Godz.: 09:45 - 16:00
Miejsce szkolenia: Warszawa
Medycyna Estetyczna w Stomatologii
Szkolenie dla lekarzy i lekarzy stomatologów
Firma IDF stworzyła cykl szkoleń z zakresu medycyny estetycznej, z myślą o udostepnieniu lekarzom oraz lekarzom stomatologom niezbędnej praktyki oraz wiedzy i umiejętności zgodnej z najnowszymi trendami.
Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach zaawansowania z dużym naciskiem na praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy z dziedziny najbardziej poszukiwanej na rynku.
Prowadzący szkolenie to lekarze o długoletnim doświadczeniu, certyfikowani specjaliści.
Prowadzący: chirurg dr Łukasz Rdzanek
Lekarz, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i absolwent studiów doktoranckich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2005r. Wieloletni pracownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie, członek zespołu transplantacyjnego. Od 2008 roku zajmuje się medycyną estetyczną, posiada kilkadziesiąt certyfikatów potwierdzających jego umiejętności i doświadczenie. Zwolennik harmonijnych proporcji i subtelnego poprawiania urody. Pacjenci doceniają jego wieloletnie doświadczenie w zakresie medycyny estetycznej oraz umiejętność dostosowania efektu zabiegu do oczekiwań pacjenta. Podczas zabiegów proponuje pacjentom najlepsze możliwe rozwiązania – preparaty o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i nowości rewolucjonizujące rynek medycyny estetycznej. Autor publikacji z zakresu chirurgii oraz medycy estetycznej. Prowadzi szkolenia dla lekarzy obejmujące teoretyczne i praktyczne wprowadzenie do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.
PROGRAM:
09:30-10:00 - Rejestracja uczestników
10:00-11:30 – Część teoretyczna
Dokumentacja medyczna potrzebna do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu (jak należy podchodzić do zabiegu związanego z podaniem kwasu hialuronowego, świadoma zgoda na zabieg, dokumentacja fotograficzna, prawa i obowiązki lekarza i pacjenta, działania niepożądane a ewentualne roszczenia , prawidłowe przeprowadzenie zabiegu a satysfakcja pacjenta i jego oczekiwania)
- Przeciwskazania do podawania kwasu hialuronowego oraz ewentualne zagrożenia związane z nieprawidłowym jego zastosowaniem (przeciwskazania do zabiegu miejscowe i ogólnoustrojowe, względne i bezwzględne, zalecane środki ostrożności, wpływ chorób i leków przyjmowanych przez pacjenta na zabieg, wpływ wieku pacjenta na przeprowadzenie zabiegu)
- Rodzaje preparatów zawierających kwas hialuronowy oraz najczęściej wykonywane zabiegi (jakie okolice twarzy najczęściej wymagają podania kwasu hialuronowego, kiedy i jak i rodzaj preparatu możemy zastosować żeby osiągnąć oczekiwany efekt, jak zakwalifikować pacjenta)
- Przygotowanie pacjenta oraz planowanie zabiegu (choroby a farmakoterapia przed zabiegiem, pozycja pacjenta na fotelu, zastosowanie znieczulenia przed zabiegiem oraz jego rodzaje)
- Sposoby i techniki wykonywania zabiegów (w jaki sposób podawać kwas hialuronowy, jaką technikę zastosować, kaniula a igła - zalety , wady oraz możliwości i ograniczenia stosowania igły lub kaniuli do przeprowadzenia zabiegu, na jaką głębokości i w jaki sposób podajemy preparat, jak zaplanować ilość podania kwasu hialuronowego oraz technikę jego podania)
- Sposoby znieczulania miejscowego (kremy zniczulające, znieczulenie stomatologiczne)
- Zalecenia dla pacjenta u którego wykonano zabieg (co stosować miejscowo po zabiegu, kiedy pacjent może wykonać makijaż, farmakoterapia i leczenie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe, co należy robić żeby preparat prawidłowo zachowywał się w tkankach, wpływ czynników zewnętrznych na długość utrzymywania się preraparatu w tkankach i efektów zabiegu)
- Postępowanie z pacjentem u którego wystąpiły działania niepożądane (rodzaje działań niepożądanych oraz możliwości ich leczenia, farmakoterapia, kiedy i jakie leczenie należy podjąć)
11:30-12:00 – Przerwa kawowa
12:00-16:00 – Część praktyczna (około 3-4 godziny)– WARSZTATY
(w trakcie zajęć przerwa kawowa z mini lunchem)
Uwaga: w przypadku braku zadeklarowanego pacjenta, zostanie przyporządkowana osoba z bazy modeli.
Przeciwskazania dla modelek: Miejscowe zmiany infekcyjne skóry (trądzik, opryszczka, zmiany ropne), przyjmowanie leków przeciwpłytkowych, choroby autoagresyjne (kolagenozy, reumatoidalne zapalenie stawów).
Koszt: 1.600pln + 23% VAT
ZAPYTAJ O CENĘ SPECJALNĄ PRZY ZAPISIE NA CAŁY CYKL SZKOLEŃ
Po szkoleniu zalecane jest wykonanie 10 zabiegów na swoich pacjentach w celu utrwalenia nabytej wiedzy.
W następnym etapie możliwa konsultacja, wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych z lekarzem prowadzącym.
Co oferujemy:
- Cena obejmuje: materiały medyczne, materiały szkoleniowe;
- Możliwość zakupu wypełniaczy, toksyny botulinowej podczas szkolenia;
- Szkolenia o różnych stopniach zaawansowania: poziom podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany;
- Wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych;
- Szkolenia oparte o część teoretyczna oraz pokazową;
- Część pokazowa wykonywana jest pod okiem lekarza prowadzącego;
- Warsztaty wykonywane są na własnym modelu;
- Szkolenia w kameralnych grupach
- Certyfikat w języku polskim i angielskim;
- Dla osób chętnych organizujemy szkolenia indywidualne, bądź w grupach 2-3 osobowych,
- Podczas szkolenia przerwy kawowe z mini lunchem.