JAPONIA - W kraju Samurajów (majówka)

Od sobota, 25. Kwiecień 2020 do czwartek, 7. Maj 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

 

Bezpośredni przelot PLL LOT

Kameralna grupa

 

Tokio, Miyajima, Hiroszima, Kurashiki, Himeji, góra Koya, Osaka,
Nara, Kioto, góra Fuji, Kamakura 

 

1 dzień  Wylot z Warszawy 

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tokio PLL LOT.

2 dzień  Tokio 

Przylot do Tokio, w którymfuturystyczne tokijskie wieżowce stolicy Japonii kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi  i chramami.Zwiedzanie zaczniemy od postoju przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolem władzy cesarskiej. Lunch - pierwszy kontakt z przepyszną kuchnią japońską. Wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na pierwsze zakupy w  Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Transfer do hotelu. Wieczorem przejazd metrem do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

3 dzień  Tokio / Miyajima / Hiroszima    

Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansendo Hiroszimy, a następnie przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizyta w położonej na malowniczym wzgórzu świątyni Daishoin oraz shintoistycznej świątyni Itsukushima , gdzie znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Powrót do Hiroszimy. Kolacja, w czasie której będą serwowane okonomiyaki - danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy. Okonomiyaki, placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Nocleg w Hiroszimie.   

Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Himeji. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Hiroszimie.

4 dzień  Hiroszima / Kurashiki / Himeji   

Zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Spacer po Parku Pokoju , gdzie upamiętniono ofiary bomby atomowej na Hiroszimę w 1945. Postój przed tzw. Kopułą Bomby Atomowej - jest to budynek-pomnik, który częściowo się zachował po zrzuceniu bomby na miasto. Wizyta w Muzeum Pokoju, w którym poznamy historię miasta i jego mieszkańców przed i po zrzuceniu bomby. Postój przy samurajskim zamku Hiroshima, który został pięknie odbudowanypo zniszczeniach wojennych. Przejazd do Kurashiki - miastaposiadającego najbardziej czarujące kupieckie dzielnice w Japonii. Spacer po położonym nad kanałami starym mieście słynącym z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby zobaczyć jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich Himeji . Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.

5 dzień  Himeji / góra Koya    

Zwiedzanie zamku Himeji . Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Przejazd na górę Koya  (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon, japońska odmiana buddyzmu ezoterycznego. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii. Przenosi nas do innej, często niezrozumiałej, egzotycznej rzeczywistości, jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać będziemy na materacach futonach, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach.  Wykwintna kolacja w klasztorze - wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów składający się ze specjałów kuchni japońskiej, takich jak zupa miso, serki tofu i marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku.

6 dzień  góra Koya / Osaka  

Dla ciekawych buddyjskich obrzędów możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okuno-in - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po głównej i najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni. Nocleg w Osace.

7 dzień  Osaka / Nara / Kioto  

Przejazd pociągiem osobowym do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie świątyni Todaiji , w której zobaczymy  liczący 15 m wysokości wykonany z brązu posąg Buddy . Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga  - shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu, przejazd pociągiem osobowym do  Kioto, które do 1868 r. było stolicą Japonii i jest uważane za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Przejście do hotelu. Nocleg w Kioto.

8 dzień  Kioto 

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo  wraz z przylegający pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”. Poznamy tam historią i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Pokaz Kimon – okazja, by poznać sztukę ich przywdziewania i noszenia. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji) , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Na lunch zjemy najsłynniejszą potrawę japońską czyli sushi. Spacer po bambusowym lasku Sagano, a następnie po starej części Kioto - Kiyomizu oraz wizyta w XVII-wiecznej świątyni Kiyomizu , z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. Nocleg w Kioto.

9 dzień  Kioto / Tokio  

Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii,które tworzą kilkukilometrowy korytarz.Wizyta w muzeum sake, gdzie będzie można zapoznać się z procesem powstawania najsłynniejszego japońskiego alkoholu. Po degustacji sake będzie możliwości zakupów. Region Kansai, gdzie leży Kioto jest znany z najlepszego sake w Japonii. Po lunchu przejazd superszybkim pociągiem shinkansendo Tokio.  Wieczorem czas wolny. Nocleg w Tokio.

Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano z Kioto do Tokio.

10 dzień  Tokio / góra Fuji     

Całodniowa wycieczka  w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.)- wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Powrót do Tokio. Kolacja - wspólne gotowanie shabu shabu, czyli „gorącego kociołka”. Nocleg w Tokio.

W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.

11 dzień  Tokio / Kamakura   

Przejście na dworzec kolejowy, a następnie przejazd pociągiem podmiejskim do Kamakury,która była siedzibą rządu szogunów od 1192 r. do 1333 r.Piesze zwiedzanie miasta: Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon, z tarasu można podziwiać malowniczy widok na zatokę. Oglądanie posągu Wielkiego Buddy. Jest on drugim co do wielkości brązowym posągiem Buddy na terytorium Japonii po Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze. Po lunchu, spacer poshintoistycznym chramie Tsurugaoka Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót pociągiem do Tokio. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza - czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tokio.

12 dzień  Tokio  

Półdniowe zwiedzanie Tokio komunikacją miejską. Rozpoczniemy od wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Wjazd na taras widokowy futurystycznego biurowca Tokyo Metropolitan Building. Lunch w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Tokio.

13 dzień  Wylot z Japonii 

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy PLL LOT.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży CT Poland.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

Termin: 25.04 - 07.05.2020
Ilość dni: 13 dni

CENA: 5.995pln + 315000 JPY* / osoba

I rata: 2.995pln / osoba – przy zgłoszeniu

II rata: 3.000pln / osoba – 20.11.2019

III rata: 315000 JPY* / osoba – 20.02.2020

*  Płatne w Polsce JPY przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

Cena obejmuje:

 1.  Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT.
 2.  Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub  mikrobusem.
 3.  Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio -Hiroszima, Kioto - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Hiroszima - Miyajima, Osaka - Nara - Kioto.
 4.  Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w shukubo ((w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym + 68000 JPY*).
 5.  Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6.  Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7.  Transport kurierem bagażu głównego z Tokio do Himeji oraz z Kioto do Tokio.
 8.  Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9.  Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
12. Podatek VAT.       
13. Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Japonii).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach
  i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 Osoby podróżujące z paszportem  RP wyjeżdżających do Japonii w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 1278 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 30 sty 2020 do 2 lut 2020

Największe wyprzedaże, Teatro alla...

Od 15 lut 2020 do 18 lut 2020

Tysiące lat historii, miejsca...

Od 16 lut 2020 do 24 lut 2020

 Jordańska sceneria...

Od 27 Mar 2020 do 30 Mar 2020

KOLEJNA EDYCJA WIOSNA 2020 -...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy