Chiny Jedwabnym Szlakiem

Od piątek, 1. Czerwiec 2018 do wtorek, 12. Czerwiec 2018

Wyjazd z wizytą na targach stomatologicznych SINO-DENTAL 2018 w Pekinie

 Xi’an, Armia Terakotowa, Lanzhou, Wuwei, Zhangye, Jiayuguan, Dunhuang, groty Mogao, Pekin

UWAGA: OSTATNIE 3 WOLNE MIEJSCA!!

Dzień 1: Wylot z Warszawy 

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Xi’an z przesiadką.

Dzień 2: Xi’an (kolacja) 

Przylot do Xi’an, miasta o historii ponad 2200 lat. Transfer do hotelu w miarę dostępności pokoi (doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14). Czas na odpoczynek. Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi oraz wizyta w niewielkiej galerii, gdzie zapoznamy się ze słynnym malarstwem krajobrazowym i chińskim zodiakiem. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscu przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Wieczorem przedstawienie Muzyka taniec czasów dynastii Tang”– unikalne w skali Chin przedstawienie z udziałem śpiewaków i tancerzy. Uroczysta kolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Nocleg w Xi’an. 

Dzień 3: Xi’an / Armia Terakotowa / Lanzhou  (śniadanie, lunch, kolacja)   

Przejazd do muzeum Armii Terakotowej , pochodzącej z III w. p.n.e. Poznamy historię Qin Shihuangdi i największej archeologicznej tajemnicy Chin – Mauzoleum Pierwszego Cesarza oraz zwiedzimy zakład, gdzie wykonuje się kopie żołnierzy armii terakotowej. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Lanzhou – stolicy prowincji Gansu. Nocleg w Lanzhou.

Dzień 4: Lanzhou / Wuwei  (śniadanie, lunch, kolacja)   

Przejazd do Wuwei (ok. 4 godz.), miasta, które zamyka od wschodu korytarz Hexi, drogę, którą tradycyjnie biegł Jedwabny Szlak. Wizyta w świątyni Leitai, gdzie znajduje się grobowiec cesarski dynastii Han oraz w świątyni Konfucjusza, zespole pawilonów otoczonych ogrodem. Na terenie kompleksu świątynnego znajduje się kamień z tekstami w tajemniczym i wciąż badanym języku xixia oraz imponująca brama południowa, przypominająca o wspaniałościach starożytnej architektury. Nocleg w Wuwei.

Dzień 5: Wuwei / Zhangye / Góry Tęczowe Danxia (śniadanie, lunch, kolacja)   

Przejazd do Zhangye (ok. 3 godz.), miasta, które pełniło niegdyś funkcję postoju dla wędrowców przemierzających Jedwabny Szlak.  Wizyta w Narodowym Parku Geologicznym Zhangye Danxia, zwanym Górami Tęczowymi. Park znany jest przede wszystkim z niezwykłych kolorów skał, które tworzą ostre, nieraz wysokie na setki metrów ściany skalne o nietypowych kształtach. Są one wynikiem trwającej 24 miliony lat erozji piaskowców oraz innych skał, z których zbudowane są pogórza. W rezultacie krajobraz tworzą, przypominające tort, różnobarwne warstwy skalne. Obszar ten został uznany przez reporterów za jeden z najładniejszych krajobrazów formacji skalnych w Chinach.

Jeżeli czas pozwoli wizyta w świątyni Dafo, będącej domem dla największego w Chinach posągu leżącego Buddy.

Nocleg w Zhangye.                                                                                                                  

Dzień 6: Zhangye / Jiayuguan  (śniadanie, lunch, kolacja)   

Dalszy przejazd do Jiayuguan (ok. 3 godz.), przez wieki uważanego przez Chińczyków za ostatni przed rozległą pustynią bastion cywilizacji. Zwiedzanie pochodzącego z czasów dynastii Ming, najbardziej na zachód wysuniętego fragmentu Wielkiego Muru, twierdzy Jiayuguan oraz tzw. wiszącego muru. Wizyta w muzeum Wielkiego Muru. Nocleg w Jiayuguan.

Dzień 7: Jiayuguan / Dunhuang / groty Mogao    (śniadanie, lunch, kolacja)   

Przejazd do Dunhuang – ostatniej na Jedwabnym Szlaku stacji przed rozległą pustynią Takla Makan (ok. 5 godz.). Wycieczka do najsłynniejszego zabytku Chin północno-zachodnich – grot Mogao. Dziesiątki niezwykłych i dobrze zachowanych fresków zostały ponownie odkryte dla świata na początku XX w. Nocleg w Dunhuang.

Dzień 8: Dunhuang / groty Mogao  (śniadanie, lunch, kolacja)   

Przejazd w pobliskie góry Śpiewających Piasków, na terenie której znajduje się jezioro Półksiężyca, Pustynia przechodząc w oazę pokazuje tu swe szczególne piękno. Pobyt na pustyni jest okazją do przejażdżki na wielbłądzie. Wyjazd nocnym pociągiem do Lanzhou (miejsca sypialne).

Dzień 9: Lanzhou /  Pekin  (śniadanie, kolacja)  

Przyjazd do Lanzhou, które łączy pustynne tereny północnego zachodu z Chinami środkowymi, a w przeszłości było jednym z większych ośrodków Jedwabnego Szlaku. Zwiedzanie Lanzhou: park Wzgórza Białej Pagody, którego nazwa nawiązuje do konstrukcji z XIII w.; Muzeum Prowincji Gansu, gdzie przechowywany jest słynny na cały świat Lecący Koń – rzeźba z brązu, wykonana 2 tys. lat temu i znaleziona w grobowcu cesarza Wschodniej dynastii Han; Most Sun Jat-sena, pierwszy stalowy most w górnym biegu Żółtej Rzeki. Transfer na lotnisko. Przelot do Pekinu. Transfer do hotelu. Nocleg w Pekinie.

Dzień 10: Pekin  (śniadanie, lunch, kolacja) 

Spacer po placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego  znanego jako Zakazane Miasto. Wyjazd poza miasto na Wielki Mur . Nocleg w Pekinie.

Dzień 11: Pekin  (śniadanie, kolacja)   

Transfer na targi dentystyczne.

Powrót do hotelu.

Dla chętnych: przejażdżka rikszami po hutongach – najstarszej części Pekinu.

Nocleg w Pekinie.

Dzień 12: Pekin (śniadanie) / wylot z Chin  

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.  

 Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży CTPoland.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

Cena: 4.740 PLN + 1.800 USD*/os.

*Wyjazd na szkolenie stanowi koszt uzyskania przychodu.

 

I rata: 4.740 PLN – przy zgłoszeniu

II rata: 1.800 USD* – do dnia 20.IV.2018

*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa – Xi’ an; Pekin - Warszawa z przesiadką w jednym z portów lotniczych.
 • Przelot na trasie Lanzhou – Pekin.
 • Przejazdy wg programu pociągiem (miejsca sypialne na trasie Dunhuang – Lanzhou oraz miejsca siedzące na trasie Xi’an – Lanzhou)
 • Przejazdy autokarami lub mikrobusami.
 • Zakwaterowanie w hotelach **** / *** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik/singiel szkolenia zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym + 320 USD),
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 • Posiłki wg programu z jedną szklanką napoju (lokalne piwo, cola) do lunchu i kolacji.
 • Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 • Wizę chińską dla posiadaczy paszportu RP.
 • Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 • Obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • Kosztów związanych z udziałem w targach (udział jest bezpłatny – do potwierdzenia)
 • Napojów do posiłków.
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (75 USD płatne w Chinach).
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.

WIZA DO CHIN:

W celu uzyskania wizy chińskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z Chin oraz posiadać co najmniej sześć wolnych stron na wizę. Dokumenty potrzebne do załatwiania formalności wizowych (wypełniony wniosek wizowy, 1 zdjęcie BIOMETRYCZNE, paszport) należy dostarczyć najpóźniej 1 miesiąc przed planowanym rozpoczęciem imprezy.

UWAGI:

 • Oferta została skalkulowana dla grupy min. 10 zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulegnie zmianie.
 • Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 • Cena imprezy może ulec zmianie w przypadku zmian cen w Azji, zmiany kursu walut, wzrostu cen biletów lotniczych, zmian w programie. 
 • Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14 i trwa do godz. 12 dnia następnego. Wcześniejsze zakwaterowanie w dniu przybycia do hotelu jest możliwe jedynie w przypadku dostępności pokoi hotelowych i zgody hotelu. Brak możliwości zakwaterowania przed rozpoczęciem się doby hotelowej nie stanowi wady usługi.
 • W wyjątkowych sytuacjach biuro zastrzega sobie prawo do zmiany podanych hoteli na inne o takim samym lub wyższym standardzie.
 • Cena imprezy obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (KL) i pomocy w podróży (assistance) do 100 000 PLN, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 10 000 PLN oraz kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Za dodatkową opłatą można rozszerzyć wartość ubezpieczenia (więcej informacji udzieli pracownik biura).
 • Klient ma prawo do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej i wczesnego powrotu na warunkach określonych w „ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLOBTROTER TUiR Allianz S.A.” Ubezpieczenie musi być zawarte w terminie 168 godzin od rezerwacji i wpłaty pierwszej zaliczki jeżeli do daty wycieczki pozostało więcej niż 30 dni lub w dniu rezerwacji i wpłaty zaliczki jeżeli do daty imprezy pozostało 30 dni lub mniej. Koszt ubezpieczenia wynosi 2,83% wartości imprezy w wariancie nie obejmującym rezygnacji z tytułu zaostrzenia chorób przewlekłych lub 3,94% wartości imprezy w wariancie rozszerzonym o rezygnację z tytułu zaostrzenia chorób przewlekłych.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Pliki do pobrania:

Popularność szkolenia: 2014 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 27 kwi 2018 do 8 Maj 2018

Paro, Thimphu, Punakha, Dolina Phobjikha,  ...

Od 30 kwi 2018 do 7 Maj 2018

Niekończące się plaże z białym piaskiem,...

Od 31 Maj 2018 do 3 cze 2018

 Jedno z najczęściej odwiedzanych i...

Od 1 cze 2018 do 12 cze 2018

 Xi’an, Armia Terakotowa,...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy