Bhutan - Królestwo Grzmiącego Smoka (Majówka 2018)

Od piątek, 27. Kwiecień 2018 do wtorek, 8. Maj 2018

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Paro, Thimphu, Punakha, Dolina Phobjikha,  Bumthang

 UWAGA: BRAK MIEJSC!!

 

PROGRAM:

Dzień 1: 27.04.2018  Wylot z Warszawy 

Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Delhi. 

Dzień 2: 28.04.2018  Delhi    

Przylot do Delhi. Zwiedzanie stolicy Indii. W programie Mauzoleum Humajuna, mogolskiego cesarza z XVI w. oraz Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami. Nocleg w Delhi.

Dzień 3: 29.04.2018  Delhi / Paro / Thimphu    

Wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot do Paro. Przejazd do Thimphu – stolicy Królestwa Bhutanu. Zwiedzanie Muzeum Dziedzictwa i Kultury Ludowej, stupy poświęconej trzeciemu królowi Bhutanu, faktorii papieru, szkoły trzynastu sztuk, klasztoru Drubthob oraz Fortu Pomyślnej Religii – Tashichhodzong – twierdzy, której historia sięga XIII w. W programie również rezerwat, gdzie zobaczyć można takiny – narodowe zwierzę Bhutanu. Wieczorem czas wolny na spacery w Thimphu. Nocleg w Thimphu.

Dzień 4: 30.04.2018   Thimphu 

Przejazd przez dolinę Kabesa do klasztorów Tango i Cheri. Klasztor Cheri został zbudowany w 1619 r. i był miejscem powstania pierwszej wspólnoty zakonnej w Bhutanie. Klasztor Tango posiada charakterystyczne zakrzywione mury oraz wspaniałą wieżę z otworami okiennymi. Jest to obecnie jeden z najważniejszych ośrodków nauki religii w Bhutanie. Droga do klasztoru prowadzi stromą leśną ścieżką. Lunch w formie pikniku. Powrót do Thimphu. Nocleg w Thimphu.

Dzień 5: 01.05.2018   Thimphu / Punakha    

Przejazd do Punakha (ok. 3,5 godz.) przez przełęcz Dochula (3100 m n.p.m.). Przejazd przez te okolice daje niepowtarzalną okazję obserwacji panoramy Wschodnich Himalajów, w tym także najwyższego szczytu Bhutanu Gangkar Punsum (7541 m n.p.m.). Krótka wycieczka do świątyni szalonego jogina Chimi Lhakang, do której droga wiedzie przez urokliwe wsie i pola ryżowe. Dalszy przejazd do Punakha, stolicy Bhutanu do 1955 r. oraz zimowej siedziby Je Khenpo – zwierzchnika religijnego Bhutanu. Wizyta w zamku Punakha – jednym z największych i najpiękniejszych fortec w kraju, gdzie miały miejsce główne uroczystości weselne ostatniego, piątego, króla Bhutanu w 2011 r. Nocleg w Punakha.

Dzień 6: 02.05.2018   Punakha / dolina Phobjikha 

Przejazd do doliny Phobjikha oraz zwiedzanie klasztoru Gangtey. Dolina Phobjikha to jedna z nielicznych polodowcowych dolin w Bhutanie, ostoja rzadkich żurawi czarnoszyich, które przylatują z terenów płaskowyżu tybetańskiego. Pobyt w dolinie Phobjikha stwarza doskonałą okazję do leśnych spacerów wśród dziewiczych lasów i urokliwie położonych wiosek. Trasa trekkingowa około 3 godzin.  Nocleg na terenie doliny Phobjikha.

Dzień 7: 03.05.2018   dolina Phobjikha / Bumthang   

Przejazd przez przełęcz Pele (3300 m n.p.m.), która tradycyjnie dzieliła zachodnią część kraju od wschodniej. Krótki postój przy stupie Chendebji, wybudowanej na wzór nepalskiej świątyni Swayambhunath. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku w Trongsa, oraz muzeum, mieszczącego się w wieży Trongsa. Muzeum w Trongsa jest najnowocześniejszym i jednym z najlepiej wyposażonych w Bhutanie. Dalsza droga do Bumthang wiedzie przez przełęcz Yotong (3400 m n.p.m.) oraz przez dolinę Chumey. Nocleg w Bumthang.

Dzień 8: 04.05.2018   dolina Bumthang    

Bumthang obejmuje cztery doliny. W całym Bhutanie nie ma innego miejsca, które obfitowałoby w tak dużą liczbę ważnych świątyń i klasztorów, wzniesionych na tak małej powierzchni. Zwiedzanie Kurjey Lhakang – najświętszego miejsca w Bhutanie, gdzie Padmasambhawa zostawił odcisk swojej stopy w skale a także Jambey Lhakang – drugiej najstarszej świątyni w kraju, jednej ze stu ośmiu świątyń, wybudowanych w Tybecie i w Himalajach przez Songcena Gampo. Wizyta w XV-wiecznym, słynącym z malowideł Tamshing Lhakang oraz Jakar Lhakang, w którym współcześnie mieści się siedziba lokalnych władz. Nocleg w Bumthang.

