INDONEZJA - Orangutan śni na Jawie

Od środa, 24. Kwiecień 2024 do niedziela, 5. Maj 2024

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Nasza propozycja wyprawy do Indonezji nie jest standardowym programem w tamtejsze rejony. Na początek wybraliśmy jeszcze nieodkrytą przez masowego turystę Sumatrę – jedno z dwóch miejsc na Ziemi, gdzie w naturalnym środowisku spotkać można orangutany.

Kolejnym przystankiem będzie Jawa, gdzie odwiedzimy największe buddyjskie i hinduistyczne kompleksy świątynne i zobaczymy spektakularny wschód słońca nad trzema wulkanami oraz zajrzymy do krateru czynnego wulkanu Bromo. Po wizycie na Jawie odbędziemy 2-dniowy rejs, w trakcie którego zobaczymy słynne warany - smoki z Komodo, udamy się na punkty widokowe na małych wysepkach i ciut wypoczniemy na rajskich plażach. Nie zabraknie też szybkiego rzutu oka na Bali.

Wyprawa do Indonezji to olbrzymia dawka wielu różnorodnych wrażeń i przeżyć oraz prawdziwa feeria barw, zapachów, widoków i smaków Azji.

 

SUMATRA - BUKIT LAWANG SPACER PRZEZ LAS TROPIKALNY W POSZUKIWANIU ORANGUTANÓW MEDAN - YOGYAKARTA - BOROBODUR - PRAMBANAN WULKAN BROMO - REJS W POSZUKIWANIU SMOKÓW Z KOMODO - PADAR ISLAND - RÓŻOWA PLAŻA BALI W PIGUŁCE

 

 

PROGRAM:
 
DZIEŃ 1 – 24.04.2024
WYLOT Z POLSKI
Spotkanie na Lotnisku Okęcie w Warszawie przy stanowisku oznaczonym logo IDF. Powitanie uczestników grupy. Rozdanie dokumentów podróży i odprawa biletowo –bagażowa. Nocny przelot przez Doha na Sumatrę.
 
DZIEŃ 2 – 25.04.2024
PRZYLOT NA SUMATRĘ I DROGA DO BUKIT LAWANG – WRÓT DŻUNGLI!
Przylot do Medan w godzinach popołudniowych. Medan dwumilionowe miasto, trzecie co do wielkości w Indonezji i największe na Sumatrze. Wśród mieszkańców metropolii spotkać można Chińczyków, Hindusów, Malajów czy Jawajczyków. Wyboistą drogą pojedziemy do samego serca Jawy - Bukit Lawang, wioski położonej na pograniczu dżungli, w której żyją orangutany. Nazwa wioski oznacza dosłownie „drzwi do dżungli”. Imponująca przyroda Bukit Lawang to dziś centrum ekologiczne, z którego można wybrać się na wyprawy po dżungli, by podglądać dzikie zwierzęta, wsłuchiwać się w śpiewy egzotycznych ptaków i słuchać głośnego brzęczenia owadów. Po szczęśliwym przybyciu w to emanujące dobrą energią miejsce, zakwaterujemy się w Eco Lodgy w Bukit Lawang znajdującej się na samym skraju lasu tropikalnego. Jest to miejsce wyjątkowe nie tylko poprzez swoje doskonałe położenie, ale również przez filozofię jej przyświecającą – ochrony bioróżnorodności sumatrzańskiej dżungli i jej najsłynniejszych mieszkańców – orangutanów. Zakwaterowanie w dwupiętrowych domkach, w komfortowych pokojach z balkonem i widokiem na ogród lub dżunglę. Koniec dnia uprzyjemni nam pyszna kolacja w bambusowej, hotelowej restauracji przy głośnym „śpiewie” cykad.  Chętni po kolacji mogą przejść na drugi taras głównego, otwartego budynku logdy, gdzie znajdują się pufy, huśtawki i hamaki do relaksu i zatracenia w dźwiękach lasu.
 
DZIEŃ 3 – 26.04.2024
BUKIT LAWANG – SPACER PRZEZ LAS TROPIKALNY W POSZUKIWANIU ORANGUTANÓW
Całodzienny trekking, podczas którego przemierzymy wspaniałą dżunglę Parku Narodowego Gunung Leuser usytuowanego nad rzeką Bohorok, dostarczy wielu wrażeń. To miejsce wybrały orangutany do życia. Tu będziemy mogli podpatrzeć pojedyncze osobniki lub całe rodziny. Orangutan dosłownie oznacza „człowiek z lasu” i właśnie w lesie deszczowym będziemy ich szukać. Towarzyszyć nam będzie ranger – przewodnik, który doskonale zna tutejsze tereny i zna niemal każdego osobnika z nadanego mu imienia. Spotkanie z orangutanem to doświadczenie unikalne – oczywiście najpierw grupa zostanie przeszkolona jak odpowiednio reagować na dość ciekawskie i obserwujące turystów małpy. Każdy orangutan ma swoją historię, swoje zwyczaje i oczywiście nastroje. Będziemy na ich terenie – Park Narodowy Gunung Leuser nie jest sanktuarium ani zamkniętym rezerwatem, dlatego tym ciekawiej jest wypatrywać orangutany w ich absolutnie naturalnym środowisku. Orangutan sumatrzański jest gatunkiem zagrożonym, szacuje się, że zostało już tylko ok. 7300 osobników. Największym zagrożeniem dla tych małp człekokształtnych jest oczywiście człowiek, który poprzez wypalanie lasów niszczy środowisko naturalne orangutanów. Mimo wszystko tereny, które będziemy przemierzać są ulubionym obszarem orangutanów, więc spotkanie co najmniej kilku (jeżeli nie kilkunastu) osobników podczas naszej wyprawy jest niemal gwarantowana. Poza orangutanami, niekwestionowanymi gwiazdami sumatrzańskiej dżungli są: gibony, makaki, dzioborożce, pawie, krokodyle, tapiry czy langury. Sumatrzańską dżunglę zamieszkują też słonie i nosorożce sumatrzańskie, niedźwiedzie malajskie i tygrysy. Lunch w postaci pikniku w dżungli. Powrót na kolację i nocleg do lodgy.
 
DZIEŃ 4 – 27.04.2024
BUKIT LAWANG- DRUGI DZIEŃ W POSZUKIWANIU ORANGUTANÓW / PRZEJAZD DO MEDAN
Śniadanie w lodgy, a następnie półdniowy trekking w poszukiwaniu orangutanów. Powrót do hoteliku na lunch i krótki odpoczynek. Po południu wykwaterowanie, przejazd do Medan, zakwaterowanie w hotelu 4*, kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 5 – 28.04.2024
MEDAN-YOGYAKARTA
Po śniadaniu przejazd z hotelu na lotnisko w Medan, następnie przelot do Yogyakarty. Po wylądowaniu - zwiedzanie Yogyakarty w rikszach, które przewiozą nas przez najciekawsze zakątki miasta będącego kulturalną stolicą Indonezji. Popołudniowa przejażdżka będzie też okazją do zakupów – nie ma bowiem możliwości, by przejść obojętnie obok masy sklepików. Typową pamiątką mogą być kolorowe tkaniny czy ubrania wykonane metodą batików – malowania woskiem. Wieczorem kolacja i przejazd do 4* hotelu w Yogyakarcie.
 
DZIEŃ 6 – 29.04.2024
BOROBODUR –NAJWIĘKSZA BUDDYJSKA ŚWIĄTYNIA ŚWIATA I PRAMBANAN – KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ HINDUISTYCZNYCH
Śniadanie w hotelu. Przejazd do największej na świecie świątyni buddyjskiej Borobodur. Zbudowana około 750 roku, wpisana na listę UNESCO olbrzymia kamienna świątynia składająca się z kilkudziesięciu stup w kształcie dzwonów, stanowi obowiązkowy punkt każdego, kto odwiedza Indonezję. Ze świątyni roztacza się zachwycający widok na otaczającą ją dżunglę! Odwiedzimy też kompleks świątyń hinduistycznych Prambanan, również wpisanych na listę UNESCO w 1991 roku i stanowiących obok Borobodur „must see” Jawy!
W Prambanan każda budowla składa się ze stref: Bhurloka: strefa Ziemi, najniższa strefa ludzi, zwierząt oraz demonów wraz z ich żądzami, pożądaniem i bezbożnym stylem życia, Bhuwarloka: strefa atmosfery tj. środkowa strefa świętych ludzi, ascetów, mniejszych bogów. Ludzie tutaj mają możliwość zobaczenia „światła dobra” oraz Swarloka: strefa Nieba, najwyższa i najświętsza kraina bogów. Po południu chwila na odpoczynek w hotelu. Kolacja i nocleg,
 
DZIEŃ 7 – 30.04.2024
WEJŚCIE NA WULKAN BROMO
Śniadanie w hotelu, przejazd na lotnisku. Przelot z Yogyakarty do Surabaya (czas trwania lotu: 1h). Następnie podjedziemy pod sam wulkan Bromo (przejazd zajmie nam ok 3.5 godziny). Przemierzymy pustynny teren (spacer po w większości płaskim terenie ok. 40 min), z którego „wyrasta” słynny wulkan i po kamiennych schodach (245 schodów – około 20 min wejścia) wejdziemy na szczyt, by zajrzeć do samego krateru mającego ok. 700 m. średnicy. Wulkan Bromo oraz otaczający go towarzysze, są najbardziej widowiskową panoramą wschodniej Indonezji. Sam Bromo mierzy 2329 m – łatwo więc dostrzec go z daleka, szczególnie, że stale wyrzuca z siebie siarkowe wyziewy. Podczas sierpniowego festiwalu Kesodo, tysiące ludzi wybiera się do wulkanicznego krateru, by złożyć ofiary z ryżu, owoców, kwiatów i zwierząt. W ten sposób proszą bogów o błogosławieństwo na kolejny rok. Po pierwszym zetknięciu z wulkaniczną siłą, przejedziemy do wulkanicznej wioski i zakwaterujemy się w górskim pensjonacie z olbrzymim tarasem widokowym, skąd rozpościera się wulkaniczna panorama. Odpoczynek w hotelu, czas na kolację i sen przed kolejnym dniem.
 
DZIEŃ 8 – 01.05.2024
WSCHÓD SŁOŃCA NAD WULKANEM BROMO
Nie ma co ukrywać, że głównym celem wycieczek w te okolice są spektakularne wschody słońca. Widoku tego nawet nie warto opisywać – oddanie takiego zjawiska słowami jest po prostu niemożliwe. Czeka nas bardzo wczesna pobudka - wstaniemy już o 3:00 nad ranem by o 3:30 rozpocząć przejazd jeepami ku powitaniu słońca. Jeepy wwiozą nas na sam słynny punkt widokowy. Po krótkiej przerwie na kawę czy gorącą czekoladę czas na niezwykłe zjawisko - wschód słońca nad trzema wulkanami. Z gęstej, białej mgły powoli wyłaniać się będą – słynny, aktywny i dymiący Bromo (2329 m), zielony Kursi (2581 m) i niemal idealny stożek Batok (2440 m). W tle dumnie piętrzył będzie się najwyższy szczyt Jawy – wulkan Semeru (3676 m n.p.m.). Doświadczanie wschodu słońca z takim widokiem jest niemal mistyczne! Po wschodzie słońca, śniadanie w hoteliku i wykwaterowanie, a następnie przejazd na lotnisko w Surabayi. Stamtąd przelecimy na Bali. Po przylocie kolacja i nocleg w hotelu 4* przy lotnisku.
 
DZIEŃ 9 – 02.05.2024
REJS W POSZUKIWANIU SMOKÓW Z KOMODO
Rano transfer na lotnisko i przelot na wyspę Flores. Następnie przedostaniemy się do portu, gdzie zostaniemy zakwaterowani na wyczarterowanych specjalnie dla naszej grupy, na wyłączność, dwupokładowych, wygodnych statkach o hotelowym standardzie odpowiadającym 3,5/4*. Każda kajuta 2-osobowa posiada prywatną łazienkę, wygodne łóżka, pościel, ręczniki etc.). Część pokładu stanowi jadalnia, gdzie serwowane będą śniadania, lunche i kolacje specjalnie przygotowaneprzezzałogę i szefa kuchni. Każda łódź ma również do dyspozycji pokład do opalania z leżakami/pufami i sprzęt do snorkellingu. Pierwszy przystanek to czas na chwilę relaksu na niebiańskiej plaży. Następnie odwiedzimy też wyspę Rinca, bo właśnie na niej czeka nas bliskie spotkanie ze smokami! To tę wysepkę najliczniej zamieszkują olbrzymie warany, czyli największe na świecie jaszczurki, dorastające nawet do 3 metrów i ważące 150 kg. Zawarte w ich ślinie enzymy są śmiertelnie trujące, warany potrafią biegać szybciej niż człowiek, a uderzenie ogona ma siłę dwóch ton. Oczywiście lokalny przewodnik zadba o wszelkie środki ostrożności tak, aby nikomu nie stała się krzywda - pokaże nam też miejsce, gdzie smoków jest najwięcej. Piękny dzień pożegnamy na wyspie Kalong Island – zwaną Wyspą Nietoperzy. Przypłyniemy do jej brzegów o zachodzie słońca, bo o tej porze będziemy mogli powitać jej najsłynniejszych mieszkańców. Obiad i kolację zjemy na statku, który także ukołysze nas do snu w kajutach.
 
