JAPONIA - W kraju Samurajów (majówka)

Od sobota, 25. Kwiecień 2020 do czwartek, 7. Maj 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

 

Bezpośredni przelot PLL LOT

Kameralna grupa

 

Tokio, Miyajima, Hiroszima, Kurashiki, Himeji, góra Koya, Osaka,
Nara, Kioto, góra Fuji, Kamakura 

 

1 dzień  Wylot z Warszawy 

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tokio PLL LOT.

2 dzień  Tokio 

Przylot do Tokio, w którymfuturystyczne tokijskie wieżowce stolicy Japonii kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi  i chramami.Zwiedzanie zaczniemy od postoju przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolem władzy cesarskiej. Lunch - pierwszy kontakt z przepyszną kuchnią japońską. Wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na pierwsze zakupy w  Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Transfer do hotelu. Wieczorem przejazd metrem do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

3 dzień  Tokio / Miyajima / Hiroszima    

Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansendo Hiroszimy, a następnie przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizyta w położonej na malowniczym wzgórzu świątyni Daishoin oraz shintoistycznej świątyni Itsukushima , gdzie znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Powrót do Hiroszimy. Kolacja, w czasie której będą serwowane okonomiyaki - danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy. Okonomiyaki, placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Nocleg w Hiroszimie.   

Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Himeji. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Hiroszimie.

4 dzień  Hiroszima / Kurashiki / Himeji   

Zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Spacer po Parku Pokoju , gdzie upamiętniono ofiary bomby atomowej na Hiroszimę w 1945. Postój przed tzw. Kopułą Bomby Atomowej - jest to budynek-pomnik, który częściowo się zachował po zrzuceniu bomby na miasto. Wizyta w Muzeum Pokoju, w którym poznamy historię miasta i jego mieszkańców przed i po zrzuceniu bomby. Postój przy samurajskim zamku Hiroshima, który został pięknie odbudowanypo zniszczeniach wojennych. Przejazd do Kurashiki - miastaposiadającego najbardziej czarujące kupieckie dzielnice w Japonii. Spacer po położonym nad kanałami starym mieście słynącym z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby zobaczyć jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich Himeji . Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.

5 dzień  Himeji / góra Koya    

Zwiedzanie zamku Himeji . Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Przejazd na górę Koya  (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon, japońska odmiana buddyzmu ezoterycznego. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii. Przenosi nas do innej, często niezrozumiałej, egzotycznej rzeczywistości, jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać będziemy na materacach futonach, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach.  Wykwintna kolacja w klasztorze - wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów składający się ze specjałów kuchni japońskiej, takich jak zupa miso, serki tofu i marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku.

6 dzień  góra Koya / Osaka  

Dla ciekawych buddyjskich obrzędów możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okuno-in - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po głównej i najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni. Nocleg w Osace.

7 dzień  Osaka / Nara / Kioto  

Przejazd pociągiem osobowym do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie świątyni Todaiji , w której zobaczymy  liczący 15 m wysokości wykonany z brązu posąg Buddy . Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga  - shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu, przejazd pociągiem osobowym do  Kioto, które do 1868 r. było stolicą Japonii i jest uważane za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Przejście do hotelu. Nocleg w Kioto.

8 dzień  Kioto 

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo  wraz z przylegający pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”. Poznamy tam historią i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Pokaz Kimon – okazja, by poznać sztukę ich przywdziewania i noszenia. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji) , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Na lunch zjemy najsłynniejszą potrawę japońską czyli sushi. Spacer po bambusowym lasku Sagano, a następnie po starej części Kioto - Kiyomizu oraz wizyta w XVII-wiecznej świątyni Kiyomizu , z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. Nocleg w Kioto.

9 dzień  Kioto / Tokio  

Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii,które tworzą kilkukilometrowy korytarz.Wizyta w muzeum sake, gdzie będzie można zapoznać się z procesem powstawania najsłynniejszego japońskiego alkoholu. Po degustacji sake będzie możliwości zakupów. Region Kansai, gdzie leży Kioto jest znany z najlepszego sake w Japonii. Po lunchu przejazd superszybkim pociągiem shinkansendo Tokio.  Wieczorem czas wolny. Nocleg w Tokio.

Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano z Kioto do Tokio.

10 dzień  Tokio / góra Fuji     

Całodniowa wycieczka  w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.)- wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Powrót do Tokio. Kolacja - wspólne gotowanie shabu shabu, czyli „gorącego kociołka”. Nocleg w Tokio.

W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.

11 dzień  Tokio / Kamakura   

Przejście na dworzec kolejowy, a następnie przejazd pociągiem podmiejskim do Kamakury,która była siedzibą rządu szogunów od 1192 r. do 1333 r.Piesze zwiedzanie miasta: Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon, z tarasu można podziwiać malowniczy widok na zatokę. Oglądanie posągu Wielkiego Buddy. Jest on drugim co do wielkości brązowym posągiem Buddy na terytorium Japonii po Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze. Po lunchu, spacer poshintoistycznym chramie Tsurugaoka Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót pociągiem do Tokio. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza - czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tokio.

12 dzień  Tokio  

Półdniowe zwiedzanie Tokio komunikacją miejską. Rozpoczniemy od wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Wjazd na taras widokowy futurystycznego biurowca Tokyo Metropolitan Building. Lunch w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Tokio.

13 dzień  Wylot z Japonii 

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy PLL LOT.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży CT Poland.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

Termin: 25.04 - 07.05.2020
Ilość dni: 13 dni

CENA: 5.995pln + 315000 JPY* / osoba

I rata: 2.995pln / osoba – przy zgłoszeniu

II rata: 3.000pln / osoba – 20.11.2019

III rata: 315000 JPY* / osoba – 20.02.2020

*  Płatne w Polsce JPY przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

Cena obejmuje:

 1.  Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT.
 2.  Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub  mikrobusem.
 3.  Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio -Hiroszima, Kioto - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Hiroszima - Miyajima, Osaka - Nara - Kioto.
 4.  Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w shukubo ((w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym + 68000 JPY*).
 5.  Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6.  Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7.  Transport kurierem bagażu głównego z Tokio do Himeji oraz z Kioto do Tokio.
 8.  Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9.  Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
12. Podatek VAT.       
13. Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Japonii).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach
  i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 Osoby podróżujące z paszportem  RP wyjeżdżających do Japonii w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Zgłoszenia:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

Rezerwacja:
Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
na konta IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „imię + nazwisko, data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 1497 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 27 Mar 2020 do 30 Mar 2020

KOLEJNA EDYCJA WIOSNA 2020 -...

Od 2 kwi 2020 do 9 kwi 2020

Kraina nieustającej fiesty, błyszczący w słońcu piasek, intensywnie...

Od 18 kwi 2020 do 25 kwi 2020

 Niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego, magia kolorów podwodnego...

Od 25 kwi 2020 do 7 Maj 2020

...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy