanie na 2 noce w hotelu 4,5* All Inclusive przy szerokiej i piaszczystej plaży. Odpoczynek po trudach safari.

Dnia 10 odpoczynek w hotelu i korzystanie z opcji All Inclusive w barach i restauracjach.
Możliwość zakupu pamiątek w lokalnych sklepikach oraz straganach lub korzystanie z opcjonalnych wycieczek.
Wieczorem ostatniego dnia pożegnalna kolacja… pod ziemią… w niezwykłej restauracji zaaranżowanej w naturalnej jaskini powstałej na skutek erozji skały koralowca!
https://www.neptunehotels.com/neptune-palm-beach-boutique-resort-spa/
 
Dzień 11: DIANI - NAIROBI
Rano po śniadaniu ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Następnie wykwaterowanie i lunch. Po lunchu przejazd do Mombasy. Krótki spacer po starówce wpisanej na listę UNESCO. Następnie transfer na lotnisko w Mombasie. Przelot do Nairobi. 
Po wylądowaniu kolacja w restauracji.Nocny przelot do Warszawy.

Dzień 12: WARSZAWA
Lądowanie w Warszawie. Zakończenie wyprawy.
 

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży B.P. Terra Aventura, grupa na wyłączność firmy IDF.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

Liczba miejsc ograniczona!

 

I TERMIN: 04 – 15.08.2023 - brak miejsc

Cena: 5.400usd/os.* + 12.690pln/os.

Harmonogram wpłat:
I rata: 2.400usd/os. - przy zgłoszeniu
II rata: 3.000usd/os.*(grupa 16 osobowa) - do 10.03.2023
III rata: 12.690pln/os. (grupa 16 osobowa) - do 10.06.2023
*USD lub równowartość USD przeliczone na złotówki wg.kursu sprzedaży z dnia wpłaty banku Pekao S.A.: https://www.pekao.com.pl/kursy-walut/lista-walut.html#-kursy-walut-banku-pekao-sa
 
Realizacja przy minimum 12os. grupie, maksymalna 16 osobowa grupa.
Cena szkolenia obowiązuje do dnia 16.01.2023, po tym terminie może ulec zmianie.
 
liczba miejsc do wykorzystania: 0/16
 
 
PROPONOWANE PRZELOTY liniami Emirates:
EK 180  04.08.2023 WARSZAWA DUBAJ  15:00 22:45  
EK 721  05.08.2023 DUBAJ NAIROBI   02:15 06:15  
EK 722  14.08.2023 NAIROBI DUBAJ   23:50 05:55+1
EK 179  15.08.2023 DUBAJ Warszawa  08:10 12:15

 

Na Państwa prośbę będzie realizowany program w nowym terminie!

II NOWY TERMIN: 09-20.09.2023

Cena: 5.600usd/os.* + 13.790pln/os.

Harmonogram wpłat:
I rata: 2.400usd/os. - przy zgłoszeniu
II rata: 3.200usd/os.* (grupa 12 osobowa) - do 10.04.2023
III rata: 13.790pln/os. (grupa 12 osobowa)  - do 10.06.2023
*USD lub równowartość USD przeliczone na złotówki wg.kursu sprzedaży z dnia wpłaty banku Pekao S.A.: https://www.pekao.com.pl/kursy-walut/lista-walut.html#-kursy-walut-banku-pekao-sa

 

Realizacja przy grupie 12os.
Cena szkolenia obowiązuje do dnia 15.03.2023, po tym terminie może ulec zmianie.
 
liczba miejsc do wykorzystania: 10/12
 
 
PROPONOWANE PRZELOTY liniami Qatar Airways:
EK 180  09.09.2023 WARSZAWA DOHA   17:40 00:10  
EK 721  10.09.2023 DOHA NAIROBI    02:05 07:25  
EK 722  20.09.2023 NAIROBI DOHA    01:25 06:50
EK 179  20.09.2023 DOHA Warszawa   08:10 01:15
 
 
 
CENA ZAWIERA:
 • Przelot na trasie Warszawa – Nairobi – Warszawa
 • Przelot na trasie Mombasa - Nairobi
 • Przeloty wewnętrzne awionetkami na trasie Nairobi – Masai Mara – Nairobi oraz Nairobi - Amboseli
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych w lodge’ach i obozach safari (pokoje lub komfortowe namioty z łazienkami).
 • Wyżywienie: śniadania, lunche, kolacje
 • Napoje: woda w autach podczas safari. W hotelu nad Oceanem Indyjskim All Inclusive zgodnie z polityką hotelu.
 • Podczas safari przejazdy samochodami terenowymi 4x4 z otwieranym dachem i dzielonymi siedzeniami. W Masai Mara otwarte samochody safari. (6 osób na samochód)
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Bilety wstępów do Parków Narodowych według programu
 • Ubezpieczenie UNIQA NW 4000 €, KL 150 000 € ubezpieczenie bagażu 400 EUR
 • Przygotowanie materiałów informacyjnych
 • Opieka pilota na terenie Kenii
 • Opieka przewodników lokalnych
 • Składka na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Powierniczy
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.

CENA NIE ZAWIERA:
 • Napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz posiłków nie wymienionych w programie.
 • Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym – 980 USD (rezerwacja przed realizacją, płatnośc przelewem).
 • Wydatków natury osobistej.
 • Zwyczajowych napiwków 120USD/osobę.
 • Dopłaty za lot balonem w wysokości 550USD (rezerwacja przed realizacją, płatnośc przelewem).
 • Wizy do Kenii – 50 USD.
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej .

 

Fotografie wykorzystane w ofercie są autorstwa P. Marka Niedźwiedzkiego oraz p. Krzysztofa Cichowskiego. 

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE:

 • Formularz rezerwacji online (poniżej)
 • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
  na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
  z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia. Więcej informacji w „PLIKI DO POBRANIA”

Popularność szkolenia: 1108 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 23 Mar 2023 do 5 kwi 2023
Tokio / Miyajima /...
Od 24 Mar 2023 do 7 kwi 2023
Tokio / Miyajima / Hiroszima /...
Od 25 Mar 2023 do 28 Mar 2023
Od 25 kwi 2023 do 8 Maj 2023

Tokio - góra Fuji - ...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31