Japonia - w kraju samurajów, HANAMI - kwitnienie wiśni 14 dni vol. 2

Od czwartek, 23. Marzec 2023 do środa, 5. Kwiecień 2023

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

Japonia - w kraju samurajów 14 dni


HANAMI - kwitnienie wiśni

Tokio / Miyajima / Hiroszima / Kurashiki / Himeji / góra Koya / Osaka / Nara / Kioto /Tokio / góra Fuji / Kamakura


Bezpośredni przelot PLL LOT

 

 

Co nas wyróżnia:
- nocleg i tradycyjny posiłek w klimatycznym klasztornym shukubo na górze Koya,
- świątynia Todaiji z wielkim posągiem Buddy w Nara,
- całodniowa wycieczka do świętej góry Fuji,
- urozmaicona kuchnia: okonomiyaki, shabu shabu - gorący kociołek, wegetariański posiłek w klasztorze.

 

PROGRAM:
1 dzień Wylot z Warszawy 
Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Tokio PLL LOT.
 
2 dzień Tokio 
Przylot do Tokio, niesamowitego miasta w którym futurystyczne wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami. Transfer do hotelu. Nocleg w Tokio.

3 dzień Tokio 
Zwiedzanie Tokio komunikacją miejską. Rozpoczniemy od wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Po lunchu przejazd do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń dniu wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.
 
4 dzień Tokio / Miyajima / Hiroszima 
Opuszczamy na kilka dni stolicę. Pojedziemy superszybkim pociągiem shinkansen do Hiroszimy, a następnie pociągiem osobowym do portu - przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizyta w położonej na
malowniczym wzgórzu świątyni Daishoin oraz shintoistycznej świątyni Itsukushima , gdzie znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Powrót do Hiroszimy. Kolacja, w czasie której będą serwowane okonomiyaki - danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy. Okonomiyaki, placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Nocleg w Hiroszimie.
Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Himeji. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Hiroszimie.

5 dzień Hiroszima / Kurashiki / Himeji 
Zwiedzanie głównych atrakcji Hiroszimy. Spacer po Parku Pokoju , gdzie upamiętniono ofiary zrzuconej na Hiroszimę bomby atomowej w 1945. Postój przed tzw. Kopułą Bomby Atomowej - jest to budynek-pomnik, który częściowo się zachował po zrzuceniu bomby na miasto. Wizyta w Muzeum Pokoju, w którym poznamy historię miasta i jego mieszkańców przed i po zrzuceniu bomby. Postój przy samurajskim zamku Hiroszima, który został pięknie odbudowany po zniszczeniach wojennych. Przejazd do Kurashiki - miasta posiadającego najbardziej czarującą kupiecką dzielnicę w Japonii. Spacer po położonym nad kanałami starym mieście Bikan słynącym z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby zobaczyć jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich – zamek Himeji . Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.
 
6 dzień Himeji / góra Koya  
Zwiedzanie zamku Himeji . Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Przejazd na górę Koya (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon, japońska odmiana buddyzmu ezoterycznego. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii. Przenosi nas do innej, często niezrozumiałej, egzotycznej rzeczywistości, jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać będziemy na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. Wykwintna kolacja w klasztorze - wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów składający się ze specjałów kuchni japońskiej, takich jak zupa miso, serki tofu i marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku.
 
7 dzień góra Koya / Osaka   
Dla ciekawych buddyjskich obrzędów możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okuno-in - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po głównej i najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni. Nocleg w Osace.
 
8 dzień Osaka / Nara / Kioto     
Przejazd autobusem lub pociągiem osobowym do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie świątyni Todaiji , w której zobaczymy liczący 15 m wysokości wykonany z brązu posąg Buddy . Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga - shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Lunch w lokalnej restauracji. Wizyta w lokalnej wytwórni sake, gdzie będzie można zapoznać się z procesem powstawania najsłynniejszego japońskiego alkoholu. Po degustacji sake będzie możliwości zakupów. Przejazd do Kioto, które do 1868 r. było stolicą Japonii i jest uważane za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Nocleg w Kioto.
 
9 dzień Kioto 
Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Kioto, które rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo wraz z przylegający pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”. Poznamy tam historią i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji) , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Na lunch zjemy najsłynniejszą potrawę japońską, czyli sushi. Spacer po bambusowym lasku Sagano. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. Nocleg w Kioto.

10 dzień Kioto / Tokio  
Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii, które tworzą kilkukilometrowy korytarz. Następnie zobaczymy świątynię Kiyomizu , z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Będzie również chwila czasu wolnego, aby samemu pospacerować wśród licznych krętych uliczek, które prowadzą do świątyni. Po lunchu przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio. Nocleg w Tokio.
Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane bezpośrednio do Tokio. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Tokio.

11 dzień Tokio / Kamakura    
Przejazd autobusem lub pociągiem podmiejskim do Kamakury, która była siedzibą rządu szogunów od 1192 r. do 1333 r. Piesze zwiedzanie miasta zaczniemy od Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon, z tarasu można podziwiać malowniczy widok na zatokę. Oglądanie posągu Wielkiego Buddy. Jest on drugim co do wielkości brązowym posągiem Buddy na terytorium Japonii po Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze. Po lunchu, spacer po shintoistycznym chramie Tsurugaoka Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót do Tokio. Nocleg w Tokio
 
12 dzień Tokio / góra Fuji    
Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji (ok. 4 godz.) - wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Powrót do Tokio. Kolacja. Nocleg w Tokio.
W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.
 
13 dzień Tokio 
Ostatni dzień wycieczki zaczniemy od postoju przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolu władzy cesarskiej. Lunch - shabu shabu, czyli „gorący kociołka” - wspólne gotowanie. Wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na pierwsze zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Przejazd do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza – czas wolny na ostatnie zakupu. Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Warszawy PLL LOT.
 
14 dzień Przylot do Warszawy 
Przylot do Warszawy w godzinach porannych.

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży B.P. Ct Poland, grupa w połączeniu z klientami indywidualnymi.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

Liczba miejsc ograniczona!

 

 

Nowy termin: 23.03-05.04.2023

Cena: 9.876pln/os.+ 379700 JPY*/os.

*JPY przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty BNP Paribas Bank Polska:  https://www.bgzbnpparibas.pl/kursy-walut
 
Cena szkolenia obowiązuje do dnia 23.11.2022, po tym terminie może ulec zmianie.
Ceny obowiązują dla grup min. 15 uczestników.
 
Pozostały: miejsca na zapytanie
 
 
Harmonogram wpłat:
I rata: 9.876pln/os. - przy zgłoszeniu
II rata: 379700 JPY*/os.. - do 10.02.2023
 
 
CENA ZAWIERA: 
1. Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT.
2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem.
3. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio -Hiroszima, Kioto - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Hiroszima - Miyajima - Hiroshima.
4. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w shukubo.
5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
7. Transport kurierem bagażu głównego z Tokio do Himeji oraz z Kioto do Tokio.
8. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
13. Podatek VAT.
14. Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.
 
Planowane godziny przelotów PLL LOT
Warszawa-Tokio 23:00-19:25+1
Tokio-Warszawa 21:50-05:40+1
 
 
CENA NIE ZAWIERA:
1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Japonii).
3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
5. Ewentualnych testów na COVID-19.
6. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.
 
Wymagania dot. paszportu RP:
Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Osoby zaszczepione 3 dawkami zwolnione są z wykonania testu PCR przed wylotem. Pozostałe osoby muszą wykonać test PCR na 72 godz. przed wylotem.

 

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE:

  • Formularz rezerwacji online (poniżej)
  • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
    na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
    z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia. Więcej informacji w „PLIKI DO POBRANIA”

Popularność szkolenia: 806 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 16 lut 2023 do 23 lut 2023
AKADEMIA...
Od 23 Mar 2023 do 5 kwi 2023
Tokio / Miyajima /...
Od 24 Mar 2023 do 7 kwi 2023
Tokio / Miyajima / Hiroszima /...
Od 25 Mar 2023 do 28 Mar 2023

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28