JORDANIA - Ekskluzywna pustynna przygoda

Od niedziela, 16. luty 2020 do poniedziałek, 24. luty 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Królestwo Jordanii, państwo stabilne i bezpieczne politycznie i gospodarczo nazywane jest też Szwajcarią Bliskiego Wschodu lub Sercem Bliskiego Wschodu.

Jordańska sceneria wyjazdu to olbrzymia i niezwykle malownicza pustynia Wadi Rum usiana górami gdzieniegdzie ozdobionymi starożytnymi inskrypcjami, leżące w największej depresji świata Morze Martwe oraz miasto zaliczane do 7 cudów świata -Petra.

Klimat Orientu, zapach przypraw, aromat fajek wodnych i niezwykłe krajobrazy zapadną w pamięci na długo każdemu uczestnikowi wyjazdu. Program zakłada dużą dawkę interakcji z kulturą Jordanii - wiele zaproponowanych przez nas atrakcji ma na celu zapoznanie się z realiami jordańskimi. Uczestnicy będą mogli nauczyć się parzyć herbatę, spróbować swoich sił w tańcu brzucha, zaznajomić ze zwyczajami panującymi w łaźni tureckiej, przespać się w prawdziwym beduińskim obozowisku, a także cofnąć się do czasów starożytnych podczas zwiedzania starożytnych ruin.

 

 

Dzień 1 16.02.2020

Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot w kierunku Ammanu z przesiadką w Istambule.

Dzień 2 17.02.2020

Lądowanie i procedury lotniskowe, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie w lokalnej restauracji. Zwiedzanie Ammanu (na trasie m. in. : cytadela, teatr romański, meczet, bazar, stare miasto). Lunch w lokalnej restauracji. Czas wolny na odpoczynek w hotelu. Przejazd i wstęp do łaźni tureckiej (hammam). Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3 18.02.2020

Śniadanie w hotelowej restauracji. Przejazd do Jerash - najlepiej zachowanego rzymskiego miasta, zwiedzanie. Udział w niezwykłej inscenizacji, która przybliży uczestnikom czasy panujących tu kiedyś Rzymian (z wyścigami powozów na czele!!!). Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Ajloun z XII-wiecznym zamkiem, zwiedzanie i podziwianie niezwykłych krajobrazów. Transfer powrotny do Ammanu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 4 19.02.2020

Śniadanie w hotelowej restauracji. Transfer do Jebel Musa – prawdopodobnego miejsca grobu Mojżesza (zwiedzanie: zachowane ruiny kościoła i klasztoru, przy dobrej widoczności podziwiać będzie można dolinę rzeki Jordan). Przejazd do Madaby i zwiedzanie kościoła chrześcijańskiego ze słynną mozaiką przestawiającą jedną z najstarszych na świecie map Ziemi Świętej. Przejazd do Wadi Musa i lunch. Zakwaterowanie w hotelu 5* i kolacja. Nocne zwiedzanie Petry – skalnego miasta. Niesamowity spektakl kończący się pod rozświetlonym „Skarbcem”. Powrót do hotelu.

Dzień 5 20.02.2020

Śniadanie w hotelowej restauracji. Kontynuacja zwiedzania Petry. Transfer do Wadi Rum – jednej z najładniejszych pustyń Bliskiego Wschodu. Wycieczka jeepami (wydmy, potężne formacje skalne i zachód słońca na środku pustyni z obowiązkowa herbatą beduińską). Tradycyjna kolacja i nocleg w obozie beduińskim na pustyni.

Dzień 6 21.02.2020

Wyprawa jeepami w głąb interioru. Pierwszy postój przy wydmach, gdzie uczestnicy będą mogli wspiąć się na szczyt wydmy, by zrobić pustynne zdjęcia. Drugi postój przy starożytnych inskrypcjach. Trzeci postój przy malowniczym skalnym moście. Czwarty postój przy starożytnych kanałach Nabatyjczyków. Czas na sesję zdjęciową. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do rezerwatu Dana. Zakwaterowanie w lodge’y z widokiem na Wielki Uskok Tektoniczny. Spacer na zachód słońca po wiosce i okolicach. Kolacja, nocleg.

Dzień 7 22.02.2020

Śniadanie w hotelowej restauracji. Transfer do miejscowości Kerak. Zwiedzanie zamku krzyżowców w Keraku. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do doliny Wadi Bin Hammad, której piękno tkwi w ciepłych źródłach. 5-6h trekking w dolinie. Transfer do hotelu 4* położonego nad Morzem Martwym. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 8 23.02.2020

Śniadanie w hotelowej restauracji. Dzień przeznaczony na relaks na plaży i zabawę w najbardziej zasolonym zbiorniku wodnym świata. Dużą atrakcją są kąpiele błotne, które podobno mają właściwości lecznice i bardzo korzystnie wpływają na cerę. Oczywiście główną atrakcją jest zabawa w wodzie o zasoleniu 28%! Nie trzeba umieć pływać, woda sama unosi amatorów kąpieli na powierzchni wody. Lunch w hotelu. Wieczorem pożegnalna kolacja.

Dzień 9 24.02.2020

Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot w kierunku Polski. Lądowanie w Warszawie. Odbiór bagażu i zakończenie wyjazdu.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży Terra Aventura  na wyłączność firmy IDF Sp. z o.o.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot na trasie Warszawa – Amman – Warszawa.
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 4*, pensjonacie w wiosce Dana oraz w namiotach beduińskich (pod gwiaździstym niebem).
 • Wyżywienie: śniadania, lunche, kolacje.
 • Napoje; woda w autokarze i do posiłków.
 • Atrakcje wymienione w programie.
 • Bilety wstępów według programu.
 • Koszt wizy do Jordanii.
 • Ubezpieczenie AXA NW 7000 PLN, KL 100 000 € ubezpieczenie bagażu 200 EUR.
 • Wsparcie merytoryczne i opiekę przewodnika Terra Aventura podczas wyjazdu.
 • Opieka przewodników lokalnych.
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów niż wymienione w programie.
 • Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym – 380USD/os.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Zwyczajowych napiwków 30USD/os.
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej.
 • Podatku VAT (0%).

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 2330 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 30 sty 2020 do 2 lut 2020

Największe wyprzedaże, Teatro alla...

Od 15 lut 2020 do 18 lut 2020

Tysiące lat historii, miejsca...

Od 16 lut 2020 do 24 lut 2020

 Jordańska sceneria...

Od 27 Mar 2020 do 30 Mar 2020

KOLEJNA EDYCJA WIOSNA 2020 -...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy