CYPR - Pafos

Od czwartek, 1. Październik 2020 do czwartek, 8. Październik 2020

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

 

Wspaniała przeszłość Cypru związana jest z kultem bogini Afrodyty. Wyłoniła się ona z morskiej piany właśnie tu, w okolicy Pafos, w cudnym miejscu Petra tou Romiou, z którego nazwą wiąże się kolejna legenda. Już w starożytności kult bogini miłości przyciągał tu przybyszów z całego świata, tak jak dzisiaj przyciągają turystów piękne plaże i czyste morze.

 

Pafos – w starożytności na miejscu Pafos istniały dwie osady: Stare Pafos i Nowe Pafos. Dzisiaj zamieszkane jest Nowe Pafos i jest czwartym co do wielkości miastem Cypru. Miasto ma bogatą historię: było pod panowaniem rzymskim, tureckim, weneckim i brytyjskim. Z każdej epoki przetrwały tu wspaniałe zabytki, dzięki którym miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Słynne są unikalne mozaiki podłogowe z rzymskich willi, jedne z najlepiej zachowanych w rejonie Morza Śródziemnego. Dziś Pafos to renomowany kurort z pięknymi piaszczystymi plażami, których jest tu ponad 20. Wiele z nich jest wyróżnionych certyfikatem Błękitna Flaga. Dla amatorów zakupów przygotowano atrakcyjną ofertę w centrum Pafos: sklepy i centra handlowe z najlepszymi firmami zagranicznymi i lokalnymi wyrobami. Idealne połączenie historii, zabytków, pięknych krajobrazów i przyjemnego klimatu.

 

Pafos – renomowany kurort, bogata historia, urokliwe plaże, dla rodzin z dziećmi; Limassol – stolica sportów wodnych, doskonałe warunki do żeglowania, największy na wyspie park wodny i port, dla aktywnych; Larnaka – piaszczyste plaże i urokliwe bulwary, okolica idealna na piesze i rowerowe wędrówki; Protaras – wakacyjny kurort z plażą, na spokojny wypoczynek.

 

Na plaży: południe słynie z małych, urokliwych plaż, wyróżnionych Błękitną Flagą, jak Coral Beach w okolicach Pafos, często plaże otoczone są malowniczymi skałami; 1na wschodzie leży Ayia Napa ze słynną plażą Nissi i Protaras z plażą w Zatoce Figowców.

 

Dla aktywnych: nurkowanie, żeglarstwo, surfing i kitesurfing – między Ayia Napa a Protaras i w rejonie Pafos, ponad 40 tras rowerowych o różnym stopniu trudności, golf.