Afryka dzika! – Botswana i Zimbabwe

Od środa, 12. Czerwiec 2019 do niedziela, 23. Czerwiec 2019

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Podróż do Botswany i Zimbabwe to absolutna esencja Czarnego Lądu. Nasza propozycja łączy ze sobą to, co Afryka ma najlepszego do zaproponowania odwiedzającym – podglądanie dzikich zwierząt, niezwykłe rezerwaty, bezkresne pustynie  i niesamowite krajobrazy. Naszą grupę zaskoczymy nietypowym  zakwaterowaniem w lodgach oraz możliwością eksploracji Afryki z różnych środków transportu – awionetkami, helikopterami, łodziami i terenówkami. Odwiedzimy również miejsca, których nie sposób przegapić będąc w tej części kontynentu – majestatyczne Wodospady Wiktorii czy deltę rzeki Okawango.

Zapraszamy na odkrycie Pereł Afryki, które dostępne są na wyciągnięcie ręki!

UWAGA: BRAK MIEJSC!!

 

DZIEŃ 1: 12.06.2019 WARSZAWA – AFRYKA (catering w samolocie)
Spotkanie i przywitanie uczestników wyjazdu na lotnisku w Warszawie o godzinie 14:30 przy stanowisku oznaczonym logotypem IDF. Rozdanie dokumentów podróży, agendy wyjazdu, odprawa na stanowiskach linii lotniczych. Przelot do Botswany z przesiadką w Brukseli i  Addis Abebie.

DZIEŃ 2: 13.06.2019 VIC FALLS (kolacja)
Przylot do VIC FALLS. Transfer do lodge’y  w miasteczku graniczącym z Wodospadami Wiktorii. Późny lunch. Po lunchu widokowy przelot helikopterem nad wodospadami i Parkiem Narodowym Zambezi. Podziwianie kanionu Batoga oraz wysp Zambezi. Możliwość zobaczenia z góry słoni, nosorożców i bawołów. Wieczorem kolacja w kolonialnym hotelu Victoria Falls Hotel połączona z pokazem lokalnych tańców plemiennych.Nocleg w lodge’y.

DZIEŃ 3: 14.06.2019 VIC FALLS /BOTSWANA/Park Narodowy Chobe (śniadanie, lunch, kolacja)
Rano po śniadaniu spacer z lwami – unikalna możliwość  spaceru przy boku drapieżnego kota. Jedna z fundacji zajmuje się ochroną lwów. Młode, które „uczą się buszu” i poznają lokalną faunę i florę są wyjątkowo przyjazne a uczestnicy będą mieli możliwość towarzyszyć im w tym niezwykłym poznawaniu świata. Następnie transfer do Botswany. Zakwaterowanie w lodge’y. Następnie zapraszamy na wodne safari (ok. 2,5h) rzeką Zambezi. Dzikich zwierząt będziemy wypatrywać z perspektywy łodzi! Ten region słynie z największej ilości słoni w całej Afryce. Zatem podczas rejsu łodzią motorową będzie już można zobaczyć duże ilości tych majestatycznych zwierząt. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: 15.06.2019 CHOBE/ DELTA OKAWANGO  (śniadanie, lunch, kolacja)

Śniadanie w lodge’y. Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot awionetkami do serca Delty Okawango. Zakwaterowanie w lodge’y safari. Lunch. Po południu pierwsze safari. Będzie to idealna okazja do podglądnięcia życia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kolacja i nocleg w lodge’y przy odgłosach buszu.

Prosimy wziąć pod uwagę, że punkt ten jest jedną z najdroższych atrakcji świata, a koszt 3-dniowego pobytu w Delcie Okawango wynosi 10.000 pln/os. Rezerwacja pobytu musi być dokonana na 9-12 miesięcy wcześniej.

DELTA OKAWANGO - to jeden z najbardziej niezwykłych ekosystemów naszej planety. Jest to największa śródlądowa delta rzeki na świecie o powierzchni ok. 15tys km2 powierzchni. Rzeka swój bieg kończy wsiąkając w pustynię Kalahari rozpoczynając swoją drogę na wyżynach Angoli. W roku 2013 Delta została wpisana na listę 7 naturalnych cudów Afryki. Bogactwo wody i flory spowodowało, że gromadzą się tutaj tysiące zwierząt oraz dziesiątki tysięcy ptaków. Sieć kanałów oddziela poszczególne wyspy, na których umieszczono wiele obozowisk i lodge’y safari. Można tutaj zobaczyć całą wielką piątkę - aczkolwiek najtrudniej zobaczyć nosorożce, które zostały w ostatnim wieku prawie doszczętnie wytępione.

DZIEŃ 5-6:  16.06.2019-17.06.2019 DELTA OKAWANGO (śniadanie, lunch, kolacja)
Dwa kolejne dni w Delcie Okawango. Podczas pobytu w lodge’y uczestnicy wezmą udział w dwóch safari w ciągu dnia. Safari piesze, tradycyjnymi mokoro, łodzią motorową i samochodowe pozwoli w pełni poczuć atmosferę tego unikalnego ekosystemu.

DZIEŃ 7: 18.06.2019 PUSTYNIA KALAHARI (śniadanie, lunch, kolacja)
Śniadanie w lodge’y. Po śniadaniu powrót awionetką do Maun. Następnie przejazd 2,5h do Gweta Lodge. Afrykański lunch. Po lunchu przejazd do serca Pustyni Kalahari – po drodze obserwować będzie można pustynne krajobrazy, gigantyczne baobaby i zwierzęta zamieszkujące te tereny. Przyjazd do obozowiska rozbitego na środku płaskiej olbrzymiej niecki pokrytej solno-ziemną skorupą. Podziwianie zachodu słońca na afrykańskich Salarach.
Kolacja w niezwykłym obozowisku na środku pustyni. Nocleg na pustyni pod gołym niebem
(zapewnione będą materace oraz pościel/śpiwory/koce)

Makgadikgadi w głębokiej prehistorii ten region był olbrzymim morzem śródlądowym. Ostatecznie zbiornik wysechł ok.10 tys. lat temu. Obecnie znajdują się tutaj płytkie niecki Nxai, Makgadikgadi, Naxsini and Sua, które okresowo zalewane są wodą opadową oraz wodą podskórną, która zapełnia Deltę Okawango. Wówczas stają się oazą dla tysięcy ptaków przelatujących nad pustynią. Natomiast przez cały rok można tutaj spotkać słonie, lwy, gnu, hieny, szakale i wiele innych przedstawicieli Wielkiej Fauny afrykańskiej

DZIEŃ 8: 19.06.2019 KALAHARI/CHOBE (śniadanie, lunch, kolacja)
Wczesna pobudka w obozowisku. Śniadanie w blasku wschodzącego słońca. Przejazd w poszukiwaniu surogatek – jednych z najbardziej wdzięcznych mieszkańców Pustyni Kalahari. Po drodze obserwować będzie można majestatyczne baobaby. Powrót do lodge’y na wczesny lunch. Przejazd (ok.3h) do miasteczka Kasane. Zakwaterowanie w lodge’y. Po południu safari samochodowe w Parku Narodowym Chobe. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: 20.06.2019 CHOBE/ZIMBABWE/VICTORIA FALLS (śniadanie, kolacja)
Poranne safari samochodowe w Parku Narodowym Chobe. Jeżeli dzień wcześniej nie uda się zobaczyć dużych stad słoni to poranne safari w Chobe wynagrodzi to niepowodzenie w czwórnasób. Po safari przejazd do Zimbabwe. Dotarcie do Victoria Falls. Po południu  safari na grzbiecie słonia – niepowtarzalna okazja do eksploracji prywatnego rezerwatu na grzbietach afrykańskich kolosów. Powrót do miasteczka na kolację i nocleg.

DZIEŃ 10: 21.06.2019 VICTORIA FALLS (śniadanie, lunch, kolacja)
Po śniadaniu przejazd pod majestatyczne Wodospady Victorii.  Spacer wzdłuż kurtyny wodospadów z najwyższym spadkiem sięgającym 108metrów. Następnie przejście przez granicę i dotarcie na kolonialny graniczny most pomiędzy Zimbabwe a Zambią zawieszony na wysokości 110 m. ponad rwącą rzeką Zambezi. Czas na zakupy pamiątek na lokalnym targu. Zakwaterowanie w lodge’y. Przed zachodem słońca rejs po rzece Zambezi z Open Barem na pokładzie! Kolacja w afrykańskiej restauracji słynącej z grillowanych mięs i lokalnych przysmaków. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11: 22.06.2019 VICTORIA FALLS – ADDIS ABEBA  (śniadanie, posiłki w samolocie)
Śniadanie w lodge’y. Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Warszawy z przesiadkami w Addis Abebie i Sytokholmie.

DZIEŃ 12: 23.06.2019 VICTORIA FALLS (posiłki w samolocie)
Następnego dnia lądownie w Warszawie o godzinie 9:35. Zakończenie wyjazdu. Pożegnanie uczestników.
Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży Terra Aventura na wyłączność firmy IDF Sp. z o.o.

 

Cena: 8.360 PLN/OS. + 4.890 USD/OS.

I rata:  3.360 PLN –  przy zgłoszeniu
II rata:  5.000 PLN –  do dnia 10.10.2018
III rata: 2.390 USD – do dnia 10.01.2019
IV rata: 2.500 USD – do dnia 10.04.2019

*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

Cena zawiera:

 • Przelot liniami na trasie WAW– Victoria Falls - WAW
 • Transfery
 • Noclegi w lodgach/namiotach wg programu – pomieszczenia 2-osobowe.
 • Wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje oraz posiłki wymienione w programie
 • Napoje: woda mineralna  podczas transferów.
 • Ubezpieczenie AXA NW 7000 PLN, KL 100 000 PLN, ubezpieczenie bagażu 800 PLN.
 • Występy zespołów afrykańskich wg programu.
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych wg programu.
 • Wizę do Zimbabwe
 • Opieka pilota/przewodnika Terra Aventura na całej trasie wyjazdu
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych

Cena nie zawiera:

 • Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów niż wymienione w programie.
 • Zakwaterowania w pomieszczeniu jednoosobowym.
 • Wydatków natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej

 

UWAGA

Nastąpiły zmiany w programie wynikające z rozkładu lotów. Obecnie zarówno przylot jak i wylot odbędą się z lotniska w Zimbabwe. W związku z tym jedno safari samochodowe, które miało odbyć się w Zimbabwe w rezerwacie przyrody zostało zamienione na safari wodne w Parku Narodowym Chobe w Botswanie. Inne punkty programu zostaną zrealizowane, jednak w zmienionej kolejności.

BAGAŻ PODRÓŻNY

W związku z przelotami wewnętrznymi, które odbędą się małymi awionetkami, limit bagażu zostaje ustalony na 15kg (bagaż główny) oraz 5kg (bagaż podręczny). Dodatkowo, należy spakować się w torby/walizki miękkie (nie mogą to być walizki plastikowe -  tzw.skorupy). Wszystkie ścianki walizki/torby musza być materiałowe. Ponieważ limit bagażu na locie powrotnym do Europy wynosi 20kg (bagaż główny) można przywieźć ze sobą 5 kg pamiątek J

Proponowane przeloty:

Bagaż: 1szt bagażu rejestrowanego 15kg + 1 bagaż podręczny 5kg

Wylot z Polski:

1. 12.06.2019 Warszawa - Bruksela                                         16:30 - 18:40

2. 12.06.2019  Bruksela – Addis Abeba                                  21:50 - 05:50 + 1

3. 13.06.2019 Addis Abeba – Victoria Falls                           08:35 – 12:15

 

Powrót do Polski:

4. 22.06.2019   Victoria Falls – Addis Abeba                         13:00 -  21:30

5. 22.06.2019   Addis Abeba – Sztokholm                             23:50 -  06:40 +1

6. 23.06.2019   Sztokholm – Warszawa                                  07:55 -   09:35

 

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 1534 odsłony

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 12 cze 2019 do 23 cze 2019

Nasza propozycja łączy ze sobą to, co Afryka ma...

Od 15 cze 2019 do 22 cze 2019

Wyspa jest zielonym, podzwrotnikowym rajem. Dzięki stałej...

Od 17 cze 2019 do 24 cze 2019

Wspaniałe plaże ze złotym piaskiem i pięknymi...

Od 26 cze 2019 do 30 cze 2019

Jedno z najpiękniejszych miast Rosji, położone jest w...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy