EKWADOR & WYSPY GALAPAGOS - kraj szalonej geografii

Od niedziela, 12. Listopad 2023 do czwartek, 23. Listopad 2023

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

Ekwador, czyli równik. Kraj, swoją nazwę zawdzięcza największemu równoleżnikowi przecinającemu go niemal na pół. To państwo szalonej geografii, gdzie w ciągu jednego dnia można się kąpać w morzu i tego samego dnia stanąć na pokrytych lodowcami szczytach łańcucha Andyjskiego. Krajobrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie przechodząc od plaż po wysokogórskie i od wysokogórskich po nizinne w dorzeczu Amazonki.  Do tego dochodzą oddalone 1000 km od kontynentu - wyspy Galapagos. Zarówno na kontynencie jak i na wyspach dominuje krajobraz kształtowany przez wulkany. Zróżnicowanie terenu, klimatu skutkuje też nieprawdopodobnym bogactwem fauny i flory. Bioróżnorodność Ekwadoru należy do największych na świecie.

Wyspy Galapagos to jedno wielkie laboratorium tłumaczące procesy ewolucji nie tylko dla Karola Darwina i jemu współczesnych, ale również dla współczesnych odwiedzających. Unikalna szata roślinna i świat zwierzęcy tworzą fascynujący ekosystem nie mający swojego odpowiednika nigdzie indziej na świecie.

Ekwadoru nie można postrzegać tylko poprzez przyrodę. Bardzo bogata historia i położenie na styku szlaków handlowych pomiędzy północną i południową częścią kontynentu amerykańskiego doprowadziło do rozwoju cywilizacji zanim stanęli na tych terenach Europejczycy. Ci zaś odcisnęli swoje piętno tworząc kolonialny obraz Ekwadoru. Obecnie Ekwador to nowoczesny kraj latynoamerykański, w którym jak w tyglu mieszają się różne wpływy i rasy, historia i teraźniejszość. Wszystko to tworzy egzotyczną unikalną mieszankę, w której warto się zanurzyć, aby poznać ten „równikowy organizm” jakim jest to latynoamerykańskie Państwo wciśnięte pomiędzy sąsiadów: Kolumbię i Peru.

 
PROGRAM:
DZIEŃ 1
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot do Ekwadoru z przesiadką w Amsterdamie liniami lotniczymi KLM. Przylot do Quito w godzinach późno popołudniowych. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Amazonii. Przejazd przez Kordylierę Wschodnią. Pierwszy postój u stóp wulkanu Antisana wznoszącego się na wysokość 5753 m n.p.m. W miejscowości Papallacta kąpiel w gorących wulkanicznych źródłach przed dalszą podróżą do Amazonii. Z Papallacta podróż drogą ostro opadającą w dół w stronę Amazonii.   Obserwacja zmieniającej się roślinność i krajobrazu, wysokogórskie trawy i górski las tropikalny stopniowo ustępował będzie gęstym lasom wchodzącym w skład dorzecza Amazonki. Po przyjeździe nad rzekę Napo, przesiadka na łodzie i transfer łodziami do Lodge malowniczo położonego nad brzegiem rzeki Napo. Kolacja i nocleg w lodge.
 
DZIEŃ 3
Dzień ten rozpocznie wczesne śniadanie, po którym nastąpi ekspedycja do dżungli. Rozpoczniemy od podróży tradycyjnymi łodziami do centrum rehabilitacji lokalnych zwierząt odebranych ludziom z hodowli. Zwiedzanie centrum oraz spacer po dżungli. Na zakończenie spływ na dętkach od traktorów rzeką z powrotem do lodge. Po obiedzie pokaz płukania złota oraz wizyta na tradycyjnej plantacji kakaowców. Wieczorem wizyta w lokalnej społeczności na poczęstunku składającym się z pysznych wysokobiałkowych larw przygotowywanych przez lokalnych mieszkańców lasu tropikalnego.  
 
DZIEŃ 4
Po obiedzie opuszczając gościnne brzegi rzeki Napo łodziami udamy się do miejsca skąd autobus zabierze nas z powrotem na ekwadorskie wyżyny. Najpierw wąskim kanionem rzeki Pastaza będziemy się wspinać do wodospadu Ogon Diabła majestatycznie opadającego do doliny rzecznej, następnie typową „lokalną kolejką linową” przeprawimy się na drugi brzeg kanionu. Po południu dotrzemy do Banos, malowniczego miasteczka u stóp wulkanu Tunguraua. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i popołudniowe zwiedzanie leniwego miasteczka słynącego z sanktuarium poświęconemu kultowi Matki Boskiej. Kolacja. Nocleg.
 
DZIEŃ 5
Po wczesnym śniadaniu, wyjazd z Banos i przejazd w kierunku Parku Narodowego Cotopaxi. Park Narodowy Cotopaxi został założony wokół klasycznego stratowulkanu wznoszącego się niemal na 6 tys. m wysokości n.p.m. Dojazd do parkingu na wysokości 4 500 m n.p.m., dla chętnych możliwość trekkingu do schroniska położonego na 4800 m n.p.m. Następnie wizyta nad laguną i obserwowanie stad dzikich koni zamieszkujących podnóże wulkanu. Na zakończenie wizyta w hacjendzie La Cienega – starej tradycyjnej hacjendzie z czasów kolonialnych, gdzie czas się zatrzymał. Kolacja w tradycyjnych wnętrzach. Transfer do Quito. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 6 WYPA BALTRA I MOSQUERA
Wczesnym rankiem transfer na lotnisko i przelot na wyspę Baltra na Galapagos. Lądowanie na lotnisku, które w czasach II wojny światowej pełniło rolę amerykańskiego lotniska wojskowego strzegącego wschodniej drogi do Kanału Panamskiego. Po przylocie dopełnienie formalności wjazdowych do Parku Narodowego Galapagos i transfer na jacht Fregata, który na kolejne 5 dni będzie bazą podczas zwiedzania wysp. Po wejściu na jacht powitanie pasażerów przez załogę i lokalnych przewodników. Obiad. Po obiedzie wizyta na wyspie Mosquera. Transport pontonem na plażę na wyspie. Wyspa jest długą łacha piachu pomiędzy wyspami Baltara i Seymour Norte. Wyspę zamieszkuje kolonia uchatek, oraz ptaków morskich. Możliwość spaceru około 1km oraz snorkellingu i pływania z uchatkami. Kolacja i nocleg na jachcie. W nocy jacht płynie na wyspę Isabela.
 
DZIEŃ 7 WYSPA FERNANDIAN I IZABELA
Po śniadaniu wypłyniecie pontonem do grot zlokalizowanych na przylądku Vincente Roca na wyspie Izabela. Snorkelling czyli pływanie z maską i rurką, obserwacja koników morskich, płaszczek, iguan morskich gniazdujących na brzegach, żółwi morskich, rozdymek. Brzegi groty zamieszkiwane są przez pingwiny galapagoskie oraz głuptaki z gatunku niebieskonogich i Nazca. Powrót na obiad na jacht. Po południu wizyta na przylądku Espinoza na wyspie Fernandina. Zejście na ląd i spacer ok 1,5h – oglądanie zastygłej lawy oraz kolonii iguan, pingwinów i pelikanów, kormoranów oraz charakterystycznej flory w postaci kaktusów lawowych. Kolacja i nocleg na jachcie.
 
DZIEŃ 8 WYSPA IZABELA
Po śniadaniu wizyta w zatoce Urbina, zejście z pontonu na plażę. Zatoka jest położona w zachodniej części wyspy Izabela u stóp wulkanu Aledo. Spacer pośród odsłoniętych formacji skalnych stworzonych przez korale i muszle. Po drodze spotkanie z kolonią iguan lądowych i kormoranów. Po spacerze możliwość plażowania i snorkelowania u brzegów wyspy. Obiad na jachcie. Po południu wizyta w zatoce Tagus, będącej w przeszłości portem dla statków wielorybniczych. Imiona statków były wypisywane w tzw. grocie wielorybników. Spacer początkowo przez suchy las złożony z tzw. Palo Santo drzew z rodziny palisandrowców do jeziora Darwina. Następnie spacer dookoła jeziora i wizyta na punktach widokowych na wulkany Darwin i Wolf. Po spacerze rejs wzdłuż klifów obserwacja pingwinów, kormoranów, głuptaków, pelikanów oraz krabów. Możliwość snorkellingu w zatoce. Kolacja i nocleg na jachcie.
 
DZIEŃ 9 WYSPA SANTIAGO
Po śniadaniu wizyta w porcie Egas, lądowanie na czarnej plaży w zatoce James. Spacer do słonego karteru ok 1,5h, obserwacja zięb Darwina, endemicznych jastrzębi galapagoskich, iguan morskich oraz krabów lekkostopych. Czas na plażowanie lub snorkelowanie. Obiad na jachcie po obiedzie wizyta w miejscu nazywanym chiński kapelusz. Spacer pośród formacji lawowych, tuneli i kaktusów lawowych oraz porastających skały endemicznych formacji Sesuvium. Snorkelling. Po pływaniu powrót na jacht. Kolacja i nocleg na jachcie.
 
DZIEŃ 10 WYSPA SANTA CRUZ I BALTRA
Rano po śniadaniu zejście z jachtu i przejście do Stacji Charlesa Darwina. Obserwacja żółwi lądowych w stacji zajmującej się ochroną wielkich żółwi z Galapagos. Następnie transfer autobusem na lotnisko na wyspie Baltra i wylot do Quito. Przylot po południu do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja na starym mieście w Quito.
 
DZIEŃ 11
Rano wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Mitad del Mundo, miejsce, gdzie przebiega linia równika. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.
 
DZIEŃ 12
Przylot do Amsterdamu i przesiadka na lot do Warszawy.

Jacht Fregata: https://youtu.be/3NjEOHY5w18

 

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży B.P. Terra Aventura, na wyłączność dla firmy IDF.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.
 

Liczba miejsc ograniczona! 

 

W związku ze złożonością wyjazdu i koniecznością założenia rezerwacji na jachcie, 
uprzejmie prosimy o decyzję odnośnie uczestnictwa najpóźniej na początku lutego.

 

 

Dostępne terminy:
26.11-07.12.2023 (12dni) - pozostały 2 miejsca
12-23.11.2023 (12dni) - pozostało 6 miejsc
 
Cena: 12.000pln/os. + 4.000usd/os.*
Liczba uczestników: minimum 10, maksymalnie 14 osób
 
Harmonogram wpłat:
I rata: 6.000pln/os. - przy zgłoszeniu
II rata: 4.000usd/os*. - do 10.04.2023
III rata: 6.000pln/os. - do 10.07.2023
*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty BNP Paribas Bank Polska:  https://www.bgzbnpparibas.pl/kursy-walut lub wpłata w USD.
 
 
Bieżący rachunek (wpłata w złotówkach):
PKO BP IX O/W-wa 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
 
Konto walutowe
Swift = BIC
Konta w Kantor Alior Bank IBAN:
Alior BankSwift: ALBPPLPW
 
*Dolary amerykańskie USD:
PL 70 2490 1057 0000 9901 3047 0453
 
 
CENA ZAWIERA:
- Zakwaterowanie w hotelu 4* w Quito w pokojach dwuosobowych.
- Zakwaterowanie w 3* Lodge w Amazonii w pokojach dwuosobowych
- Zakwaterowanie na jachcie Fregata – podwyższona klasa turystyczna w kajutach dwuosobowych.
- Wyżywanie śniadania i obiadokolacje.
- Podczas rejsu na Galapagos: dodatkowo serwowany jest obiad.
- Przelot na Trasie Warszawa – Amsterdam – Quito, Quito – Amsterdam – Warszawa w klasie ekonomicznej. Lot na Galapagos: Quito – Baltra – Quito również w klasie ekonomicznej.
- Opieka polskojęzycznego pilota i przewodnika podczas całego wyjazdu.
- Ubezpieczenie KL, NW, OC.
- Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie, oprócz biletów do Parku Narodowego Galapagos.
- Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.
 
CENA NIE ZAWIERA:
- Świadczeń i atrakcji nie wymienionych w programie.
- Napojów i posiłków nie wymienionych w programie.
- Biletów wstępu do Parku Narodowego Galapagos w kwocie 130 USD. Płatne przy lądowaniu na lotnisku na Galapagos.
- dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji.
- zakwaterowania w pokoju/ kajucie jednoosobowej. Dodatkowy koszt to 2450 USD
- napiwków – ok. 250 USD/os.
 
Fotografie wykorzystane w ofercie są autorstwa P. Marka Niedźwiedzkiego.
 

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE:

  • Formularz rezerwacji online (poniżej)
  • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
    na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
    z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia. Więcej informacji w „PLIKI DO POBRANIA”

Popularność szkolenia: 974 odsłony

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 16 lut 2023 do 23 lut 2023
AKADEMIA...
Od 23 Mar 2023 do 5 kwi 2023
Tokio / Miyajima /...
Od 24 Mar 2023 do 7 kwi 2023
Tokio / Miyajima / Hiroszima /...
Od 25 Mar 2023 do 28 Mar 2023

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28