Kanada - Kraina dzieciństwa

Od sobota, 21. Sierpień 2021 do czwartek, 2. Wrzesień 2021

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Kanada to takie magiczne miejsce na świecie, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. Zaledwie w ciągu 14 dni możesz zostać członkiem plemienia Czarnych Stóp, traperem przemierzającym dzikie ostępy Gór Skalistych, paleontologiem odnajdującym szczątki prehistorycznych gadów w „stolicy dinozaurów” w Drumheller. Będziesz mógł oddać się nieskrepowanej przyjemności jaką jest pływanie kajakiem, spacer po lodowcu czy jazda na rowerze w poszukiwaniu gigantycznych indiańskich totemów plemion z zachodniego wybrzeża. I nikt nie będzie przypominał, że „odmrozisz sobie uszy”.

Krajobrazy rodem z produkcji Disneya zabiorą nas do krainy dzieciństwa. Poszarpane szczyty Gór Skalistych, lazurowe talfe górskich jezior broniące dostępu do mistycznych wysp duchów Indian Nakoda, dzikie prerie Dzikiego Zachodu mogą być tłem indiańskiej sagi.  Skrzące się w słońcu lodowe bryły pola lodowego Colombia Icefield i bystrza rwącej rzeki Thompson dodadzą scenerii trochę blasku. Bezkres sosnowych lasów, sprawi zaś, że nasza Kanada zapachnie żywicą.

Kanadyjską przyrodę podziwiać będziemy mknąc na rowerach po dawnym kolejowym trakcie Kanionu Myra, wiosłując przez odwoje rzeki Thompson, spacerując w koronach drzew i po ażurowym, wiszącym moście nad rzeką Capilano, czy jeżdżąc po lodowcu Athabasca terenowo-lodowym  autobusem. Najwyższy poziom adrenaliny osiągniemy schodząc z przestworzy do lądowania na wodzie podczas lotu widokowego hydroplanem.

Po tak dużej dawce beztroskiej zabawy i autentycznych przeżyć ciężko będzie wrócić do dorosłej rzeczywistości w Polsce.

 

 

P R O G R A M: 

Dzień 1 

KOLACJA Z PRĄDEM… MORSKIM

Vancouver przywita nas przysłowiową kanadyjską gościnnością – kolacją spożywaną na wodach Vancouver Harbour i zatoki Burrard. Niespiesznie płynący za oknem krajobraz pozwoli nam łagodnie przestawić zegarki na kanadyjski czas.

 • Spotkanie na warszawskim lotnisku Okęcie i przelot do Kanady.
 • Przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych.
 • Przylot do Vancouver jeszcze tego samego dnia.
 • Przy muzyce na żywo i z wieczorną panoramą rozświetlonego światłami wieżowców Vancouver, rozpoczniemy naszą kanadyjską przygodę wieczornym rejsem połączonym z kolacją. Podziwiając przez jedną burtę najpiękniejszy widok na miasto a przez drugą zachodzące za horyzont słońce, będziemy się delektować bufetem oferującym dania typowe dla zachodniego wybrzeża Kanady.

 

Dzień 2

BLISKIE SPOTKANIA Z KANADYJSKIMI GIGANTAMI

Wyniki licznych badań i sondaży pokazują, że Vancouver to jedno z najlepszych miast na świecie do osiedlenia. Nam musi wystarczyć tylko jeden dzień, by poznać jego największe atrakcje: najwyższe drzewa oraz najpiękniejsze totemy indiańskie. Najsilniejszych emocji dostarczy nam lot hydroplanem nad Vancouver i miękkie lądowanie na wodzie.

 • Przejście po 137 metrowym wiszącym moście zawieszonym 70 m nad wąwozem rzeki Capilano w parku Capilano Suspension Bridge. Oprócz głównego mostu w Parku znajduje się 7 mniejszych wiszących mostów rozwieszonych w koronach drzew, dających nową, bliższą perspektywę na północnoamerykańskie giganty – sekwoje.
 • Nieskrepowani ruchem ulicznym udamy się na półdniowe zwiedzanie Vancouver na rowerach. Zaczniemy od tętniących życiem dzielnic finansowych w centrum miasta, a skończymy na podziwianiu gigantycznych drzew lasu deszczowego w Parku Stanleya i dorównujących im wielkością indiańskich totemów plemion północnego wybrzeża Pacyfiku wyrzeźbionymi z masywnych pni czerwonych cedrów.  Rowerowy wypad to idealny sposób, żeby poznać oryginalną architekturę miasta oraz jeden z najpiękniejszych parków miejskich na świecie.
 • Bajkowe usytuowanie Vancouver wciśniętego między góry i wodę chętni zobaczą z lotu ptaka podczas ekscytującego lotu hydroplanem. *(atrakcja dodatkowo płatna ok. 153 CAD). Dla chętnych, wspólne wyjście na kolacje.

 

Dzień 3

SPACER W CHMURACH

Vancouver – Whistler 120 km/ 1h 45min

Wizyty w Whistler będą nam zazdrościć wszyscy amatorzy sportów górskich począwszy od narciarzy a skończywszy na fanach rowerów MTB, gdyż Whistler uważane jest za outdoorową Mekkę Kanady. To miejsce, gdzie oddech przyspiesza, a krew szybciej pulsuje już na sam widok tutejszych atrakcji.

 • Przejazd malowniczą drogą o wdzięcznej nazwie „Sea to Sky” - „Z Morza do Nieba”, która wiedzie z wybrzeża Oceanu Spokojnego wprost do serca Kordyliery Nadbrzeżnej – Whistler.
 • Wjazd gondolą na szczyt góry Blackcomb Mountian. Przesiadka do najdłuższej na świecie gondoli „Peak to Peak” rozciągniętej pomiędzy dwoma szczytami i wjazd na górę Whistler. Podziwianie panoramy z orzeźwiającym drinkiem w ręku w Roundhouse Lodge.  Krótki spacer do wyciągu krzesełkowego, który w 7 minut wywiezie nas na szczyt góry Whistler.
 • Kwintesencją wycieczki będzie pełen adrenaliny podniebny spacer w przestworzach po Claudracker Skybridge, czyli 130 metrowym wiszącym, ażurowym moście łączącym ze sobą szczyt Whistler z punktem widokowym Raven Eye na West Ringe. Zjazd wyciągiem krzesełkowym, a następnie gondolą w dół do miasteczka.
 • Nocleg w samym centrum Whistler pozwoli wieczorem chłonąć atmosferę górskiego kurortu. Dla chętnych, wspólne wyjście na kolacje.

 

Dzień 4

WCHODZIMY W ŚLIZG

Whistler – Lytton Base 190 km/ 3h  

Nie zwalniając tempa, zmienimy tylko środek lokomocji i zasiądziemy w ogromnych łodziach pontonowych, by ścigać górski prąd rzeki Thompson. Pomagać nam w tym będą wiosła i zapał uczestników.

 • Po przejściu procedur bezpieczeństwa dosiądziemy pogromców fal, czyli pontony. W kamizelkach ratunkowych, z dłońmi zaciśniętymi na olinowaniu i krzykiem na ustach będziemy ciąć fale spływając z szalonym nurtem rzeki Thompson.
 • Czeka nas 36 km świetnej zabawy z wiosłami w ręku, 24 bystrza zaliczane do III klasy (na V możliwych), radosny plusk ciepłej wody, malownicze widoki na wysokie ściany skalistego kanionu i odpoczynek na lunch w połowie trasy. Jednym słowem petarda.
 • Nocleg w okolicy miasteczka Kamloops, którego nazwa w języku Indian Secwepemc znaczy „spotkanie rzek”. Dla chętnych, wspólne wyjście na kolacje.

 

Dzień 5

ROWE-LOVE PRZYGODY NA KOLEJOWYM SZLAKU

Hope – Kelowna, 240 km/ 2h 45 min

System dróg rowerowych stworzonych na nasypach dawnych dróg kolejowych to idealna trasa, by z dala od szumu aut, po równym i płaskim trakcie mknąć na jednośladzie przez dzikie tereny doliny Okanagan.

 • Przejazd przez dolinę Okanagan, słynącą z przyjaznego klimatu, najwyższych temperatur w Kanadzie i najlepszych kanadyjskich win, wytwarzanych w tutejszych winnicach.
 • Rowerowa eskapada przez Kettle Rail Valley – trasę rowerową wiodącą śladem starego szlaku kolejowego budowanego w XIX wieku. 24 kilometrowa droga prowadzi przez 18 drewnianych wiaduktów i 2 tunele z ubiegłego stulecia. Mała różnica wzniesień pozwala zapomnieć o wysiłku i skupić się na atrakcjach terenu.
 • Nocleg w Revelstroke, małej miejscowości usytuowanej w Górach Selkirk. Dla chętnych, wspólne wyjście na kolacje.

 

Dzień 6

BŁĘKITNE SERCE GÓR SKALISTYCH – LAKE LOUISE                 

Kelowna – Lake Louise, 425 km/ 5h 30 min

Góry Skaliste to dowód potęgi natury. Łączą w sobie majestat, tajemniczość i dzikie piękno przyrody. Żadne opisy i informacje nie zastąpią jednak wrażeń, które staną się naszym udziałem podczas wycieczki.

 • Jezioro Lake Louise w Parku Narodowym Banff, zaoferuje nam panoramę na turkusową taflę jeziora i otaczające go szczyty górskie oraz 4 lodowce.
 • Krótki trekking do kultowej herbaciarni w samym sercu Gór Skalistych na wysokości 2 135 m n.p.m. Trasa liczy 7 km w 2 strony, a przewyższenie do pokonania to 400 m. Tradycja tego miejsca sięga 1886 roku, kiedy to przybyła tu żona pierwszego premiera Kanady Agnes MacDonald i urzeczona idyllicznym widokiem jeziora i otaczającej je doliny rozsławiła je w szerszych kręgach. Parę lat później Canadian Pacific Railway zbudował w tym miejscu małe schronisko górskie – herbaciarnię, w którym oprócz tradycyjnego menu można skosztować ponad 100 rodzajów herbat.
 • Widoki zachwycają nawet podczas zakwaterowania w uroczym resorcie na skraju parku narodowego w otoczeniu wysokich gór. Dla chętnych, wspólne wyjście na kolacje.

 

Dzień 7

AUTOSTRADA LODOWCÓW

Lake Louise – Jasper 230 km, trasa obliczona na cały dzień ze względu na dużą ilość przystanków

Autostrada Lodowców to ponad 230 kilometrów pocztówkowych krajobrazów dzikich terenów stanu Alberta. Trasa biegnie wzdłuż łańcucha Gór Skalistych, skrajem jednego z największych pól lodowych na kuli ziemskiej Colombia Icefield oraz przez rozległe, leśne doliny. Icefields Parkway to jedna z najpiękniejszych dróg na świecie.

 • Przejazd w kierunku Jasper Autostradą Lodowców z licznymi postojami na punktach widokowych. Pierwszy przystanek nad jeziorem Bow, którego wody perfekcyjnie komponują się z groźnymi górskimi szczytami.
 • Jezioro Peyto Lake uważane za najsłynniejsze jezioro Gór Skalistych o turkusowej wodzie, swoim kształtem przypomina głowę wilka.
 • Wisienką na torcie będzie spacer po lodowcu. Jako że przejeżdżamy przez jedno z największych niepolarnych pól lodowych dla świecie, liczącym 325 km2 powierzchni, spacer po lodowcu Athabasca jest obowiązkowy. Będziemy podziwiać go z góry spacerując po przeszklonej kładce, jadąc po nim specjalnie przystosowanym do tego „polarnym” autobusem oraz przechadzając się po jego bryle.
 • Podjedziemy również do Wodospadów Athabasca, uznawanych przez użytkowników Instagrama, za miejsce „must see”.
 • Nocleg w obrębie największego parku narodowego Kanady – Jasper, który słynie z dużej ilości dzikich mieszkańców tj. jelenie, łosie, kozice, a nawet potężne niedźwiedzie. Dla chętnych, wspólne wyjście na kolacje.

 

Dzień 8

DZIEŃ ŚWISTAKA?

Jasper – Banff 280 km,

Niech nikogo nie zmyli, że przejazd tą samą trasą tylko w drugim kierunku może być nudny. Podziwianie „Rockies”, nigdy nie jest męczące, zwłaszcza gdy robi się to z innej perspektywy i o innej porze dnia.

 • Na drodze prowadzącej do leżącego z dala od głównej trasy jeziora Maligne można spotkać łosie, jelenie, wallabi, muflony kanadyjskie, kozy górskie, a nawet przy odrobinie szczęścia niedźwiedzie.
 • Sesja zdjęciowa z małą wysepką Spirit Island na jeziorze Maligne, która stała się ikonicznym kadrem Kanady i ulubionym miejscem dla fotografów profesjonalnych jak i tych instagramowych.  Wyspa w wierzeniach rdzennych mieszkańców Nakoda jest mistyczna i stanowi obiekt lokalnego kultu.
 • Osoby czujące energię w rękach zasiądą w kajaki i z perspektywy wody będą mogły poczuć magię otaczających gór i z bliska przyjrzeć się magicznej Wyspie Duchów. Czy spływ się odbędzie zależy odwarunków pogodowych, a konkretniej od przychylności Wiatru, który kapryśnie strzeże Wyspy Duchów.
 • Po dotarciu na nocleg do Banff, kultowego miasteczka ukochanego przez wszystkich ludzi gór proponujemy kolację w klimatycznej restauracji z muzyką country na żywo. Dla chętnych, wspólne wyjście na kolacje.

 

Dzień 9

POCZTKÓWKA Z GÓR SKALISTYCH

Banff – Calgary, 130 km/ 1h 30 min

Ostatni dzień w górskim raju przyniesie nam nową możliwość podziwiania górskich szczytów, które zobaczymy w szerokiej perspektywie z wierzchołka góry oraz sunąc łódką przez wody jeziora Minnewanka, będącego mistycznym miejscem dla lokalnych Indian.

 • Wyjazd kolejką na punkt widokowy zlokalizowany na górze Sulphur Mountain. Siarkowa Góra mierzy 2 451 m n.p.m., a nazwę swą zawdzięcza gorącym, siarkowym źródłom wypływającym z jej dolnych partii. Podziwiając panoramę, bezkres lasów, święcące w słońcu wstążki rzek i tafle jezior i przede wszystkim niezliczone, ośnieżone szczyty Gór Skalistych człowiek czuje potęgę natury.
 • W ramach obiadu będzie można spróbować lokalny specjał Buffalo Burger – burgera z bizonim mięsem.
 • Przejazd nad jezioro Minnewanka, którego nazwa w narzeczu Indian Nakota znaczy Woda Duchów. Jest to polodowcowe jezioro zasilane przez rzekę Kaskadową. Aby w pełni docenić walory otaczającego krajobrazu wybierzemy się w rejs po mistycznym jeziorze Minnewanka.
 • Nocleg w Calgary. Dla chętnych, wspólne wyjście na kolacje.

 

Dzień 10

Z WIZYTĄ U CZARNYCH STÓP

Calgary – Blackfooot Crossing Historical Park 120 km/1h30 min

Kto z nas jako dziecko nie marzył, by uciec od zachodniej cywilizacji, dołączyć do indiańskiego plemienia, zasypiać otulonym w ciepły koc w najprawdziwszym tipi, samodzielnie rozpalać ogień, by na nim przygotować wieczorną strawę, malować twarz w barwy ochronne i z dumą nosić indiańskie imię jak Szalony Koń czy Bystra Strzała? Dziś wszystkie te marzenia się ziszczą w trakcie wizyty u Czarnych Stóp w Blackfoot Crossing Historical Park.

 • Wizyta w muzeum Blackfoot Crossing i podziwianie nowocześnie zaaranżowanych ekspozycji dotyczących historii, życia i kultury First Nation - Indian Czarnych Stóp.
 • Nocleg w prawdziwym indiańskim tipi wykonanym z bawolej skóry to spełnienie marzeń chyba każdego chłopca i niejednej dziewczynki, które przyjdzie nam urzeczywistnić! Leżąc na łóżku i patrząc na rozgwieżdżone niebo przez otwór w środku namiotu służący do odprowadzania dymu, każdy będzie mógł śnic na jawie o Dzikim Zachodzie, sprawiedliwych kowbojach i nieustraszonych Indianach.
 • Zanim to jednak nastąpi czeka nas samodzielne rozpalanie ognia w palenisku oraz przygotowanie na kolację mięsa z bizona – jak na prawdziwego Indianina przystało.

 

Dzień 11

NA TROPIE DINOZAURÓW

Blackfoot Crossing Park – Drumheller 95 km/ 1h, Drumheller – Calgary, 140 km/ 1h 45min

Jeśli jeszcze nie zakochałeś się w dinozaurach jako dziecko po obejrzeniu Jurassic Park z pewnością zrobisz to teraz. Zabierzemy Cię do światowej stolicy dinozaurów. W paleontologicznym Royal Museum Tyrrell, każdy stanie się na nowo dzieckiem i pełny podziwu, przejęcia, fascynacji i respektu będzie oglądać szczątki olbrzymów, które miliony lat temu stąpały po naszej ziemi.

 • W drodze do Drumheller zatrzymamy się na poranną kawę i donata w Tim Hortons, najbardziej kanadyjskim imperium kawowym, którego logo stało się niemal ikoną narodową.
 • Spacer po surowym skalistym terenie Badlands, gdzie uwagę przykuwają Hoodoos - formacje skalne w kształcie siedmiometrowych grzybów wyrzeźbione siłami przyrody w piaskowcu, miliony lat temu.
 • Wycieczka w czasie z paleontologiem, który pozwoli nam samodzielnie odnaleźć i rozpoznać odłamki szkieletów dinozaurów, których wciąż wiele można znaleźć na terenie należącym do muzeum w Midland Provincial Park. Przewodnik nauczy nas jak odkryć empirycznie, czy dany „odłamek” jest zwykłym kamieniem czy fragmentem kości dinozaura. (Oczywiście absolutnie niczego nie można wywieźć poza teren parku! Za naruszenie prawa można spędzić rok w więzieniu lub zapłacić karę nawet 140 000 PLN – lepiej te pieniądze przeznaczyć na kolejne wyprawy z nami!).
 • Wizyta w muzeum Royal Tyrrell Museum posiadającym jedne z największych zbiorów szkieletów i pozostałości historycznych olbrzymów. Zdjęcie z kością piszczelową tyranozaura jest punktem obowiązkowym.
 • Wspólne wyjście na kolację pożegnalną w Calgary.
 • Nocleg w Calgary – mieście goszczącym kiedyś Igrzyska Olimpijskie.

 

Dzień 12

PRZELOT Z KANADY DO POLSKI

 • Calgary to ostatni przystanek na naszej trasie. Tego dnia pozostają nam do zwiedzania już tylko lotniska… Pierwsze z nich odwiedzimy zaraz po śniadaniu.
 • Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich porów lotniczych.

 

Dzień 13

WARSZAWA

 • Lądowanie w Warszawie w godzinach południowych.
 • Pożegnanie z uczestnikami wyjazdu ale i z nadzieja, że w podobnym gronie spotkamy się na kolejnych wyprawach.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy Biura Podróży Terra Aventura.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

 

Cena: 17.900/os. + ok. 3.500pln/os.

 Liczba uczestników: minimum 12, maksymalnie 16os.

 

Harmonogram wpłat:

I rata: 7.900pln/os. -przy zgłoszeniu

II rata: 10.000pln/os. - do 10.06.2021

III rata: 3.500pln/os. - do 10.07.2021

 

 

Cena zawiera:

 • Noclegi w pokojach dwuosobowych w 3* hotelach oraz 1 noc w indiańskim tipi;
 • Wyżywienie: śniadania, kolacja powitalna i pożegnalna oraz produkty potrzebne na kolację  w indiańskim obozie;
 • Transfery na miejscu;
 • Atrakcje wymienione w programie;
 • Bilety wstępów według programu;
 • Ubezpieczenie AXA: KL z assistance 100 000 €, NNW 4 000 €, Ubezpieczenie bagażu 400 €, Ubezpieczenie opóźnienia w dostarczeniu bagażu podr. 200 €; Ubezpieczenie opóźnienia lotu 200 €;
 • Przygotowanie materiałów informacyjnych;
 • Opiekę pilota Terra Aventura podczas wyjazdu;
 • Opiekę przewodników lokalnych;
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.

Cena nie zawiera:

 • Przelotu na trasie Warszawa – Vancouver  i Calgary – Warszawa;
 • Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym;
 • Lotu hydroplanem;
 • Napojów oraz posiłków innych niż wymienione w programie;
 • Wydatków natury osobistej;
 • Zwyczajowych napiwków;
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej.

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 503 odsłony

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 27 kwi 2021 do 4 Maj 2021

Hotel Meliá Madeira Mare Resort & Spa *****

...
Od 30 kwi 2021 do 7 Maj 2021

Hotel Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso*****...

Od 28 Maj 2021 do 4 cze 2021, Od 25 cze 2021 do 2 lip 2021, Od 1 paź 2021 do 8 paź 2021

Hotel Tabaiba Princess***** ...

Od 30 Maj 2021 do 6 cze 2021, Od 20 wrz 2021 do 27 wrz 2021

Hotel Gran Palladium Sicilia Resort...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy