Japonia - w kraju samurajów, HANAMI - kwitnienie wiśni 15 dni

Od piątek, 24. Marzec 2023 do piątek, 7. Kwiecień 2023

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

Japonia - w kraju samurajów 15 dni


HANAMI - kwitnienie wiśni

Tokio / Miyajima / Hiroszima / Kurashiki / Himeji / góra Koya / Osaka / Nara / Kioto /Tokio / góra Fuji / Kamakura


Bezpośredni przelot PLL LOT

 

Co nas wyróżnia:
- nocleg i tradycyjny posiłek w klimatycznym klasztornym shukubo na górze Koya,
- świątynia Todaiji z wielkim posągiem Buddy w Nara,
- całodniowa wycieczka do świętej góry Fuji,
- urozmaicona kuchnia: okonomiyaki, shabu shabu - gorący kociołek, wegetariański posiłek w klasztorze.

 

PROGRAM:
1 dzień Wylot z Warszawy 
Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Tokio PLL LOT.

2 dzień Tokio
Przylot do Tokio, niesamowitego miasta w którym futurystyczne wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami.
Transfer do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

3 dzień Tokio 
Zwiedzanie zaczniemy od postoju przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbol władzy cesarskiej. Lunch - pierwszy kontakt z przepyszną kuchnią japońską zaczniemy od shabu shabu, czyli „gorącego kociołka” – wspólne gotowanie będzie dobrą okazją do lepszego poznania innych uczestników wycieczki. Wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na pierwsze zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Przejazd do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza. Transfer do hotelu na wypoczynek. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

4 dzień Tokio / Miyajima / Hiroszima   
Opuszczamy na kilka dni stolicę. Pojedziemy superszybkim pociągiem shinkansen do Hiroszimy, a następnie pociągiem osobowym do portu - przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizyta w położonej na malowniczym wzgórzu świątyni Daishoin oraz shintoistycznej świątyni Itsukushima , gdzie znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Powrót do Hiroszimy. Kolacja, w czasie której będą serwowane okonomiyaki - danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy. Okonomiyaki, placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Nocleg w Hiroszimie.
Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Himeji. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Hiroszimie.

5 dzień Hiroszima / Kurashiki / Himeji  
Zwiedzanie głównych atrakcji Hiroszimy. Spacer po Parku Pokoju  , gdzie upamiętniono ofiary bomby atomowej na Hiroszimę w 1945. Postój przed tzw. Kopułą Bomby Atomowej - jest to budynek-pomnik, który częściowo się zachował po zrzuceniu bomby na miasto. Wizyta w Muzeum Pokoju, w którym poznamy historię miasta i jego mieszkańców przed i po zrzuceniu bomby. Postój przy samurajskim zamku Hiroszima, który został pięknie odbudowany po zniszczeniach wojennych. Przejazd do Kurashiki - miasta posiadającego najbardziej czarujące kupieckie dzielnice w Japonii. Spacer po położonym nad kanałami starym mieście Bikan słynącym z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby zobaczyć jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich – zamek Himeji . Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.

6 dzień Himeji / góra Koya  
Zwiedzanie zamku Himeji . Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Przejazd na górę Koya (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon, japońska odmiana buddyzmu ezoterycznego. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii. Przenosi nas do innej, często niezrozumiałej, egzotycznej rzeczywistości, jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać będziemy na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. Wykwintna kolacja w klasztorze - wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów składający się ze specjałów kuchni japońskiej, takich jak zupa miso, serki tofu i marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku.

7 dzień góra Koya / Osaka  
Dla ciekawych buddyjskich obrzędów możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okuno-in - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po głównej i najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni. Nocleg w Osace.

8 dzień Osaka / Nara / Kioto   
Przejazd autobusem lub pociągiem osobowym do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie świątyni Todaiji , w której zobaczymy liczący 15 m wysokości wykonany z brązu posąg Buddy . Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga - shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do Kioto, które do 1868 r. było stolicą Japonii i jest uważane za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Już dzisiaj zobaczymy jedną z wielu atrakcji miasta, czyli świątynię Kiyomizu , z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Będzie również chwila czasu wolnego, aby samemu pospacerować wśród licznych krętych uliczek, które prowadzą do świątyni. Nocleg w Kioto.

9 dzień Kioto 
Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii,które tworzą kilkukilometrowy korytarz.Po lunchu przejazd superszybkim pociągiem shinkansendo Tokio. Wizyta w Parku Ueno, aby podziwiać kwitnące wiśnie. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Tokio. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane z Kioto do Tokio. Proszę zapakować się na jedną noc w Tokio.
 

10 dzień Kioto / Tokio  
Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii, które tworzą kilkukilometrowy korytarz. W miarę możliwości wizyta w muzeum sake, gdzie będzie można zapoznać się z procesem powstawania najsłynniejszego japońskiego alkoholu. Po degustacji sake będzie możliwości zakupów. Region Kansai, gdzie leży Kioto jest znany z najlepszego sake w Japonii. Po lunchu przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio. Wizyta w Parku Ueno, aby podziwiać kwitnące wiśnie. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Tokio.
Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano z Kioto do Tokio.

11 dzień Tokio / góra Fuji   
Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.) - wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Powrót do Tokio. Kolacja. Nocleg w Tokio.
W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.

12 dzień Tokio / Kamakura   
Przejazd autobusem lub pociągiem podmiejskim do Kamakury, która była siedzibą rządu szogunów od 1192 r. do 1333 r. Piesze zwiedzanie miasta: Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon, z tarasu można podziwiać malowniczy widok na zatokę. Oglądanie posągu Wielkiego Buddy. Jest on drugim co do wielkości brązowym posągiem Buddy na terytorium Japonii po Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze. Po lunchu, spacer po shintoistycznym chramie Tsurugaoka
Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót do Tokio. Wieczorem dla chętnych - czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tokio.

13 dzień Tokio 
Półdniowe zwiedzanie Tokio komunikacją miejską. Rozpoczniemy od wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Wjazd na taras widokowy futurystycznego biurowca Tokyo Metropolitan Building lub wieży telewizyjnej Tokyo Tower. Lunch w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Tokio.

14 dzień  Tokio / Wylot z Japonii  
Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Pilot zaproponuje spędzenie czasu wolnego. Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Warszawy PLL LOT.
 
15 dzień  Przylot do Warszawy 
 

- miejsca wpisane przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży B.P. Ct Poland, grupa w połączeniu z klientami indywidualnymi.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

Liczba miejsc ograniczona!

 

 

Termin: 24.03-07.04.2023

Cena: 7.876pln/os.+ 379700 JPY*/os.

*JPY przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty BNP Paribas Bank Polska:  https://www.bgzbnpparibas.pl/kursy-walut
Cena szkolenia obowiązuje do dnia 19.10.2022, po tym terminie może ulec zmianie.
Ceny obowiązują dla grup min. 15 uczestników.
 
Pozostało: Brak miejsc
 
 
Harmonogram wpłat:
I rata: 7.876pln/os. - przy zgłoszeniu
II rata: 379700 JPY*/os.. - do 10.02.2023
 

 

CENA ZAWIERA:
1. Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT.
2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem.
3. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio -Hiroszima, Kioto - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Hiroszima - Miyajima - Hiroshima.
4. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w shukubo.
5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
7. Transport kurierem bagażu głównego z Tokio do Himeji oraz z Kioto do Tokio.
8. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
13. Podatek VAT.
14. Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.
 
Planowane godziny przelotów PLL LOT
Warszawa-Tokio      23:00-19:25+1
Tokio-Warszawa      21:50-05:40+1
 
CENA NIE ZAWIERA:
1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Japonii).
3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
5. Ewentualnych testów na COVID-19.
6. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.
Wymagania dot. paszportu RP:
Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.
 

Osoby zaszczepione 3 dawkami zwolnione są z wykonania testu PCR przed wylotem. Pozostałe osoby muszą wykonać test PCR na 72 godz. przed wylotem.

 

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE:

  • Formularz rezerwacji online (poniżej)
  • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
    na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
    z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia. Więcej informacji w „PLIKI DO POBRANIA”

Pliki do pobrania:

Popularność szkolenia: 761 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 16 lut 2023 do 23 lut 2023
AKADEMIA...
Od 23 Mar 2023 do 5 kwi 2023
Tokio / Miyajima /...
Od 24 Mar 2023 do 7 kwi 2023
Tokio / Miyajima / Hiroszima /...
Od 25 Mar 2023 do 28 Mar 2023

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28