Dzień 9: 05.05.2018    dolina Bumthang  / Paro    

Przelot do Paro. Wizyta w zamku (dzongu) Rinpung – Twierdzy Klejnotów, skąd roztacza się wspaniały widok na dolinę. Zamek założony został przez potomków założyciela szkoły drukpa kagju, a współcześnie wykorzystywał go Bernardo Bertolucci jako plan zdjęciowy podczas kręcenia filmu „Mały Budda”. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie w licznych galeriach wystawione są thanki, rzeźby a także kolekcja znaczków oraz wyroby złotnicze i elementy uzbrojenia. Spacer ulicami Paro. Nocleg w Paro.

Dzień 10: 06.05.2018   Paro   

Wycieczka do Tygrysiego Gniazda, niezwykle urokliwie położonego, najsłynniejszego klasztoru w Bhutanie. W VIII w. klasztor miał odwiedzić sam Padmasambhawa. Dojście do klasztoru zajmuje ok. 2 godz. górskiej wędrówki przez las rododendronów. Lunch w kafeterii z widokiem na klasztor. Wizyta w ruinach zamku Drugyel, Forcie Zwycięstwa, wybudowanym aby upamiętnić zwycięstwa nad wojskami tybetańskimi w XVII w. Ze wzgórza przy dobrej pogodzie widać górę Czomolhari, jedną z najświętszych gór Bhutanu. Przejazd do klasztoru Kyichu, składającego się z dwóch bliźniaczych świątyń. Kyichu to jeden z najstarszych klasztorów w Bhutanie, wybudowany, jak głosi legenda, przez samego króla Songcena Gampo. Nocleg w Paro.

Dzień 11: 07.05.2018    Wylot z Bhutanu do Indii 

Transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Krótkie uzupełnienie zwiedzania stolicy Indii. Kolacja. Powrót na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Dzień 12:  08.05.2018   Powrót do Warszawy 
Wyjazd organizowany przy współpracy biura podróży CT Poland.

 

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi

 

                                              

Cena: 5.690 PLN + 3.460 USD/ OS.

*Wyjazd na szkolenie stanowi koszt uzyskania przychodu.


I rata: 2.690 PLN – 
przy zgłoszeniu 

II rata: 3.000 PLN – do dnia 10.XII.2017 r

III rata: 3.460 USD* – do dnia 20.II.2018 r

*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

Cena zawiera:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Delhi - Paro - Delhi - Warszawa z przesiadkami w portach lotniczych oraz przelot na trasie wewnętrznej Bumthang - Paro.
 2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w Bhutanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2-os. z łazienką (w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym + 340 USD),
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki.
 7. Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.
 8. Wizę indyjską i bhutańską dla posiadaczy paszportu RP.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Warunki Rezerwacji Grupowych,

 11. specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

 Cena nie zawiera:

 1. Napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne w Azji).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

UWAGI:

 • Oferta została skalkulowana dla grupy min. 10 osób zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulegnie zmianie.
 • Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14 i trwa do godz. 12 dnia następnego. Wcześniejsze zakwaterowanie w dniu przybycia do hotelu jest możliwe jedynie w przypadku dostępności pokoi hotelowych i zgody hotelu. Brak możliwości zakwaterowania przed rozpoczęciem się doby hotelowej nie stanowi wady usługi.
 • Podana standaryzacja hoteli jest kategoryzacją lokalną.
 • W wyjątkowych sytuacjach biuro zastrzega sobie prawo do zmiany podanych hoteli na inne o takim samym lub wyższym standardzie.
 • Cena imprezy może ulec zmianie w przypadku zmian cen w Azji, zmiany kursu walut, wzrostu cen biletów lotniczych, zmian w programie. 
 • Cena imprezy obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (KL) i pomocy w podróży (assistance) do 100 000 PLN, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 10 000 PLN oraz kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Za dodatkową opłatą można rozszerzyć wartość ubezpieczenia (więcej informacji udzieli pracownik biura).
 • Klient ma prawo do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej i wczesnego powrotu na warunkach określonych w „ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLOBTROTER TUiR Allianz S.A.” Ubezpieczenie musi być zawarte w terminie 168 godzin od rezerwacji i wpłaty pierwszej zaliczki jeżeli do daty wycieczki pozostało więcej niż 30 dni lub w dniu rezerwacji i wpłaty zaliczki jeżeli do daty imprezy pozostało 30 dni lub mniej. Koszt ubezpieczenia wynosi 2,83% wartości imprezy w wariancie nie obejmującym rezygnacji z tytułu zaostrzenia chorób przewlekłych lub 3,94% wartości imprezy w wariancie rozszerzonym o rezygnację z tytułu zaostrzenia chorób przewlekłych.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 1489 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 23 Mar 2018 do 30 Mar 2018

Marrakesz • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay...

Od 27 kwi 2018 do 8 Maj 2018

Paro, Thimphu, Punakha, Dolina Phobjikha,  ...

Od 30 kwi 2018 do 7 Maj 2018

Niekończące się plaże z białym piaskiem,...

Od 31 Maj 2018 do 3 cze 2018

 Jedno z najczęściej odwiedzanych i...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy