EPOKA LASERA W STOMATOLOGII 01-02.04.2022Terminy:


Od piątek, 1. Kwiecień 2022 do sobota, 2. Kwiecień 2022EPOKA LASERA W STOMATOLOGII

Esencja wiedzy na dwudniowym kursie wprowadzającym do stomatologii laserowej

 

 

Godziny: 08:00-18:00

Miejsce: Gdańsk, IMPLA-DENT ul. Kartuska 312

Punkty edukacyjne: 19 punktów

 

 

 

Prelegenci i koordynatorzy merytoryczni:

 
Profesor Ac Phd MSc Reem Hanna
BDS, PhD, MSc, PGDipSed, PGDipAP, PGCert.AP, FAHE, Specialist Oral Surgeon
Professor ac. Reem Hanna is a faculty member at Department of Surgical Sciences and Integrated Diagnostics/University of Genoa (UniGe), where she teaches on Academic Master Degree in Laser Dentistry. She is an Associate Specialist in Department of Oral Surgery/King’s College Hospital/London/UK and an Honorary Associate Professor at UCL-Eastman Dental Institute/UK, where she is the coordinator and lead of Fellowship Courses in Laser Dentistry for dentists, hygienists and therapists.
She is an educator, clinician and experienced researcher. She lectures on the use of photobiomodulation in various clinical applications, as well on the use of antimicrobial photodynamic therapy and surgical laser in oral applications.
She has been invited to present her work at several international conferences, as an invited/keynote presenter. She achieved her PhD in Photomedicine from UniGe/2020 and has received publications in over 32 peer reviewed papers on the use of phototherapy in dentistry. She is an Executive Board Member and Chair of the Scientific Committee of British Medical Laser Association.
 
 dr hab. dr hab. Elżbieta Dembowska
Jest absolwentką  I Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Odbywała staże naukowe w Lund (Szwecja), we Frankfurcie na Uniwersytecie Goethe’go, w Kolumbii w zakresie implantologii i technik augmentacyjnych, w zakresie patologii jamy ustnej roczne podyplomowe studia na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie. Posiada specjalizacje ogólną w stomatologii, periodontologii i protetyki stomatologicznej. Obecnie kierownik Zakładu Periodontologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorką lub współautorką 12 rozdziałów, 8 w książkach i  w dwóch monografiach Jest autorem i współautorem ok. 200 prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Ponadto pracę naukową uzupełniają komunikaty przedstawione podczas 73 zjazdów, konferencji i sympozjów krajowych i zagranicznych. Posiada specjalizacje w zakresie stomatologii ogólnej, periodontologii i protetyki stomatologicznej.
Rozprawa  habilitacyjna  n.t.: ”Zależność między kompleksowym leczeniem periodontologicznym a leczeniem ortodontycznym u pacjentów z zaawansowanym przewlekłym i agresywnym zapaleniem przyzębia” podkreśla główne  zainteresowania i  trendy  w kierunku interdyscyplinarnego leczenia pacjentów w przebiegu zaawansowanych postaci zapaleń przyzębia. W swoim dorobku posiada napisane  rozdziały w monografiach na temat wielospecjalistycznego leczenia zapaleń przyzębia. 
Prowadzi od 20  lat szkolenia i  kursy z zakresu  leczenia zapaleń przyzębia, laseroterapii stomatologicznęj i fizykoterapii, mikrochirurgii przyzębia oraz implantologii dla osób specjalizujących  i doskonalących się w w tym zakresie. Jest członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw stomatologicznych. Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTS).
 
 
 dr MSc Magdalena Pawelczyk-Madalińska
Specjalista stomatologii ogólnej i periodontologii, implantolog, MSc Laser Dentistry (UniGe), absolwentka Wydziału Stomatologii GUM-ed. Moje zainteresowanie laseroterapią datuje się na przełom XX i XXI wieku, kiedy to zobaczyłam laser Er,Cr:YSGG w akcji podczas Konferencji w Paryżu. Od tego czasu na co dzień posługuję się laserem w prywatnej praktyce w Gdańsku. Lubię pracować sprzętem, który znam i rozumiem jego działanie dlatego zainteresowałam się studiami w tym kierunku i ukończyłam wydział Laseroterapii Dentystycznej na Uniwersytecie w Genui i od tej pory różne lasery nie mają przede mną tajemnic. Od początku swojej drogi zawodowej traktuję pacjentów w sposób bardzo holistyczny. Przez kilkadziesiąt lat oprócz zgłębiania wiedzy w kraju i za granicą oraz prowadzenia własnej kliniki dzielę się swoimi umiejętnościami podczas szkoleń praktycznych i wykładów dla lekarzy. Jestem współautorką podręcznika dla higienistek i lekarzy oraz filmów dydaktycznych. Pragnę podzielić się z Państwem swoją wiedzą zdobytą na wiodącej uczelni medycznej we Włoszech Universita di Genova w Departamencie Stomatologii pod opieką znanego na całym świecie Profesora Stefano Benedicenti. Moim mentorem podczas tej drogi był początkowo Steven Parker, a potem wybitna Profesor Reem Hanna, którą będziemy mieli zaszczyt gościć jako prelegenta i współautora Curriculum. Obecnie prace badawcze prowadzę pod kierunkiem Dr hab.n med. Elżbiety Dembowskiej z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego PTP, Polskiego Towarzystwa Stomatologii PTS aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE,  IFED (International Federation of Esthetic Dentistry ), Polskiego Stowarzyszenia Implantologów PSI, fundacji do walki z nowotworami jamy ustnej,, Z Uśmiechem przez Życie” oraz przez lata International Academy of Periodontology IAP. 
Przez ponad 20 lat oprócz zgłębiania wiedzy w kraju i za granicą oraz prowadzenia własnego Centrum Stomatologii i Periodontologii FAN-DENT w Gdańsku dzieliłam się swoimi umiejętnościami podczas szkoleń i wykładów dla lekarzy. Jestem autorką kilkunastu artykułów i współautorką podręcznika dla higienistek i lekarzy oraz filmów dydaktycznych. Współpracowałam jako konsultant z wiodącymi koncernami medycznymi pracującymi nad nowymi urządzeniami i technologiami. Obecnie pragnę podzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach prowadzonych szkoleń.
 
 

P R O G R A M:

Dzień pierwszy: Zastosowanie lasera w tkankach twardych (szkliwo, zębina, kość i złogi nazębne)

08:00-08:30 Rejestracja

08:30-10:00 Fizyka lasera, jak działa laser?

10:00-11:00 Interakcja laserów z tkanką twardą

11:00-11:20 Przerwa na kawę

11:20-13:00 Kliniczne zastosowanie różnych długości fal w tkankach twardych i endodoncji

13:00-14:00 Przerwa na lunch

14:00-15:30 Jak korzystać z laserów w codziennej praktyce - inteligentne podstawowe obliczenia konieczne w pracy laserem (pracuj bez komplikacji i powikłań) - pytania

15:30-17:30: Sesja praktyczna, aplikacje laserowe tkanek twardych

 

Dzień drugi: Zastosowanie laserów  w tkankach miękkich i fotobiomodulacja

08:00-08:30 Spotkanie przy kawie i rozmowa o pierwszym dniu – krótkie podsumowanie

08:30-10:00 Interakcja lasera z tkankami miękkimi i praktyczne kliniczne zastosowanie różnych długości fal na tkanki miękkie i do leczenia endodontycznego

10:00-11:00 Koncepcja fotobiomodulacji i mechanizmy działania

11:00-11:20 Przerwa na kawę

11:20-13:00 Zastosowania laserów w periodontologii i implantologii

13:00-14:00 Przerwa na lunch

14:00-17:00 Przypadki kliniczne laser w chirurgii jamy ustnej, patologii i medycynie jamy ustnej

15:00-19:00 Sesja praktyczna, aplikacje laserowe w tkankach miękkich, wybielanie laserem

 

Całe wydarzenie będzie tłumaczone w specjalistycznej terminologii na język polski.

 

 

Liczba miejsc ograniczona!

 

 

 

Cena specjalna: 4.950 zł/os. do 28.02.2022

Cena regularna: 5.950 zł/os.

 

Przewidziana liczba uczestników: 22*

*W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

 

Cena zawiera:

- Materiały konferencyjne, naukowe

- Przerwy kawowe, lunch wg. programu

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 506 097 598
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJE ONLINE:

  • Formularz rezerwacji online (poniżej)
  • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
    na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
    z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Pliki do pobrania:

Pliki do pobrania: 
Popularność szkolenia: 1056 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 4 lip 2022 do 11 lip 2022
Hotel SENTIDO THASSOS IMPERIAL...
Od 6 sie 2022 do 14 sie 2022

NOWOŚĆ! Hotel Caprici Beach Hotel & Spa****/ HB...

Od 31 sie 2022 do 7 wrz 2022
Hotel BG Pontinatx Beach Club**** /...
Od 4 wrz 2022 do 11 wrz 2022
Hotel Club Esse Palmasera Resort...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Konkurs objęty honorowym patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej, Polskiego...

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30