DZIEŃ 10 – 03.05.2024
DRUGI DZIEŃ REJSU: PUNKT WIDOKOWY NA WYSPIE PADAR I RÓŻOWA PLAŻA
Śniadanie na statku, Rankiem dobijemy do brzegów Padar Island - jest to trzecia co do wielkości wyspowa część Parku Narodowego Komodo. Dla chętnych – wejście (20 min) na punkt widokowy na tej ciekawie ukształtowanej wyspie oraz wizyta na różowej plaży - jednej z siedmiu na świecie.  Swój kolor zawdzięcza mikroskopijnym organizmom zwanym otwornicami – wytwarzają one czerwony pigment w rafach koralowych. Lunch na pokładzie.  Po lunchu – przejazd na lotnisko i przelot na Bali. Lądowanie we wczesnych godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu 4* w Ubud. Kolacja i nocleg.
*Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany trasy rejsu ze względu na warunki pogodowe.
 
DZIEŃ 11 – 04.05.2024
BALI W PIGUŁCE / LOT POWROTNY DO POLSKI
Śniadanie w hotelu. Do południa – czas na relaks przy hotelowym basenie. Następnie wykwaterowanie. Przejazd do Świątyni Oczyszczenia – Tirta Empul. Kompleks hinduistycznych świątyń odwiedzają zarówno turyści, jak i pielgrzymujący Balijczycy chcący zaczerpnąć kąpieli w sadzawce oczyszczenia. Po świątyni pojedziemy zobaczyć słynne tarasy ryżowe i napić się balijskiej kawy. Następnie pożegnalny lunch. Przejazd na lotnisko w Denpasar, odprawa biletowo – bagażowa i nocny lot do Doha.
 
DZIEŃ 12 – 05.05.2024
LĄDOWANIE W WARSZAWIE
Przelot na trasie Doha - Warszawa, pożegnanie uczestników i zakończenie wyprawy.
 
 
Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży B.P. Terra Aventura, grupa na wyłączność firmy IDF.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

Liczba miejsc ograniczona!

 

 

Termin: 24.04-05.05.2024 (12dni)

Cena (zależna od ilości zapisanych uczestników):

16 – 20 osób: 14 980 PLN/os.+ 2 890 USD/os.*
21 – 24 osób: 14 480 PLN/os. + 2 660 USD/os.*
* Płatne w Polsce w USD (tylko przelewem) lub równowartość w PLN według kursu sprzedaży JPY w Pekao S.A. z dnia wpłatyhttps://www.pekao.com.pl/kursy-walut.html 
Cena od osoby przy grupie min. 16 pax
 
Harmonogram:
I rata: 7 000pln/os.+ (opcjonalnie dobrane ubezpieczenie w razie rezygnacji) - przy zgłoszeniu
II rata: 7 980pln/os. (przy grupie 16-20 osób); 7 480pln/os. (przy grupie 21-24 osób) - do dnia 25.02.2024 (wysokość wpłaty po potwierdzeniu frekwencji)
III rata: 2 890USD/os. (przy grupie 16-20 osób); 2 660USD/os. (przy grupie 21-24 osób) - do dnia 30.03.2024  (wysokość wpłaty po potwierdzeniu frekwencji)
 
 
PROPONOWANE PRZELOTY wg. czasu lokalnego:
Przeloty linią Qatar Airways:
 
Wylot z Polski:
24.04.2024       Warszawa – Doha                 17:40 – 00:10+1
25.04.2024       Doha – Medan                       02:40 – 13:45
 
Powrót do Polski:
04.05.2024       Denpasar – Doha                 18:55 – 23:30
05.05.2024       Doha – Warszawa                 02:45 – 07:40
 

 

CENA ZAWIERA:
 • Przelot główny liniami Qatar Airways klasą ekonomiczną na trasie Warszawa – Doha – Medan oraz Denpasar – Doha – Warszawa.
 • 5 przelotów wewnętrznych lokalnymi liniami lotniczymi.
 • Noclegi w pokojach i kajutach 2-osobowych w hotelach i eco lodgy 3* oraz 4*.
 • Wyżywienie: śniadania, lunche, kolacje.
 • Napoje: woda podczas wycieczek.
 • Atrakcje wymienione w programie.
 • Bilety wstępów według programu.
 • Ubezpieczenie UNIQA NW 4000 €, KL 150 000 € ubezpieczenie bagażu 400 EUR.
 • Przygotowanie materiałów informacyjnych.
 • Opieka pilota Terra Aventura.
 • Opieka przewodników lokalnych.
 • Składka na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Powierniczy.
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.
 
CENA NIE ZWIERA:
 • Napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz posiłków nie wymienionych
  w programie.
 • Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej.

 Zdjęcia umieszczone w ofercie są poglądowe. Zdjęcia oddają standard łodzi, lecz moga mieć inny układ pokoju, inaczej zaaranżowany sundeck, jadalnie etc..

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE:

 • Formularz rezerwacji online (poniżej)
 • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
  na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
  z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia.

Popularność szkolenia: 247 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29