Izrael i Jordania

Od sobota, 30. Czerwiec 2018 do wtorek, 10. Lipiec 2018

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

Jerozolima • Betlejem • Safed • Akka • Hajfa • Kana Galilejska • Nazaret • Jerash • Amman • Madaba • Góra Nebo • Kerak • Kasr Al-Szaubak • Petra • Akaba • Wadi Rum • Morze Martwe • Sanktuarium Lota • Tel Awiw

Piękno przyrody, potęga rozumu zaklęta w czerwonym kamieniu nastrojowej Petry i hipnotyzujące pustynne krajobrazy Jordanii to zapowiedź wspaniałej przygody. Na każdym kroku miejsca znane z lekcji historii i religii, głęboko związane z dziejami naszej cywilizacji. Jerozolima – miasto trzech religii, Betlejem, Nazaret – tu materializują się wyobrażenia o wielkiej przeszłości Izraela. Atrakcje wycieczki to także kąpiel w Morzu Martwym, podczas której bardzo słona woda pozwala utrzymać się na wodzie bez ruchu i jeep safari w malowniczym wąwozie Wadi Rum.
Trasa w Izraelu i Jordanii: ok. 1200 km.

 UWAGA: OSTATNIE 3 MIEJSCA!!

 

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Izraela. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 2 JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do JEROZOLIMY – świętego miejsca trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Zwiedzanie: Góra Oliwna z kościołem Dominos Flevit oraz kościołem Pater Noster, skąd rozpościera się niesamowity widok na błyszczącą w słońcu złotą Kopułę na Skale i Bramę św. Szczepana. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Przejście Cardo – jedną z najstarszych ulic Jerozolimy prowadzącą w kierunku Ściany Płaczu, Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 3 BETLEJEM - SAFED - AKKA - HAJFA - KANA GALILEJSKA - NAZARET
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie BETLEJEM: Bazylika Narodzenia Pańskiego, jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich oraz Grota Mleczna, gdzie według tradycji schroniła się Święta Rodzina w drodze do Egiptu. Przejazd do SAFED – centrum żydowskiego mistycyzmu skupionego wokół kabały. Spacer po pięknie położonym starym mieście. Następnie przejazd do miasta AKKA, jednego z najstarszych portów morskich na świecie. Zwiedzanie Cytadeli i spacer po starówce. Przejazd do HAJFY – pięknie położonej na zboczach góry Karmel z fantastycznymi ogrodami bahaitów. Zwiedzanie: klasztor Stella Maris i grota Eliasza. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Chrystus dokonał pierwszego cudu, zmieniając wodę w wino. Następnie NAZARET – zwiedzanie: kościół św. Józefa i Bazylika Zwiastowania – największa chrześcijańska bazylika na Bliskim Wschodzie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 4 JERASH - AMMAN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie granicy mostem Szejka Husajna. Przejazd do JERASH, nazywanego Pompejami Azji, zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych i najbardziej oryginalnych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Przejazd i zwiedzanie stolicy Jordanii – AMMANU: teatr rzymski, cytadela, skąd roztacza się widok na stare miasto. W obrębie wzgórza znajduje się pałac Umajjadów, świątynia Herkulesa, wieża Abbasydów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 5 MADABA - GÓRA NEBO - KERAK - KASR AL-SZAUBAK
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Królewską Drogą, która służy wędrowcom już ponad 3 tys. lat. Obecnie jest jedną z głównych dróg kraju, w której okolicy znajdują się najważniejsze zabytki. Przejazd do MADABY – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tu Mapa z Madaby – mozaika z VI w., zbudowana z ok. 2 mln elementów. Następnym punktem zwiedzania jest GÓRA NEBO, uważana za miejsce śmierci Mojżesza. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków krzyżowców – KERAK, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Przejazd do punktu widokowego, skąd można podziwiać przepiękną panoramę zamku KASR AL-SZAUBAK, jednej z pierwszych fortyfikacji krzyżowców w Ziemi Świętej. Zwiedzanie ruin kościoła krzyżowców m.in. sali recepcyjnej i sanktuarium Abu Sulejmana. Przejazd do hotelu w okolicy Petry. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. 
DZIEŃ 6 PETRA - AKABA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PETRY – ruin starożytnej twierdzy Nabatejczyków, ponownie odkrytej dla świata w 1812 r. przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Petra jest objęta patronatem UNESCO, a od 2007 r. figuruje na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer wąskim wąwozem Siq, mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu. Na jego ścianach można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Następnie zwiedzanie: Wielki Skarbiec, gdzie kręcono jeden z odcinków filmu o przygodach Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Themenos i miejsce składania ofiar. Przejazd do hotelu w AKABIE, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. 
DZIEŃ 7 WADI RUM
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd do WADI RUM – pustynnego wąwozu urzekającego przepięknymi pustynnymi krajobrazami. Około dwugodzinne jeep safari, podczas którego można podziwiać olbrzymie skalne góry w kolorze ochry, fantastycznie ukształtowane przez naturę. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 8 WYPOCZYNEK NAD MORZEM
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 9 MORZE MARTWE - SANKTUARIUM LOTA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd nad MORZE MARTWE, położone w najgłębszej depresji świata sięgającej ponad 400 m p.p.m. Wyjątkowa kąpiel: ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) morze wypycha pływającego na powierzchnię. Zwiedzanie SANKTUARIUM LOTA – bizantyjskiego zespołu klasztornego, który powstał w miejscu, gdzie według legendy po zniszczeniu Sodomy miał się schronić Lot wraz z rodziną. Powrót w hotelu, kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 10 WYPOCZYNEK NAD MORZEM
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 11 TEL AWIW
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przekroczenie granicy z Izraelem. Przejazd do TEL AWIWU, stolicy Izraela. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Czas wolny, przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

Wyjazd organizowany jest przy współpracy Biura Podróży Itaka.

*Wyjazd łączony z klientami indywidualnymi kontrahenta*

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi

 

 

Cena: 4.250 PLN/os.

*Określona część wyjazdu stanowi koszt uzyskania przychodu.


I rata: 2.250 PLN – przy zgłoszeniu 

II rata: 2.000 PLN – do dnia 10.IV.2018 r

 

Cena zawiera:

- przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Izrael – Warszawa,       

- obowiązkowe opłaty lotniskowe,

- przejazd autokarem zgodnie z programem wycieczki,     

- zakwaterowanie 10 noclegów w hotelach***: 3 w Izraelu, 7 w Jordanii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją(w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym + 1.300 PLN),

- wyżywienie: wyżywienie: 10 śniadań, 10 kolacji, 

- opiekę wykwalifikowanego pilota,

- ubezpieczenie KL i NW Itaka Simple – do 20.000€/ osoba,

- Warunki Rezerwacji Grupowych,

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (15 zł / osoba),

- Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

Cena nie zawiera:

- wydatków własnych,

- obowiązkowych opłat na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, opłaty graniczne: ok. 220 USD (dzieci do 12 lat – ok. 135 USD), napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.

- wizy: opłata wyjazdowa w Jordanii: ok. 15 USD,

- opłat fakultatywnych: Wadi Rum: 55 USD; wycieczka nad Morze Martwe: 55 USD.

UWAGA: Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Pliki do pobrania:

Popularność szkolenia: 1973 odsłony

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 27 kwi 2018 do 8 Maj 2018

Paro, Thimphu, Punakha, Dolina Phobjikha,  ...

Od 30 kwi 2018 do 7 Maj 2018

Niekończące się plaże z białym piaskiem,...

Od 31 Maj 2018 do 3 cze 2018

 Jedno z najczęściej odwiedzanych i...

Od 1 cze 2018 do 12 cze 2018

 Xi’an, Armia Terakotowa,...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy